úvod » Sport »

Sportovní aktuality

Školní rok 2017/2018

Tělesná výchova na ledě

Ve čtvrtek 4. 1. jsme využili možnost si jít zabruslit na mobilní kluziště do areálu na Kneslové.

Počasí nám přálo, na možná budoucí hokejisty a krasobruslařky svítilo sluníčko, takže jsme si všichni pobyt na vzduchu užili.

Ti, kteří chtěli bruslit, ale neměli brusle, využili nabídku pana správce, který jim zadarmo brusle zapůjčil. Za jeho ochotu a pomoc dětem i při zavazování bruslí moc děkujeme. Spousta dětí stála na bruslích vůbec poprvé a velice se jim dařilo. Hodina nám rychle utekla, šikovnější bruslaři si na ledě i zazávodili.

Na kluziště se určitě brzy vrátíme.

— děti 2. A, Mgr. Dana Bryksová —

5. 1. 2018 | přečetlo 46 lidí | ↑ zpět nahoru

Florbalový turnaj

Dne 28. 11. 2017 se chlapci a  jedna dívka ze 4. a 5. tříd zúčastnili florbalového turnaje ČEPS cup ve sportovní  hale TJ Tatran, do kterého se přihlásil úctyhodný počet týmů.

První zápas zvládli bravurně výhrou  8:1. V druhém zápase náš tým podlehl tlaku protihráčů. V třetím  - vyrovnaném  - zápase jim jen o kousek unikl možný postup do semifinále.

Všem našim sportovcům děkujeme za reprezentaci školy.

— Mgr. Alena Girtová —

3. 12. 2017 | přečetlo 42 lidí | ↑ zpět nahoru

Obvodní kolo ve šplhu

Ve středu 22. listopadu soutěžilo na ZŠ Krásného sedm škol ve šplhu o tyči o postup do městského kola.

Naši školu zastupovalo 11 dětí ze 4. – 5. tříd - vítězové školního kola. Všichni se velmi snažili podat během pár sekund co nejlepší výkon. Největšího úspěchu dosáhl Lukáš Prášek ze 4.C, Marek Herák z 5.A, kteří ve své kategorii vybojovali krásné druhé místo a Marek Harnach z 5.B, který obsadil třetí místo. Všichni tři postupují do dalšího kola. Ve čtvrtek 30.11. se sejdou na ZŠ Svážná  nejlepší „šplhouni“ z celého Brna. Budeme všem držet pěsti.

— Mgr. Pavlína Trúsiková —

23. 11. 2017 | přečetlo 46 lidí | ↑ zpět nahoru

Soutěž ve šplhu

14.11.2017 proběhlo školní kolo soutěže ve šplhu na tyči pro žáky 3.-5. tříd. Celkem se soutěže  zúčastnilo 27 žáků.  Všichni se moc snažili, za odměnu dostali malou sladkost ,ale do dalšího kola mohli postoupit jen někteří. Budeme jim držet pěsti. Okrskové kolo bude 22.11. na ZŠ Krásného.

Postupují:

4. ročník:

• Zara Kohoutková
  • Natálie Diringerová
  • Eliška Nesejtová
  • Lukáš Prášek
  • Matyáš Novotný
  • Max Šťasta

5. ročník:

• Ella Hamanová
  • Nikol Straková
  • Tereza Žižková
  • Marek Harnach
  • Marek Herák

— Mgr. Pavlína Trúsiková —

15. 11. 2017 | přečetlo 78 lidí | ↑ zpět nahoru

Squash v tělesné výchově.

Ve dnech 19.9. a 21.-22.9. si mohly děti 1.-5. ročníku, stejně jako v loňském roce,  vyzkoušet v rámci tělesné výchovy squash v nafukovacím kurtu.

Trenéři ze sportovního oddílu Viktoria Brno připravili pro děti kruhový trénink, při kterém musely zvládnout překážkovou dráhu, drobné soutěže s míčky a squash. Program byl zaměřený na rozvoj základních pohybových schopností a dovedností, ale také na sportovní a motorické hry.

Všem dětem se trénink líbil, někteří již squash hrají a je možné, že budou mít brzy nové spoluhráče.

— Mgr. Dana Bryksová —

22. 9. 2017 | přečetlo 65 lidí | ↑ zpět nahoru