7. B na VUT

Ve čtvrtek 9. listopadu se žáci 7. B vydali na Vysoké učení technické. Zde se nás na fakultě FEKT (Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií) ujal pan inženýr David Kubánek. Velmi poutavou a zajímavou formou nás ve své prezentaci přenesl do tajů elektřiny. Zopakovali jsme si rozdíl mezi proudem a napětím, připomněli si, z jakých částic se skládá atom. Dozvěděli jsme se také něco nového, např. co to je rezistor, LED dioda či k čemu se využívá Ohmův zákon.
Po části teoretické nastala část praktická. Úkolem každého žáka bylo za pomoci pájky si vyrobit speciální hrací kostku. Pro mnohé žáky bylo pájení velkým zážitkem, neboť pájku viděli a drželi poprvé. A jak se na VUT líbilo samotným žákům?

Líbilo se mi sestavování kostky a pájení. (Eliška)

Vyrobili jsme si kostku, kterou jsme museli pájet. Líbilo se mi zajímavé vybavení VUT. (Vojta)

Byl jsem překvapený, že roztavený cín hodně rychle chladne, a že rezistor je tak malý. (Matěj)

Strašně se mi líbilo pájení, protože jsem si to mohl vyzkoušet. Už asi vím, kde budu studovat J Výrobek je pěkný. (Marek)