Návštěva Anthroposu

Poté, co čtvrťáci perfektně zvládli první pololetí s učivem o geografii naší vlasti, s novým dílem učebnice vlastivědy je čekala, ne vždy oblíbená, česká historie. Pro navození správné nálady, jsme se vydali začátkem března na školu v přírodě zaměřenou na staré pověsti české, čímž jsme malinko přivoněli k té dávné době. Abychom ale začali úplně od samého začátku, vydaly se třídy 4.A a 4.C do brněnského Anthroposu - do místa pravěkých předků lidí i zvířat.  Žáci mohli vidět mamuta v reálné velikosti. Tak si ho z učebnice jen těžko představíme. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí. Náš muzejní průvodce nám dokonce vyvrátil představu o lovení mamuta do hluboké jámy. „Jak by to bylo možné, když půda byla po většinu času zmrzlá a lidé neměli potřebné nástroje?“

Celý výklad všichni poslouchali s napnutýma ušima. I přesto, že někteří již dříve návštěvu Anthroposu absolvovali, až nyní si dokázali žáci tuhle dobu promítnout na časové ose a v blížícím se testu na kapitolu pravěk budou určitě výborně připraveni.

— Mgr. Nikol Daňková, Mgr. Barbora Meduňová —

28. 3. 2018 | přečetlo 30 lidí | ↑ zpět nahoru