úvod » Projekty »

Vzdělávání pedagogů pomocí tabletů

Cílem projektu je podpora profesního rozvoje pedagogických pracovníků základních škol ve školním roce 2014 - 2015 při využívání ICT ve výuce prostřednictvím školení a dalších vzdělávacích aktivit pomocí moderních dotykových zařízení. Projekt tak reaguje na výsledky provedeného průzkumu k využití moderní ICT mezi základními školami.

Projekt se skládá celkově ze sedmi klíčových aktivit, které na sebe plynule navazují. V první aktivitě budou proškoleni ředitelé základních škol ze 44 zapojených škol v celkově pěti oblastech, které jim usnadní využívání a integraci ICT do života jejich školy. Následující aktivity jsou věnovány podpoře a mentoringu pedagogických pracovníků školy. Další aktivity projektu jsou určeny především praktickým informacím a činnostem, se kterými budou pedagogové prostřednictvím školení a workshopů seznámeni, a které jim pomohou při přípravě výukových programů.

Z projektových prostředků bude pořízeno 20 ks mobilních dotykových zařízení, které budou použity jako výukové pomůcky pro pedagogy v rámci vzdělávacího cyklu. Po ukončení projektu zůstanou TABLETY v majetku školy, a proškolení pedagogové je budou dále využívat ve výuce žáků.

© 2004-2017 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru