úvod » English »

Angličtina v 1. a 2. třídě

Školní rok 2012/2013

ENGLISH JUNGLE

Již po čtvrté se naše škola zúčastnila soutěže v anglickém jazyce, která se konala ve středu 17.4. za účasti 18 škol.

Soutěž se skládala ze dvou částí.

Písemná část: poslech (vybarvování, kroužkování, spojování), od III. kategorie i čtení a psaní

Ústní část: přednes připravené říkanky či písničky, ověření základní slovní zásoby a porozumění frázím

Všichni naši žáci si vedli velice dobře.

Obrovského úspěchu dosáhla Hanička Dangová, která ve své kategorii získala 1. místo.

•  1. kategorie – Ondřej Fritz z 1.B získal 4. místo (1 bod za 3. místem)
  •  2. kategorie – Ondřej Prokop z 2.B získal 9. místo
  •  3. kategorie – Ha My Dangová z 3.tř. získala 1. místo
  •  4. kategorie – Monika Verchvovská z 5.tř. obsadila 4. místo ( půl bodu za 3. místem)

Všem blahopřejeme a moc děkujeme za reprezentaci naší školy.

— Mgr. Renata Sléhová —

18. 4. 2013 | přečetlo 576 lidí | ↑ zpět nahoru

Veselá angličtina

S velkou legrací jsme si v hodině angličtiny užívali procvičování slov z lekce Happy faces. Nejdřív si každý vybral svoje „maskování“, a potom stačilo jen správně napsat jednoduchý popis. Přitom jsme si zopakovali i názvy barev a množné číslo. I když se občas objevila v popisu chybička, jistě si tuto hodinu budou všichni dlouho pamatovat.

— Mgr. Bohdana Zapletalová —

21. 3. 2013 | přečetlo 557 lidí | ↑ zpět nahoru

Angličtina na prvním stupni

Anglický jazyk se děti v naší škole učí již od první třídy. V prvním a druhém ročníku má dotaci jedné vyučovací hodiny týdně. Angličtina je však také častou součástí projektů a daltonského bloku výuky.

Při výuce využíváme učebnice a pracovní sešity nakladatelství OXFORD, řadu Happy House New Edition. Výukové materiály jsou přehledně sestaveny, obsahují slovní zásobu přiměřenou věku žáků, říkanky, písničky i veselé poslechy. Učebnice krásně doplňují pracovní sešity plné zajímavých úkolů a pro domácí procvičování mohou kluci a holky využívat přiložené CD. Nejraději děti vlepují na závěr každé lekce barevné samolepky, které potvrzují znalost slovní zásoby.

V hodinách však nepracujeme jen s učebnicemi a sešity. Největší část učení se děje formou her, pohybových aktivit a poslechů. V posledních letech se pravidelně účastníme soutěže English Jungle, což je soupeření základních škol v recitaci, zpěvu a znalostech slovní zásoby. Dosahujeme každoročně velmi dobrých výsledků.

— Mgr. Bohdana Zapletalová a Mgr. Renata Sléhová —

30. 1. 2013 | přečetlo 575 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|