úvod » ICT »

Digitální fotografie

Školní rok 2013/2014

Digitální fotografie

Digitální fotografie je povinně volitelný předmět vyučovaný v 8. ročníku, a to jednu vyučovací hodinu týdně. Žáci se učí různými způsoby získávat fotografie a další druhy obrázků (skenováním, importem z fotoaparátu nebo paměťového média, stahováním z internetu), ukládat je, prohlížet, upravovat, odesílat e-mailem a publikovat na internetu.

Žáci se také naučí pracovat s digitálním fotoaparátem. Vyzkouší si vhodnost jednotlivých režimů fotoaparátu pro konkrétní situaci a objekt. Seznámí se se základy kompozice a estetiky ve fotografování krajiny, osob, portrétu a detailu v různých světelných podmínkách.

Výuka probíhá prakticky, formou rozličných tématických úkolů. Žáci si navíc mohou téměř vždy přizpůsobit téma svému zaměření a momentální náladě. Tak při práci uplatňují a rozvíjí i svou kreativitu. Výsledkem jednoho zadání je tedy tolik variant, kolik je žáků ve třídě.

Několik ukázek práce žáků v programu Zoner Photo Studio 15, grafickém editoru, který ve výuce nejčastěji používáme, naleznete v přiložené fotogalerii.

— Mgr. Veronika Foralová —

31. 3. 2014 | přečetlo 366 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|