Cambridge zkoušky v ZŠ Řehořova

Dne 2. 6. 2016 proběhly v naší škole Cambridge zkoušky pro děti, tzv.  YLE zkoušky v kategorii Starters a Movers. Tyto zkoušky organizovala British Council, tj. Britská rada.  Zkoušky v kategorii Starters skládali žáci 4. a 5. tříd a v kategorii Movers žáci 6. a 7. tříd. Testovány byly čtyři jazykové dovednosti: čtení a psaní s porozuměním, poslech s porozuměním a konverzace v anglickém jazyce.  Všech 28 žáků složilo po dvouleté přípravě zkoušku s výborným prospěchem.  Certifikáty, které jsou vydávány přímo v Cambridge, jim budeme slavnostně předávat dne 12. 10. v aule školy za účasti rodičů a pozvaných hostů.

Někteří žáci 8. a 9. ročníku skládali rovněž Cambridge zkoušku, a to ve vyšší úrovni, v úrovni KET for Schools.  Také oni u této zkoušky uspěli a obdrželi certifikát z Cambridge v Anglii.

Všem úspěšným zájemcům o anglický jazyk srdečně blahopřejeme.

— Mgr. Miroslava Žáková, koordinátorka kurzů YLE ve škole —

30. 9. 2016 | přečetlo 149 lidí | ↑ zpět nahoru

© 2004-2017 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru