úvod » Žáci »

Videoarchiv

Školní rok 2017/2018

LVK 2018 (Červená Voda)

Jako každý rok, i tuto zimu žáci měli možnost vyjet na hory. Lyžařského kurzu se zúčastnili žáci sedmé a osmé třídy, kteří předvedli výborné lyžařské i snowboardové výkony.

Žáci byli rozděleni do tří družstev podle lyžařských zkušeností. Ve všech družstvech se žáci pod vedením zkušených instruktorů ze dne na den zlepšovali a mohli si vyzkoušet i spoustu nových věcí. Obzvlášť žačka ze třetího družstva si zaslouží velkou poklonu, jelikož na začátku kurzu stála na lyžích poprvé a na konci kurzu již jezdila s přehledem po červené sjezdovce.

Nejen lyžaři, ale i snowboarďáci zde našli své místo a mohli si své schopnosti na prkně vylepšit nebo se naučit něco nového.

Přes den jsme si zkoušeli lyžování a snowboardování v praxi a večer se žáci dozvěděli spoustu zajímavých informací z přednášek- lyžařská výstroj a výzbroj, pravidla FIS, základní informace o snowboardu. Večer probíhaly nejen přednášky, ale také zábavný program, který zahrnoval různé společenské hry a soutěže. Dokonce jsme nezapomněli ani na Valentýna a užili si valentýnský večer.  Jeden z dalších večerů byl i ve stylu „hororové  párty“, kdy se žáci převlékli do kostýmů, a zábava mohla začít.

Jak si žáci užili lyžařský kurz, můžete vidět v galerii nebo v níže uvedeném videu.

LVK 2018

— Mgr. Nikola Oujezdská —

10. 3. 2018 | přečetlo 60 lidí | ↑ zpět nahoru

Školní rok 2016/2017

LVK 2017 (Červená Voda)

Jaro už nám klepe na dveře, mnozí žáci a instruktoři jsou však stále ještě v myšlenkách na horách. Lyžařský výcvikový kurz byl výjimečný nejen velkým počtem účastníků, ale i pěknými lyžařskými výkony žáků a nabitým doprovodným programem. Je neuvěřitelné, jak obrovské pokroky udělali za týden lyžníci z třetího družstva, kteří povětšinou na začátku týdne stáli poprvé na lyžích a na konci už hravě řezali obloučky na červené sjezdovce.

Dvojka s instruktorkou Petrou přešla od smýkaného oblouku k pilování carvingového stylu a byla radost pohledět, jak je jejich styl den ode dne lepší. No, a „machři z jedničky“? Už jste někdy viděli lyžaře, který při sjezdu leží skoro na sněhu? Jednička nám předvedla, jak to dělají funcarvoví profíci.

I letos proběhla na kurzu výuka snowboardingu, kterou měla na starost instruktorka Barča. Své dovednosti na prkně mohli zdokonalit nejen zkušení prknaři, ale i úplní začátečníci. Večer byly pro žáky připraveny přednášky - lyžařská výstroj, výzbroj, pravidla FIS a vědomostní kvíz. Dostatek relaxu a zábavy zaručoval také večerní karneval nebo závěrečná „Valentýnská“ diskotéka.

LVK 2017

24. 3. 2017 | přečetlo 207 lidí | ↑ zpět nahoru

Školní rok 2015/2016

Hip hop žije 2

Ve čtvrtek 29. března jsme se zúčastnili krajského kola pohybových skladeb. Školy z celého Jihomoravského kraje změřily své síly a porovnaly, která pohybová skladba je ta nejlepší. Konkurence byla opravdu veliká, zejména akrobatické roztleskávání, street dance, pole dance, disco dance atd. Naše školní „crew“ složená z dívek 6.–9. tříd šla do boje s mixem tanečních stylů. House a hlavně starý dobrý hip hop nás měl posunout na mety nejvyšší.

Slovo závěrem, druhé místo v kraji je skvělý úspěch a děvčata si zaslouží pochvalu. Navíc, po zhlédnutí středoškolské kategorie, by se děvčata neztratila ani tam!

Vystoupení našich děvčat

6. 4. 2016 | přečetlo 368 lidí | ↑ zpět nahoru

LVK 2016 (Karlov pod Pradědem)

Večer byly pro žáky připraveny přednášky - lyžařská výstroj a výzbroj, pravidla FIS, vědomostní kvíz, ale i tematický „Mafia“ večírek. Třetí odpočinkový den jsme navštívili zcela nový aquapark v nedalekém Bruntále. Regenerace je vždy důležitou součástí pohybového výkonu, proto žáci mohli využít zdejších vnitřních i venkovních vířivek, masážních sprch, plaveckého bazénu či svižného tobogánu.

Letos poprvé proběhla i výuka snowboardingu. Své dovednosti na prkně mohli zdokonalit nejen zkušení prknaři, ale i úplní začátečníci. Jak se jim vedlo, můžete posoudit sami v níže uvedeném videu.

Video z LVK 2016, které mapuje celý průběh našeho lyžáku

29. 3. 2016 | přečetlo 281 lidí | ↑ zpět nahoru

Noční hra

V pátek 16. 10. proběhla akce pro družinu pořádaná 8. třídou. Celkem 38 dětí z druhých a třetích tříd zažilo tři hodiny her, dobrodružství, zábavy a strašení. Po celé škole žáci osmé třídy připravili stezku, na které děti plnily rozmanité úkoly. Na konci byly rozdány sladké odměny a nádherné diplomy, utřeny slzy radosti a šlo se domů.

Noční hra

— žáci 8. třídy —

26. 10. 2015 | přečetlo 420 lidí | ↑ zpět nahoru

Fotbalový zápas mezi učiteli a deváťáky 2015

Na závěr školního roku se uskutečnil fotbalový zápas mezi kantory a žáky 9. třídy. Obě mužstva nasadila nejlepší hráče, které měla k dispozici. Zápas se nesl v bojovném duchu, kde šance střídala šanci. Herní vyspělost a více individuálních hvězd v týmu učitelů, a to zejména hráček z prvního stupně vč. zahraniční posily z Londýna p. učitele Roberta Colleta, rozhodlo o tom, že kantoři zvítězili jednoznačným výsledkem 7:2.

Tímto bych chtěl poděkovat všem účastníkům zápasu za jejich nasazení a obětavost pro svůj tým.

Krátká ukázka ze zápasu

31. 8. 2015 | přečetlo 268 lidí | ↑ zpět nahoru