Puntíci v ZOO Brno

První školní výlet jsme se třídou Puntíků uskutečnili v měsíci říjnu.  Výlet na přání nás zavedl do zoologické zahrady v Brně. Smyslem výletu nebylo jen pozorovat zvířata, ale zažít zábavu. Týden před návštěvou si žáci vytvořili tříčlenné skupinky a vylosovali si témata (zvířecí skupiny). Dostali za úkol zpracovat krátké seznámení se zvířaty, říci nám několik NEJ a vymyslet nějakou zábavu pro ostatní spolužáky.  Čím jsme se v Zoo bavili? Předváděli jsme, co dělá ten druhý – opičili jsme se, podle zvuků a pohybů jsme hádali šelmy, při honičce jsme kradli „vejce“ z orlího hnízda, třídili jsme potravu medvědovitých šelem a v útvaru „had“ jsme v tichosti obcházeli terária s ještěry. Další velká zábava na nás čekala v dětské zoo a na okolním hřišti. Ani jedna houpačka nezůstala prázdná J.

Byl to moc krásný den, ze kterého máme spoustu zážitků a fotografií.

— Mgr. Tereza Friedl + Puntíci z 8. třídy —

17. 11. 2017 | přečetlo 29 lidí | ↑ zpět nahoru

© 2004-2017 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru