Základní škola, Brno, Řehořova 3, příspěvková organizace
Škola s úsměvem – škola pro všechny

Řehořova 3, 618 00, Brno-Černovice
Tel: 548 422 951, sekretariat@zsrehorova.cz


Přeskočit na navigaci

úvod » Žáci »

Školy v přírodě, LVK

Školní rok 2017/2018

Škola v přírodě Sykovec - 3.B a 5.A

Zimní škola v přírodě se nám letos opravdu vydařila. Při příjezdu na penzion nás přivítalo sluníčko a bohatá sněhová nadílka. Plně jsme ji využili, stavěli jsme sněhuláky, hrady, koulovali se, frčeli z kopce dolů na lopatách. V odpoledním programu jsme se blíže seznámili se starými českými pověstmi. Zhlédli jsme jejich netradiční animované provedení a zahráli si různé hry venku i v chatě.  Rozdělili nás do čtyř kmenů a za úspěšné plnění úkolů jsme získali heslo pro přivolání Blanických rytířů. Bylo to fajn.

Škola v přírodě se mi moc líbila. Byly tam suprové hry a líbily se mi taky pokoje. Byla prostě úžasná. Kdybych to mohla známkovat, dala bych jedničku. A moc se těším na příští školu v přírodě. (Bára)

Na škole v přírodě se mi líbilo, protože tam byla spousta her a dobře tam vařili. (Aďa)

Mě zaujalo, jak jsme hráli na kance. (David Ch.)

ŠvP se mi líbila, protože jsme tam lopatovali. (Anežka)

Zaujala mě hra na Luckou válku. (Nasťa)

— Mgr. Pavlína Trúsiková, Mgr. Gabriela Marošová —

12. 2. 2018 | přečetlo 16 lidí | ↑ zpět nahoru

Termíny ŠV a LVK 2017/2018

Vážení rodiče,

ve školním roce 2017/2018 se budou školy v přírodě konat v těchto termínech:

 1. 1.-26. 1. 2018: Sykovec, Tři Studně (5.A, 3.B)
  5. 3.-9. 3. 2018: Sykovec, Tři Studně (4.A, 4.C)
  19. 3.-23. 3. 2018: Podmitrov (2.A, 2.C)
  21. 5.-25. 5. 2018: Mesit, Horní Bečva (3.A, 4.B)
  4. 6.-8. 6. 2018: Filipov, Vysočina (1.B, 2.B)
  11. 6.-15. 6. 2018: Filipov, Vysočina (1.A, 5.B)

Lyžařský výcvikový kurz proběhne v Červené Vodě mezi 13. a 18. únorem 2018.

16. 1. 2018 | přečetlo 44 lidí | ↑ zpět nahoru

Školní rok 2016/2017

Škola v přírodě v Koryčanech 3.A a 3.C

První květnový týden jsme vyrazili na školu v přírodě, které jsme se už nemohli dočkat. Počasí nám celý týden přálo, a tak jsme si mohli užít vše, co pro nás bylo nachystáno. Dozvěděli jsme se mnoho informací o koních (například to, že kůň nedýchá pusou, ale jen nozdrami), naučili jsme se vázat různé uzly, házet sekerou a nožem, lasovat a mnoho dalšího. Také jsme si jen užívali sluníčko, pohodu, opékání špekáčků a možnost zahrát si spoustu her na čerstvém vzduchu. Poslední večer jsme se převlékli do masek a zatancovali jsme si a zazpívali na karnevale. Nakonec si každá třída něco přála a vypustila lampion štěstí. Ze školy v přírodě jsme si dovezli spoustu zážitků a na Koryčany jen tak nezapomeneme.

— Mgr. Barbora Pokorná —

11. 5. 2017 | přečetlo 90 lidí | ↑ zpět nahoru

Škola v přírodě hotel Horník Tři Studně 3.B a 5.B 18.–22.4.2017

V úterý po Velikonocích jsme vyrazili na dlouho očekávanou školu v přírodě do hotelu Horník Tři Studně. Na Vysočině na nás čekalo zimní počasí. Sněžilo a mrzlo. Ale nám to vůbec nevadilo. Užili jsme si krásnou přírodu i v kulichu a rukavicích. A co o ní napsaly děti?

„Škola v přírodě byla boží. Každý den jsme hráli různé hry a neměli jsme vůbec čas se nudit.  A to nemluvím o stezce odvahy. Byla úžasná, hlavně když jsme se lekli paní učitelek. A balení věcí bylo nejhorší, ale nakonec to šlo. Měli jsme téma Robinson Crusoe a to téma bylo skvělé. “ (Lucka Lesáková 3.B)                                                                                                                                                  

„Bylo to tam krásné. Byly tam moc pěkné rybičky. Každý den nám sněžilo. Moc se mi líbila talentová soutěž, diskotéka a karneval.“ (Hanka Hornová, 3.B)

 „Bavila mě koulovaná s paní učitelkou Škrdlovou a Pařízkovou a stavění přístřešků v lese.“)Adam Šikula, 3.B)

„Nejvíc mě potěšilo, že jsme v naší skupině spolupracovali.“ (Julie Königová, 3.B)

„Bylo tam dobré jídlo i dobrý čaj. A nejlepší bylo, že jsme si mohli  nakoupit nějaké dobroty.“ (Matyáš Vlach, 3.B)

„Všechno bylo super a nic se mi nelíbilo.“ (Silvie Cádriková, 5.B)

„Líbilo se mi téma ŠvP, líbil se mi tým, hry, diskotéka, karneval i bodování bylo super a spravedlivé.“ (Eliška Edlerová, 5.B)

„Byla tam zábava, i když jsem přijel o pár hodin později. Byli jsme dobrý tým a hodně jsme si rozuměli.“ (Tomáš Kuchař, 5.B)

„Líbily se mi všechny etapovky, protože byly venku a někdy i v lese.“ (Fanny Dinhová, 5.B)

„ Líbilo se mi, že jsem na ŠvP byl se svými kamarády.“ (Ondřej Fritz, 5.B)

— Mgr. Jana Škrdlová —

30. 4. 2017 | přečetlo 111 lidí | ↑ zpět nahoru

Jarní ozdravný pobyt s environmentálním programem II

logo

Naše škola se zapojila do dvouletého projektu „Jarní ozdravný pobyt s environmentálním programem“. V tomto školním roce jsme získali na výjezd do školy v přírodě finanční dotaci ze Státního fondu životního prostředí ČR a z Ministerstva životního prostředí ve výši 134 785,- Kč. Ekologický program (6 hodin denně) pro 79 žáků zajišťovali lektoři z Lipky – školského zařízení pro environmentální vzdělávání Brno.

Všichni prvňáčci byli z programu FERDA V PŘÍRODĚ (fotogalerie) nadšeni. Pracovali ve skupinách a aktivně se účastnili různých činností. Rozlišovali stopy zvířat a jejich pobytová znamení, poznávali stromy a plody. Seznámili se s lučními živočichy a už znají vývojová stádia motýla, žáby a mravence.  S odvahou se vydali do nočního lesa. Vytvořili si malé chrostíky, rozpoznávali léčivé byliny a ochutnávali z nich čaje. Sami si vyrobili měsíčkovou mast.

Smíšené skupiny druháků a čtvrťáků se na začátku pobytového týdne přesunuly do časů minulých, staly se učedníky. Program ŘEMESLA (fotogalerie) je úplně pohltil. V rámci jednotlivých řemeslných dílen si nejen vyzkoušely práci s různými materiály, ale seznámily se také s dalšími environmentálními souvislostmi. Porovnaly dopad na přírodu života lidí na venkovském statku před 100 lety a života lidí dnes.

Žáci páté třídy se stali REPORTÉRY PŘÍRODY (fotogalerie). Měřením v terénu získávali informace, které po částech zpracovali a následně na konci týdne prezentovali. Vytvořili skvělé televizní reportáže z oblasti, v níž zmapovali správnými technikami stav životního prostředí.

Krátká hodnocení zástupců všech skupin si jistě rádi přečtete.

 

1. B

Líbil se mi celý program s Beruškou a Ferdou a moc se mi líbil velký výlet. (Vítek)

Mně se líbilo, jak jsme byli v lese a jak jsme vyráběli mastičky. (Anička K.)

Nejvíc se mi líbilo stavění domečků, vyrábění chrostíků. Líbil se mi celý program. (Verunka)

Mně se nejvíce líbily soutěže a povídání o zvířatech. (Tom)

Mně se tam líbilo všechno. Ale nejvíc vyrábění mastičky. A taky prasátka. (Anetka) 

Bylo to super. Nejvíc se mi líbilo, jak jsme dělali mastičky a hráli si na mravence. (Anička B.)

 

4. A a 2. B

Na škole v přírodě se mi líbila zvířátka. Moc se mi líbil dlouhý výlet. Bavila mě hra na zřícenině hradu Lísek. Pěkný zážitek, který jsem viděla poprvé, jak kráva porodila telátko,a když hned vstalo. Bavilo mě, jak jsme pekli chléb, vyráběli mastičku a papír. (Hanča)

Na škole v přírodě se mi líbilo. Vyzkoušeli jsme si vymlátit slámu cepem, péct chleba, recyklovat papír. A viděli jsme porod telete a vyráběli jsme mastičku. Bylo to zajímavé a spoustu těch věcí bych si nevyzkoušela. Byli jsme na skoro celodenním výletě. V penzionu moc dobře vařili a pokoj byl taky dobrý. Dávám 4 hvězdičky. (Ella)

Škola v přírodě se mi moc líbila, protože jsme hráli spoustu her a nejlepší bylo, jak jsme pekli chleba a vyráběli tvaroh a papír. Taky se mi líbil celodenní výlet a diskotéka. (Anežka)

Bylo to super! A ta zřícenina, to byl zážitek. Nikdy předtím jsem nedělal tvaroh, ani jsem neviděl tolik prasat. (Martin)

Na škole v přírodě se mi moc líbilo, protože tam byla zábava. Nejlepší bylo, jak jsme byli na výletě a viděli jsme, jak kráva porodila tele. (Vojta D.)

Na škole v přírodě to bylo super! Hráli jsme super hry. Nejvíc se mi líbilo, jak jsme dobývali zříceninu hradu Lísek. Bylo dobré, že tam měli hodně domácích zvířat, třeba prasata, ovce, kozy a koně. (Vojta L.)  

 

5.A

Týden na škole v přírodě se mi moc líbil, chodili jsme na výlety a hráli různé hry. Tato škola v přírodě byla úžasná, měli jsme super program, který mě strašně moc bavil. Doufám, že ještě někdy takovou zažiju. (Natálie Š.)

Líbilo se mi, jak jsme natáčeli, a pak koukali na reportáže. Také se mi líbilo, jak jsme dělali testy vody. Tato ŠvP byla super! (David Š.)

 Mně se líbil program reportérů, že jsme mohli natáčet s kamerou a se stativem. Moc se mi to líbilo a rád bych tam jel znova. Škoda, že to byla poslední ŠvP. (Honza F.)

 Týden, kde jsme si užili hodně zábavy a hlavně jsme se vyškolili na reportéry – program, který pro nás připravila Lipka. Společně s ní jsme přišli na kloub přírodě, která je v okolí Podmitrova. Během týdne vznikly čtyři reportáže od čtyř týmů. V úterý jsme byli na výletě, kde jsme se poučili o chráněných územích a zároveň prozkoumali okolí „základny“. (Adéla B.)

— Mgr. Bohdana Zapletalová —

27. 4. 2017 | přečetlo 94 lidí | ↑ zpět nahoru

LVK 2017 (Červená Voda)

Jaro už nám klepe na dveře, mnozí žáci a instruktoři jsou však stále ještě v myšlenkách na horách. Lyžařský výcvikový kurz byl výjimečný nejen velkým počtem účastníků, ale i pěknými lyžařskými výkony žáků a nabitým doprovodným programem. Je neuvěřitelné, jak obrovské pokroky udělali za týden lyžníci z třetího družstva, kteří povětšinou na začátku týdne stáli poprvé na lyžích a na konci už hravě řezali obloučky na červené sjezdovce.

Dvojka s instruktorkou Petrou přešla od smýkaného oblouku k pilování carvingového stylu a byla radost pohledět, jak je jejich styl den ode dne lepší. No, a „machři z jedničky“? Už jste někdy viděli lyžaře, který při sjezdu leží skoro na sněhu? Jednička nám předvedla, jak to dělají funcarvoví profíci.

I letos proběhla na kurzu výuka snowboardingu, kterou měla na starost instruktorka Barča. Své dovednosti na prkně mohli zdokonalit nejen zkušení prknaři, ale i úplní začátečníci. Večer byly pro žáky připraveny přednášky - lyžařská výstroj, výzbroj, pravidla FIS a vědomostní kvíz. Dostatek relaxu a zábavy zaručoval také večerní karneval nebo závěrečná „Valentýnská“ diskotéka.


LVK 2017

— Mgr. Vilém Nejezchleb —

24. 3. 2017 | přečetlo 178 lidí | ↑ zpět nahoru

Pohádkový les - 1.A,C

V pondělí 6.3. jsme zamávali z autobusu rodičům a vydali se za lesním dobrodružstvím na školu v přírodě do Podmitrova. Po příjezdu do objektu nás uvítala všechna zvířátka, která tu bydlí: prasátka, kozy, ovečky, koníci, pejsci, straky, papoušci, králíci a kočičky.

Celou dobu pobytu jsme měli velké množství her a soutěží s tématikou pohádkových postav, žijících v lese. Stavěli jsme domečky pro pohádkové kamarády, zkusili si medvědí objetí, Kimovu hru pozornosti s lesními zvířátky, zahráli si na ostrostřelce a vyzkoušeli si hadí mlčení. Také se nám podařilo najít poklad podmitrovských loupežníků, který jsme si spravedlivě rozdělili.

Za všechny hry a soutěže dostal každý sladké odměny a domů jsme si dovezli krásný pamětní list, ale hlavně spoustu pěkných zážitků.

Děkujeme všem rodičům za velké množství sladkostí a drobných dárků na odměny pro děti.

— lesní děti z 1.A, C a jejich třídní učitelky Mgr. Dana Bryksová, Mgr. Edita Záhořáková —

20. 3. 2017 | přečetlo 166 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|
««

»»»|


© 2004-2018 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru