úvod » Žáci »

Školní rok 2017/2018

Halloween

Podzimní prázdniny utekly jako voda a přišel den, na který se většina dětí těší, a to 31. říjen, oslava Halloweenu. Strašidelnou stezku v prostorách školy připravili žáci 9. třídy a důkladně se na ni připravili. Po chodbách se procházely víly s lucernou, ve třídách na děti čekala strašidla s kvízy, krvavé karty, hod na ducha, malování na obličej, strašidelný labyrint a další povedené strašidelné úkoly.  Vstupenkou na tuto akci byl stylový kostým, takže po chodbách se to hemžilo duchy, čarodějnicemi, kostlivci, upíry, zombie a jinými strašidly. Dokonalou atmosféru podbarvily hořící svíce a blikající efekty.

Žákům 9. třídy děkujeme za povedenou akci.

10. 11. 2017 | přečetlo 17 lidí | ↑ zpět nahoru

Kouzelné odpoledne

Kouzelnické představení si pro děti ze školní družiny připravil kouzelník Katonas. Předvedl dětem vystoupení se zvířátky, tančícího panáčka z kapesníku, zpívajícího pejska v doprovodu harmoniky, ukázku břichomluvy a další kouzelnické efekty.  S některými kouzly mu pomohly i děti, staly se na chvíli malými kouzelníky. Všichni společně kouzlili a čarovali. Děti celé vystoupení ohodnotily bouřlivým potleskem. Domů si odnesly pejska vyrobeného z nafukovacího balonku.

8. 11. 2017 | přečetlo 17 lidí | ↑ zpět nahoru

Organizace školní družiny pro školní rok 2017/2018

K 4. září 2017 bylo do školní družiny zapsáno celkem 180 dětí, které byly rozděleny do šesti oddělení :

• I.odd.   2.B + část 3.A   vychovatelka Monika Ferencová
  • II. odd. 1.B + část 2.A vedoucí vychovatelka Radmila Preslová
  • III.odd.  1.A + část 2.A   vychovatelka Dana Sekaninová
  • IV.odd.  2.C + část 2.A   vychovatelka Lenka Kobylková
  • V.odd.  3.A + 3.B       vychovatelka Tereza Čechová
  • VI.odd.  4.A + 4.B + 4.C  vychovatelka Barbora Nečasová

Každé oddělení má svá specifika a pracuje podle měsíčních plánů přizpůsobených určité věkové kategorii. Pestrou nabídkou aktivit umožňujeme dětem poznat vlastní osobnost a jejich místo ve skupině. Pomocí her a zážitků z nich se zaměřujeme na rozvoj psychických i tělesných dovedností.

Celoročně probíhá zájmová činnost také ve čtyřech kroužcích:

Fotbálek - pondělí od 14 - 15 hod., kroužek vede Radmila Preslová. Naše školní družina se zapojila do projektu "Sportovci do škol", pod záštitou Unie sportovních klubů města Brna. Do činnosti jsou zapojeni trenéři sportovních klubů.

Základy moderní gymnastiky – úterý od 15.30 – 16.30 hod., kroužek vede Monika Ferencová.  Pohybová průprava naučí děvčata ovládat své tělo: správné držení těla, přímá chůze, kotoul letmo, přemet stranou, dovednosti s obručí, míčem a stuhou.

Divadýlko – středa od 15.30 – 16.30 hod., kroužek vede Radmila Preslová. Dramatizace pohádek, vstupování do děje, taneční průprava, hry spojené s asociací, smyslové hry, pantomima, výtvarné ztvárnění…to vše je náplní kroužku.

Šikovné ručičky - čtvrtek od 15.30 - 16.30 hod., kroužek vede Lenka Kobylková. Náplní kroužku jsou pracovně technické a výtvarné činnosti.

6. 11. 2017 | přečetlo 10 lidí | ↑ zpět nahoru

Pasování na čtenáře

„Budu mít v úctě slovo, budu ochraňovat knížky a statečně se bít za všechno dobré, co je v nich psáno.“ Tento slib odpřísáhlo 24 prvňáčků z naší školy při slavnostním pasování na čtenáře 4. října v knihovně Jiřího Mahena v Černovicích. Knihovnice Marta Smejkalová s princeznou Štěpánkou a představiteli obce starostou Pavlem Blažíkem a první místostarostkou Šářkou Korkešovou připravili pro děti doprovodný program. Malí čtenáři se seznámili hravou formou, jak se mají chovat ke knihám. Mečem je pan starosta pasoval a po stvrzení podpisem získali malý dárek od knihovny a městské části Černovice. Princezna Štěpánka přečetla dětem na závěr krátkou pohádku. Všichni současní prvňáčci si mohou do konce měsíce října vyřídit zdarma na rok průkazku do knihovny. Využijte této nabídky a přijďte s rodiči do knihovny se zaregistrovat.

— Dana Sekaninová —

11. 10. 2017 | přečetlo 26 lidí | ↑ zpět nahoru

Seznam přijatých dětí do školní družiny

Pod tímto odkazem najdete seznam přijatých dětí do školní družiny v roce 2017/2018.

— vedení školy —

31. 8. 2017 | přečetlo 57 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|