úvod » Žáci »

Školní rok 2016/2017

Pravidla pro přijímání žáků žáků

Vážení rodiče,

zde se můžete seznámit s dokumentem Pravidla pro přijímání žáků do školní družiny ZŠ Brno, Řehořova 3.

— vedení školy —

14. 6. 2017 | přečetlo 48 lidí | ↑ zpět nahoru

Fyzikální hrátky pro družinu

Minulý týden si žáci 9. ročníku připravili pro děti z družiny zábavné odpoledne. Na hřišti děti čekalo celkem šest stanovišť, na kterých plnily úkoly týkající se FYZIKY.

Výroba optického klamu na špejli, poznat zvířátka v optickém klamu, pustit kytičku na vodní hladinu, vyrobit práskací papír, napsat své jméno zrcadlově a také si sáhnout do nenewtonské kapaliny. Odpoledne bylo velmi zdařilé a poučné.

— žáci IX. třídy —

31. 5. 2017 | přečetlo 65 lidí | ↑ zpět nahoru

Okénko do školní družiny

Veselá módní přehlídka

Přehlídka modelů společenských, vycházkových, domácích, ale i extravagantních…to vše bylo k vidění na veselé módní přehlídce, která proběhla 25. 1. v sále školy. Vtipná prezentace  modelů,  správné držení těla a dokonalá chůze po módním molu vytvořila úžasnou atmosféru této přehlídky.

Taneční soutěž

Hudba nás provází na každém kroku. Umět se pohybově přizpůsobit rytmu a vymyslet taneční kreace není vůbec jednoduché, ale vše se dá naučit. O tom nás přesvědčili účastníci soutěže, která proběhla 1. února.  Soutěžilo  se v kategorii  jednotlivec, kde první místo obsadila Anastázie Macur - 2.třída  a v kategorii skupina, kde na prvním místě se umístila děvčata Julie Quittová, Lucie Lesáková a Hana Hornová - 3.třída.

Družina hledá talent

Soutěž plná dovedností, odvahy a talentu. Každý z nás je něčím výjimečný, každý z nás umí něco jiného. Je jen na nás se nestydět a ukázat toJ. A co bylo k vidění? Hra na flétnu, kouzla, tanec, zpěv, komici v akci, gymnastika a stepování. Za svoje výkony si děti zasloužily velký potlesk a také si odnesly pěkné odměny.

— Radmila Preslová —

22. 3. 2017 | přečetlo 89 lidí | ↑ zpět nahoru

Halloween v družině

V pátek 4.11. uspořádali žáci 9. třídy pro děti z družiny Halloween.

Přes 60 odvážných dětí z 1.-4. třídy, oblečených v kostýmech, se po setmění vydalo tmavými školními chodbami na halloweenskou stezku odvahy. Cestou z družiny přes přízemí, suterén, šatny a první patro sbírali na kartičku s pavučinou od jednotlivých strašidel pavouky. Na začátku cesty byli vybaveni svítícím náramkem, na konci je čekala sladká žížalka a pro nejlepší sběrače pavouků i malá odměna v podobě reflexního přívěsku nebo samolepky.

Akce byla velmi zdařilá a všem se moc líbila :-).

— žáci 9. třídy —

23. 11. 2016 | přečetlo 125 lidí | ↑ zpět nahoru

Říjnové a listopadové akce ve školní družině

KARAOKE

Žáci 8. třídy si připravili pro děti ze ŠD pěveckou soutěž, která proběhla v sále školy. Děti soutěžily s písní, kde její text a melodie byly promítnuty na interaktivní tabuli.

Umístění soutěžících:

• 1. místo Sára Bernická 2. tř.
  • 2. místo Hugo Nayabi 1. tř.
  • 3. místo Nikolka Fousová a Terezka Dobiášová 1. tř.

Pro všechny soutěžící byly připraveny krásné ceny.

KOUZELNICKÉ VYSTOUPENÍ

Kouzla a iluze kralovaly v naší školní družině poslední říjnový den. Navštívil nás kouzelník Katonas. Všem se vystoupení moc líbilo. Do svých kouzel zapojil nejen děti, ale i živá zvířátka.

HALLOWENSKÝ PODVEČER

Ve spolupráci s žáky druhého stupně školy, tentokrát s deváťáky proběhlo tradiční dušičkové strašení. Pro odvážné děti byla připravena strašidelná stezka prostorami školy, při které se děti potkávaly s nadpřirozenými bytostmi a plnily různé úkoly. Čekání bylo všem netrpělivým strašidlům zpříjemněno kvízy, dílničkou a omalovánky.

— Radmila Preslová —

16. 11. 2016 | přečetlo 119 lidí | ↑ zpět nahoru

Karaoke

Dne 18. 10. jsme v 5. patře naší školy uskutečnili KARAOKE soutěž pro družinové děti. Zhlédli jsme mnohá vystoupení a byli nám interpretovány písně například od Karla Gotta, Justina Timberlaka nebo Alvara Solera. Naše dvoučlenná porota udělila body a na základě bodů byli určeni vítězové. Nutno také podotknout, že účast byla hojná a konkurence velká. Pro naše soutěžící byl také připraven fotokoutek s různými bublinami a citáty, se kterými se mohli vyfotit. Tímto bychom chtěli poděkovat všem soutěžícím a vítězům za odvahu a pěkně připravená vystoupení.

— Žáci 8. třídy —

15. 11. 2016 | přečetlo 113 lidí | ↑ zpět nahoru

Okénko do školní družiny

K 1. září 2016 bylo do ŠD zapsáno celkem 180 dětí, které byly rozděleny do šesti oddělení:

I. odd.  2. B + 3. B dívky, vychovatelka Monika Ferencová
II. odd.  1. B + 2. A část, vedoucí vychovatelka Radmila Preslová
III. odd.  1. A + 2. A část, vychovatelka Dana Sekaninová
IV. odd.  1. C + 2. A část, vychovatelka Lenka Kobylková
V. odd.  3. A + 3. B chlapci, vychovatelka Tereze Čechová
VI. odd.  3. C + 4. tř., vychovatelka Kateřina Korčáková

Každé oddělení má svá specifika a pracuje podle měsíčních plánů přizpůsobených určité věkové kategorii. Pestrou nabídkou aktivit umožňujeme dětem poznat vlastní osobnost a jejich místo ve skupině. Pomocí her a zážitků z nich se zaměřujeme na rozvoj psychických i tělesných dovedností.

Celoročně probíhá zájmová činnost také ve třech kroužcích:

Fotbálek - pondělí od 14 - 15 hod., kroužek vede Radmila Preslová. Naše školní družina se zapojila do projektu "Sportovci do škol", pod záštitou Unie sportovních klubů města Brna. Do činnosti jsou zapojeni trenéři FC Zbrojovka Brno.

Základy moderní gymnastiky – úterý od 15.30 – 16.30 hod., kroužek vede Monika Ferencová.  Pohybová průprava naučí děvčata ovládat své tělo: správné držení těla, přímá chůze, kotoul letmo, přemet stranou, cvičení s obručí, míčem a stuhou.

Divadýlko – středa od 15.30 – 16.30 hod., kroužek vede Radmila Preslová. Dramatizace pohádek, vstupování do děje, taneční průprava, hry spojené s asociací, smyslové hry, pantomima, výtvarné ztvárnění…to vše je náplní kroužku.

— Radmila preslová —

14. 11. 2016 | přečetlo 100 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|