úvod » Žáci »

Tvořivá škola

Školní rok 2017/2018

Jablíčkový den ve 2.A.

Sladké, kulaté, barevné jablíčko nám ve čtvrtek 16. 11. v rámci projektového dne přikutálelo procvičovací úkoly. Vybírali jsme si úkoly z matematiky, českého jazyka a prvouky. Přinesená jablíčka jsme ochutnávali, popisovali jejich barvu a chuť.

V průběhu dopoledne jsme si odpočinuli při hře na Kompot a v hodině tělesné výchovy. V závěru vyučování jsme pracovali ve skupinách, ve kterých jsme v rámci výtvarné výchovy „zavařovali“ nejen ovoce, ale i zeleninu.  Práce se všem podařila.

— děti 2.A, Mgr. Dana Bryksová —

18. 11. 2017 | přečetlo 13 lidí | ↑ zpět nahoru

Školní rok 2015/2016

Týden s Ondřejem Sekorou v 2.B

Na přelomu měsíce března a dubna proběhl v naší třídě projekt na téma – Týden s Ondřejem Sekorou. Stejně jako při minulých projektech předcházela této akci zhruba dvouměsíční domácí četba knížky od zmíněného autora.

V průběhu týdne se děti seznamovaly s jeho životem a tvorbou. Všechny tyto činnosti byly začleněny do učiva českého jazyka, matematiky, prvouky, angličtiny, pracovních činností a motivovány příběhy z jeho knih. Také jsme pracovali s počítači a vyhledávali na internetu základní informace o tomto autorovi.

Setkali jsme se s Ferdou mravencem, broukem Pytlíkem a občany Kocourkova. Děti opět pracovaly s velkým nasazením a zájmem.

Děkuji všem rodičům za pomoc při vytvoření výstavky děl Ondřeje Sekory.

— Mgr. Renata Sléhová —

25. 4. 2016 | přečetlo 186 lidí | ↑ zpět nahoru

O ztraceném dárku

Ve středu 13.4. jsme si ve 2.A v projektovém dni připomněli zásady slušného chování, pojmy kamarádství a pomoc druhým.

Pracovali jsme ve skupinkách i samostatně, práci na pracovních listech jsme doplnili dramatizací různých životních situací. V závěru dne jsme si vyzkoušeli vytvořit různé básničky z náhodně zadaných slov.

U práce jsme se nejen pobavili, ale hlavně opět poučili, jak se chovat.

— Mgr. Dana Bryksová —

14. 4. 2016 | přečetlo 220 lidí | ↑ zpět nahoru

Vítáme jaro v 1. B

Projektové dny „Vítáme jaro“ zaplnily v naší třídě čas před velikonočními prázdninami. Za tři dny jsme zvládli opravdu mnoho rozličných aktivit. Pracovali jsme převážně ve skupinách. Povídali jsme si o změnách v přírodě, na vycházce jsme sledovali práci na zahradách, opakovali jsme názvy jarních květin, procvičovali jsme hrou sčítání a odčítání. Moc se nám líbilo dovádění na hřišti a návštěva CVČ Sluníčko, kde jsme si vyrobili krásný jarní věneček s kuřátkem. Už teď se těšíme na další projekty.

— Mgr. Bohdana Zapletalová —

30. 3. 2016 | přečetlo 284 lidí | ↑ zpět nahoru

Žijeme zdravě ve 2.A

Ve středu 20.1. jsme prožili další projektový den v tomto školním roce. V úvodu jsme si připomněli, které potraviny a co všechno patří ke zdravému životnímu stylu člověka.

Potom jsme ve skupinkách kreslili, co jsme měli ráno na snídani a hodnotili, které jídlo bylo zdravé. V další části jsme pátrali po původu potravin, které jsme měli na svačinku.

Po první hodině jsme si šli zahrát do tělocvičny několik pohybových her a potom jsme se pustili do další práce.

Poslechli jsme si pohádku O Patrikovi a kreslili zdravé a nezdravé potraviny, které snědl a zahráli si ve skupinkách domino s názvy potravin. Mezi jednotlivými činnostmi jsme si zatančili a zazpívali a zdravě jsme mlsali sušené meruňky.

V závěru dne jsme ve skupinové práci vystřihovali z reklamních letáků zdravé potraviny.

Dopoledne nám uteklo tak rychle, že jsme ani nevěřili, že už máme odejít do školní družiny. Byl to prima den.

— tř.uč. Mgr. Dana Bryksová —

21. 1. 2016 | přečetlo 313 lidí | ↑ zpět nahoru

Týden s Josefem Ladou v 2.B

V listopadu proběhl ve třídě 2. B celotýdenní projekt – Týden s Josefem Ladou, kterému předcházela zhruba dvouměsíční domácí četba knížky od zmíněného autora. V průběhu týdne se děti seznamovaly s jeho životem a tvorbou spisovatelskou i ilustrátorskou. Všechny tyto činnosti byly začleněny do učiva ČJ, M, PRV, VV, PČ.  Každý den byl motivovaný některou z Ladových knížek.

Musím děti moc pochválit za jejich práci, aktivitu a energii, kterou do projektu vložily. Také děkuji rodičům, kteří nám zapůjčili díla J. Lady na naši výstavku.

V lednu nás čeká další autor knížek pro děti: Václav Čtvrtek.

— Mgr. Renata Sléhová —

27. 11. 2015 | přečetlo 241 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|