úvod » Žáci »

Školy v přírodě, LVK

Školní rok 2017/2018

Pojďte, budeme si hrát!

V pondělí 19.3. jsme se rozloučili s rodiči a vyjeli na dlouho očekávanou školu v přírodě. Vraceli jsme se do našeho oblíbeného objektu Podmitrov a už jsme se těšili na krásnou přírodu, spoustu zvířátek, výborné jídlo, ale také na velké množství her a soutěží. Počasí nám přálo a navzdory tomu, že bylo v Brně zima, nám svítilo a hlavně hřálo sluníčko a tak jsme si mohly školu v přírodě opravdu užít venku. Zde jsou některé ze zážitků dětí:

„Na škole v přírodě jsme dělali hodně věcí. Třeba: skládání z přírodnin, hledání pokladu, opičí dráhu, trefování do stromu. Nejvíc se mi líbil výlet do Strážku“  - Grétka

„Mě se nejvíc líbilo, jak jsme stavěli domečky pro skřítky.“  - Adélka

„Nejvíc se mi líbilo, jak jsme hladili koně a pozorovali býky.“   - Nikolka

„Večer jsme měli módní přehlídku a já jsem byla za tučňáka.“ – Verunka

— děti 2.A,C, Mgr. Dana Bryksová, Mgr. Edita Záhořáková —

29. 3. 2018 | přečetlo 29 lidí | ↑ zpět nahoru

Zimní škola v přírodě – 4.A a 4.C

Letos jsme školu v přírodě naplánovali na začátek března a doufali jsme, že ještě bude sníh - a byl. I díky sněhu a skvělému programu se nám škola v přírodě velmi vydařila.

Už když jsme přijížděli k penzionu Sykovec, viděli jsme, že sněhu je všude spousta, dokonce i rybník byl zamrzlý, stromy namrzlé, prostě zima jak má být. Také jsme si sněhu dostatečně užili – koulovali jsme se, stavěli jsme sněhuláky, jezdili na lopatách.

Škola v přírodě, ale nebyla jen o sněhu. Každé odpoledne jsme se blíže poznávali se starými českými pověstmi. Rozdělili jsme se do čtyř slovanských kmenů a snažili jsme se přijít na to, kde na území České republiky měly svá území jednotlivé kmeny. Během týdne jsme například získávali Libušiny drahokamy, lovili jsme kance pro Bivoje, nebo jsme museli mít stejnou disciplínu jako Šemík s Horymírem.

Škola v přírodě nám velmi rychle utekla a ani se nám v pátek nechtělo domů.

— Mgr. Barbora Meduňová, Mgr. Nikol Daňková —

12. 3. 2018 | přečetlo 48 lidí | ↑ zpět nahoru

LVK 2018 (Červená Voda)

Jako každý rok, i tuto zimu žáci měli možnost vyjet na hory. Lyžařského kurzu se zúčastnili žáci sedmé a osmé třídy, kteří předvedli výborné lyžařské i snowboardové výkony.

Žáci byli rozděleni do tří družstev podle lyžařských zkušeností. Ve všech družstvech se žáci pod vedením zkušených instruktorů ze dne na den zlepšovali a mohli si vyzkoušet i spoustu nových věcí. Obzvlášť žačka ze třetího družstva si zaslouží velkou poklonu, jelikož na začátku kurzu stála na lyžích poprvé a na konci kurzu již jezdila s přehledem po červené sjezdovce.

Nejen lyžaři, ale i snowboarďáci zde našli své místo a mohli si své schopnosti na prkně vylepšit nebo se naučit něco nového.

Přes den jsme si zkoušeli lyžování a snowboardování v praxi a večer se žáci dozvěděli spoustu zajímavých informací z přednášek- lyžařská výstroj a výzbroj, pravidla FIS, základní informace o snowboardu. Večer probíhaly nejen přednášky, ale také zábavný program, který zahrnoval různé společenské hry a soutěže. Dokonce jsme nezapomněli ani na Valentýna a užili si valentýnský večer.  Jeden z dalších večerů byl i ve stylu „hororové  párty“, kdy se žáci převlékli do kostýmů, a zábava mohla začít.

Jak si žáci užili lyžařský kurz, můžete vidět v galerii nebo v níže uvedeném videu.

LVK 2018

— Mgr. Nikola Oujezdská —

10. 3. 2018 | přečetlo 60 lidí | ↑ zpět nahoru

Škola v přírodě Sykovec - 3.B a 5.A

Zimní škola v přírodě se nám letos opravdu vydařila. Při příjezdu na penzion nás přivítalo sluníčko a bohatá sněhová nadílka. Plně jsme ji využili, stavěli jsme sněhuláky, hrady, koulovali se, frčeli z kopce dolů na lopatách. V odpoledním programu jsme se blíže seznámili se starými českými pověstmi. Zhlédli jsme jejich netradiční animované provedení a zahráli si různé hry venku i v chatě.  Rozdělili nás do čtyř kmenů a za úspěšné plnění úkolů jsme získali heslo pro přivolání Blanických rytířů. Bylo to fajn.

Škola v přírodě se mi moc líbila. Byly tam suprové hry a líbily se mi taky pokoje. Byla prostě úžasná. Kdybych to mohla známkovat, dala bych jedničku. A moc se těším na příští školu v přírodě. (Bára)

Na škole v přírodě se mi líbilo, protože tam byla spousta her a dobře tam vařili. (Aďa)

Mě zaujalo, jak jsme hráli na kance. (David Ch.)

ŠvP se mi líbila, protože jsme tam lopatovali. (Anežka)

Zaujala mě hra na Luckou válku. (Nasťa)

— Mgr. Pavlína Trúsiková, Mgr. Gabriela Marošová —

12. 2. 2018 | přečetlo 76 lidí | ↑ zpět nahoru

Termíny ŠV a LVK 2017/2018

Vážení rodiče,

ve školním roce 2017/2018 se budou školy v přírodě konat v těchto termínech:

1. 1.-26. 1. 2018: Sykovec, Tři Studně (5.A, 3.B)
    5. 3.-9. 3. 2018: Sykovec, Tři Studně (4.A, 4.C)
    19. 3.-23. 3. 2018: Podmitrov (2.A, 2.C)
    21. 5.-25. 5. 2018: Mesit, Horní Bečva (3.A, 4.B)
    4. 6.-8. 6. 2018: Filipov, Vysočina (1.B, 2.B)
    11. 6.-15. 6. 2018: Filipov, Vysočina (1.A, 5.B)

Lyžařský výcvikový kurz proběhne v Červené Vodě mezi 13. a 18. únorem 2018.

16. 1. 2018 | přečetlo 83 lidí | ↑ zpět nahoru

««