úvod » Sport »

Sportovní aktuality

Školní rok 2017/2018

Obvodní kolo ve šplhu

Ve středu 22. listopadu soutěžilo na ZŠ Krásného sedm škol ve šplhu o tyči o postup do městského kola.

Naši školu zastupovalo 11 dětí ze 4. – 5. tříd - vítězové školního kola. Všichni se velmi snažili podat během pár sekund co nejlepší výkon. Největšího úspěchu dosáhl Lukáš Prášek ze 4.C, Marek Herák z 5.A, kteří ve své kategorii vybojovali krásné druhé místo a Marek Harnach z 5.B, který obsadil třetí místo. Všichni tři postupují do dalšího kola. Ve čtvrtek 30.11. se sejdou na ZŠ Svážná  nejlepší „šplhouni“ z celého Brna. Budeme všem držet pěsti.

23. 11. 2017 | přečetlo 3 lidí | ↑ zpět nahoru

Soutěž ve šplhu

14.11.2017 proběhlo školní kolo soutěže ve šplhu na tyči pro žáky 3.-5. tříd. Celkem se soutěže  zúčastnilo 27 žáků.  Všichni se moc snažili, za odměnu dostali malou sladkost ,ale do dalšího kola mohli postoupit jen někteří. Budeme jim držet pěsti. Okrskové kolo bude 22.11. na ZŠ Krásného.

Postupují:

4. ročník:

• Zara Kohoutková
  • Natálie Diringerová
  • Eliška Nesejtová
  • Lukáš Prášek
  • Matyáš Novotný
  • Max Šťasta

5. ročník:

• Ella Hamanová
  • Nikol Straková
  • Tereza Žižková
  • Marek Harnach
  • Marek Herák

15. 11. 2017 | přečetlo 16 lidí | ↑ zpět nahoru

Školní rok 2016/2017

Sportujeme a soutěžíme

V letošním školním roce se naše první a druhé třídy zapojily do soutěže "Hod do dálky baseballovým míčkem 2017". V průběhu dubna probíhala v jednotlivých třídách základní kola. Do školního finále postoupilo pět děvčat a pět chlapců z každé třídy. Našeho školního finále se tedy zúčastnilo 30 prvňáků a dvacet druháků. Čtyři soutěžní hody rozhodly o pořadí na stupních vítězů.

1. třída děvčata:

• 1. místo - Nikola Stejskalová
  • 2. místo - Sophie Holland
  • 3. místo – Nikola Adamíková

1. třída chlapci:

• 1. místo – Dan Horváth
  • 2. míst – Daniel Bachel
  • 3. místo - Adam Šindelka

2. třída děvčata:

• 1. místo - Barbora Lužná
  • 2. místo - Hana Lenochová
  • 3. místo - Patricie Kořínková

2. třída chlapci:

• 1. místo - Tobias Felkl
  • 2. místo - Jan Huzlík
  • 3. místo - Tomáš Bui

Tito žáci postupují do městského kola, které se uskuteční v areálu U hrocha na konci června.

Sportujeme rádi, pohyb nás baví!

— Mgr. Bohdana Zapletalová —

28. 5. 2017 | přečetlo 72 lidí | ↑ zpět nahoru

Obvodní kola ve vybíjené

V úterý 11.4. a ve středu 12.4. proběhla na ZŠ Holzova obvodní kola soutěže ve vybíjené pro dívky a hochy z pátých tříd. O postup do městského kola bojovalo vždy šest škol. Náš tým dívek v soutěži neprohrál ani jednou a tím si vybojoval postup do městského kola, které bude 26.4. Skvělý výkon!!!!! Hoši postoupili ze základní skupiny, ale v boji o postup do finále obvodního kola těsně prohráli po prodloužení. Opravdu se velmi snažili. Obsadili tedy dělené  3.-4. místo.

Velkou pochvalu si zaslouží:

Borkovcová Adéla, Černá Lenka, Křemečková Hana, Procházková Nina, Šidlová Natálie, Bartošková Aneta, Bui Quynh Anh, Cádriková Silvie, Dinhová Fanny, Mecerodová Marina, Vlachová Valerie

Boháček Matyáš, Chadraba Denis, Šťasta Jáchym, Vrba Daniel, Vrba Natanael, Fritz Ondřej, Kuchař Tomáš, Lesák Mikuláš, Luong Martin, Petryk Daniel, Urbanovský Lukáš.

18. 4. 2017 | přečetlo 83 lidí | ↑ zpět nahoru

LVK 2017 (Červená Voda)

Jaro už nám klepe na dveře, mnozí žáci a instruktoři jsou však stále ještě v myšlenkách na horách. Lyžařský výcvikový kurz byl výjimečný nejen velkým počtem účastníků, ale i pěknými lyžařskými výkony žáků a nabitým doprovodným programem. Je neuvěřitelné, jak obrovské pokroky udělali za týden lyžníci z třetího družstva, kteří povětšinou na začátku týdne stáli poprvé na lyžích a na konci už hravě řezali obloučky na červené sjezdovce.

Dvojka s instruktorkou Petrou přešla od smýkaného oblouku k pilování carvingového stylu a byla radost pohledět, jak je jejich styl den ode dne lepší. No, a „machři z jedničky“? Už jste někdy viděli lyžaře, který při sjezdu leží skoro na sněhu? Jednička nám předvedla, jak to dělají funcarvoví profíci.

I letos proběhla na kurzu výuka snowboardingu, kterou měla na starost instruktorka Barča. Své dovednosti na prkně mohli zdokonalit nejen zkušení prknaři, ale i úplní začátečníci. Večer byly pro žáky připraveny přednášky - lyžařská výstroj, výzbroj, pravidla FIS a vědomostní kvíz. Dostatek relaxu a zábavy zaručoval také večerní karneval nebo závěrečná „Valentýnská“ diskotéka.

LVK 2017

— Mgr. Vilém Nejezchleb —

24. 3. 2017 | přečetlo 141 lidí | ↑ zpět nahoru

Parlament, přehazovaná pro čtvrťáky

V pondělí 27.2. 2017 žáci 5.A  uspořádali pro 4.A a 4.B parlamentní hru - přehazovanou. Hry se zúčastnilo 16 žáků, všichni žáci se snažili. Předvedli výborné sportovní výkony. Organizátoři a rozhodčí byli: Adéla Borkovcová, Jáchym Šťasta, Nina Procházková a Honza Fiala.

— žáci 5.A —

2. 3. 2017 | přečetlo 81 lidí | ↑ zpět nahoru

Bruslení 3.B

Na naše první bruslení ve středu 11.1.2017 na kluzišti v Černovicích jsme se těšili dlouho dopředu. I když někteří s bruslením teprve začínali, na konci hodiny již všichni na ledu vesele řádili a vůbec jim nevadilo, že mrzne. Do školy jsme se vrátili příjemně unavení a s přáním, že si takový tělocvik brzy zopakujeme.

— Mgr. Jana Škrdlová , Bc. Tereza Čechová —

17. 1. 2017 | přečetlo 99 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|