úvod » Žáci »

Videoarchiv

Školní rok 2016/2017

LVK 2017 (Červená Voda)

Jaro už nám klepe na dveře, mnozí žáci a instruktoři jsou však stále ještě v myšlenkách na horách. Lyžařský výcvikový kurz byl výjimečný nejen velkým počtem účastníků, ale i pěknými lyžařskými výkony žáků a nabitým doprovodným programem. Je neuvěřitelné, jak obrovské pokroky udělali za týden lyžníci z třetího družstva, kteří povětšinou na začátku týdne stáli poprvé na lyžích a na konci už hravě řezali obloučky na červené sjezdovce.

Dvojka s instruktorkou Petrou přešla od smýkaného oblouku k pilování carvingového stylu a byla radost pohledět, jak je jejich styl den ode dne lepší. No, a „machři z jedničky“? Už jste někdy viděli lyžaře, který při sjezdu leží skoro na sněhu? Jednička nám předvedla, jak to dělají funcarvoví profíci.

I letos proběhla na kurzu výuka snowboardingu, kterou měla na starost instruktorka Barča. Své dovednosti na prkně mohli zdokonalit nejen zkušení prknaři, ale i úplní začátečníci. Večer byly pro žáky připraveny přednášky - lyžařská výstroj, výzbroj, pravidla FIS a vědomostní kvíz. Dostatek relaxu a zábavy zaručoval také večerní karneval nebo závěrečná „Valentýnská“ diskotéka.

LVK 2017

24. 3. 2017 | přečetlo 141 lidí | ↑ zpět nahoru

Školní rok 2015/2016

Hip hop žije 2

Ve čtvrtek 29. března jsme se zúčastnili krajského kola pohybových skladeb. Školy z celého Jihomoravského kraje změřily své síly a porovnaly, která pohybová skladba je ta nejlepší. Konkurence byla opravdu veliká, zejména akrobatické roztleskávání, street dance, pole dance, disco dance atd. Naše školní „crew“ složená z dívek 6.–9. tříd šla do boje s mixem tanečních stylů. House a hlavně starý dobrý hip hop nás měl posunout na mety nejvyšší.

Slovo závěrem, druhé místo v kraji je skvělý úspěch a děvčata si zaslouží pochvalu. Navíc, po zhlédnutí středoškolské kategorie, by se děvčata neztratila ani tam!

Vystoupení našich děvčat

6. 4. 2016 | přečetlo 308 lidí | ↑ zpět nahoru

LVK 2016 (Karlov pod Pradědem)

Večer byly pro žáky připraveny přednášky - lyžařská výstroj a výzbroj, pravidla FIS, vědomostní kvíz, ale i tematický „Mafia“ večírek. Třetí odpočinkový den jsme navštívili zcela nový aquapark v nedalekém Bruntále. Regenerace je vždy důležitou součástí pohybového výkonu, proto žáci mohli využít zdejších vnitřních i venkovních vířivek, masážních sprch, plaveckého bazénu či svižného tobogánu.

Letos poprvé proběhla i výuka snowboardingu. Své dovednosti na prkně mohli zdokonalit nejen zkušení prknaři, ale i úplní začátečníci. Jak se jim vedlo, můžete posoudit sami v níže uvedeném videu.

Video z LVK 2016, které mapuje celý průběh našeho lyžáku

29. 3. 2016 | přečetlo 241 lidí | ↑ zpět nahoru

Noční hra

V pátek 16. 10. proběhla akce pro družinu pořádaná 8. třídou. Celkem 38 dětí z druhých a třetích tříd zažilo tři hodiny her, dobrodružství, zábavy a strašení. Po celé škole žáci osmé třídy připravili stezku, na které děti plnily rozmanité úkoly. Na konci byly rozdány sladké odměny a nádherné diplomy, utřeny slzy radosti a šlo se domů.

Noční hra

— žáci 8. třídy —

26. 10. 2015 | přečetlo 353 lidí | ↑ zpět nahoru

Fotbalový zápas mezi učiteli a deváťáky 2015

Na závěr školního roku se uskutečnil fotbalový zápas mezi kantory a žáky 9. třídy. Obě mužstva nasadila nejlepší hráče, které měla k dispozici. Zápas se nesl v bojovném duchu, kde šance střídala šanci. Herní vyspělost a více individuálních hvězd v týmu učitelů, a to zejména hráček z prvního stupně vč. zahraniční posily z Londýna p. učitele Roberta Colleta, rozhodlo o tom, že kantoři zvítězili jednoznačným výsledkem 7:2.

Tímto bych chtěl poděkovat všem účastníkům zápasu za jejich nasazení a obětavost pro svůj tým.

Krátká ukázka ze zápasu

31. 8. 2015 | přečetlo 215 lidí | ↑ zpět nahoru

Školní rok 2014/2015

Škola v přírodě 3.B a 4.A

V týdnu od 18. do 22. května se naše třídy vypravily do krásné přírody u Slušovic na školu v přírodě v hotelu Všemina. Kromě učení se děti věnovaly mnohým společným hrám, ať už v hotelu, na hřišti nebo v lese. Hrály míčové hry, skákaly na trampolíně nebo řádily na průlezkách. Každý den si užívaly vodní hrátky ve vnitřním bazénu nebo etapové hry v rámci své třídy. 3.B  plnila pohádkové úkoly se Čtyřlístkem a 4.A putovala s Perseem za hlavou Medusy. Ve středu se děti projely na koních, ve čtvrtek soutěžily třídy mezi sebou v bowlingu. Domů si kromě zážitků přivezly i diplomy ze soutěží v plavání. Týden na škole v přírodě nám utekl jako voda a už teď se těšíme na příště.

Kdo si hraje, nezlobí! Podívejte se s námi, jak děti z 3.B a 4.A prožily školu v přírodě

— Mgr. Jana Škrdlová, Mgr. Martina Malinová, Bc. Jitka Drbušková a Lenka Kobylková —

9. 6. 2015 | přečetlo 401 lidí | ↑ zpět nahoru

««