Archiv novinek « Základní škola Brno, Řehořova 3

Základní škola, Brno, Řehořova 3, příspěvková organizace
Škola s úsměvem – škola pro všechny

Řehořova 3, 618 00, Brno-Černovice
Tel: 548 422 951, sekretariat@zsrehorova.cz


Přeskočit na navigaci

úvod »

archiv novinek

Tělesná výchova na ledě – 2.A

Ve čtvrtek 16. 1. jsme využili možnost si jít zabruslit na mobilní kluziště do areálu na Kneslové.

Počasí nám přálo, takže jsme si všichni pobyt na vzduchu užili.

 Hodně dětí stála na bruslích vůbec poprvé a velice se jim dařilo, odvahu vstoupit na led nakonec našli všichni, moc děkuji za pomoc tatínkovi od Viktorka, který dětem pomáhal na ledě udržet rovnováhu a také děkuji všem ostatním rodičům, kteří ochotně přišli pomoci dětem s obouváním a zavazováním bruslí.  Hodina nám rychle utekla a cesta zpátky do školy byla pro děti o to jednodušší, že nám rodiče od Viktorka všechny brusle odvezli ke škole.

Na kluziště se určitě brzy vrátíme. Ještě jednou velké díky všem rodičům.

— Mgr. Dana Bryksová —

20. 1. 2020 | přečetlo 4 lidí | ↑ zpět nahoru

Vánoční párty

Ve čtvrtek 19. prosince uspořádala třída VIII. A vánoční párty pro žáky sedmých až devátých tříd. Párty se konala v místní sokolovně, na ulici Štolcova.

Párty byla plná zábavy, tance, her. Byl zde i fotokoutek a něco dobrého k zakousnutí, ale hlavně jsme si krásně popovídali, pobavili se a načerpali tu pravou vánoční atmosféru.

— třída VIII.A s třídní učitelkou Mgr. Magdou Neplechovou —

8. 1. 2020 | přečetlo 14 lidí | ↑ zpět nahoru

Vánoční zpívání 9. A

Čas před Vánocemi letos prožila třída 9. A ve znamení koled a vánočních písní. První vystoupení třídu čekalo 2. prosince na Rozsvícení stromu městské části Brno-Černovice, kde svým zpěvem doplnila program černovických škol, ale také žáci nasáli příjemnou vánoční atmosféru. Druhé pěvecké vystoupení čekalo žáky hned následující den na Vánočním jarmarku školy. Písněmi Vánoce jsou tady a Půlnoční od Václava Neckáře orámovali kulturní program školního jarmarku.

Další vystoupení na sebe nenechalo dlouho čekat. Byli jsme osloveni družstvem invalidů MYJÓMI, sociální podnik, s nabídkou vystoupení na jejich firemním večírku. Díky ochotě žáků a jejich rodičů jsme společně se třídou nacvičili pásmo vánočních koled a písní. 13. prosince jsme vyrazili reprezentovat naši školu směr Mendelova univerzita, kde se vánoční večírek konal. Žáci 9. A tak měli možnost nejenom nahlédnout do vysokoškolských prostor, ale také svým zpěvem vykouzlili nejeden úsměv na prozpěvujících si tváří publika. Za své pěvecké vystoupení tak byli žáci odměněni nejenom věcně, ale i příjemným pocitem z jejich zpěvu. 

— Mgr. Darina Lukášová s 9. A —

6. 1. 2020 | přečetlo 14 lidí | ↑ zpět nahoru

Vánoční jarmark školy

Připravit výrobky, nacvičit vystoupení, uvařit punč, svátečně se naladit a tradiční Vánoční jarmark školy může začít!

 Stalo se tak 3. 12. 2019, kdy do školy zavítali rodiče žáků a další hosté. Nejprve byl v tělocvičně školy připraven pestrý kulturní program. Vystoupili žáci prvního a druhého stupně, kteří reprezentovali svou třídu, kroužek nebo školní družinu. Předvedli pěvecká, dramatická, taneční i zábavná čísla. Vystupující se dočkali vřelého potlesku publika a nejedné pochvaly. Moderátorem programu se stal Jirka Bezoušek, technické zázemí obstaral Dan Kučera.

Po programu následoval samotný jarmark. Díky hojné návštěvnosti chodby prvního patra školy takřka praskaly ve švech. Každá třída měla připravený svůj stánek s mnoha výrobky, které lákaly ke koupi či ochutnávce. Žáci se svými třídními učitelkami si nechali na výrobcích skutečně záležet, a tak nabídka byla pro návštěvníky velmi pestrá.  

Celý jarmark se opět vydařil a školou pronikala přátelská vánoční atmosféra.

— Mgr. Darina Lukášová —

2. 1. 2020 | přečetlo 22 lidí | ↑ zpět nahoru

Již tradičně za Marií Terezíí

Tak jako loni, předloni a předchozí roky jsme si i letos v předvánoční čas našli v nabitém školním programu den, abychom se vypravili za našimi kamarády z partnerské školy Sir Karl Popper Schule ve Vídni. Proběhlo setkání žáků 7. a 8. tříd naší školy se 7. třídou školy vídeňské. Přestože se tito žáci ještě neznali, od vánočního stromu v Schonbrunnu, kde jsme měli sraz, se rozešli ve skupinkách. Po hodině již byla navázána mnohá nová přátelství a některým bylo smutno, že se již musíme rozejít. Domluvili jsme si ale letní setkání v Brně.

My jsme pokračovali do centra Vídně, kde jsme žákům ještě ukázali pamětihodnosti jako Stephansdom, Hofburg, Rathaus a především slavné vídeňské vánoční trhy. I přes pořádnou zimu jsme si výlet užili a již nyní se těšíme na výpravu příští rok.

— Mgr. Jana Lúčová —

20. 12. 2019 | přečetlo 14 lidí | ↑ zpět nahoru

Milujeme divadlo!

Členové kroužku Spolek přátel umění se v posledních třech měsících přenesli do rozmanitých světů.

Prostřednictvím představení Homo zabijens: Konec lovců mamutů jsme pochopili, jak obtížné bylo přežít. Tento divadelní kus v režii J.A. Pitínského byl trochu náročnější a vyžadoval následné vysvětlení jednotlivých motivů, scén a různých zkratek a náznaků.

Harmonii a stav klidu jsme se pokoušeli hledat společně se Siddhárthou – hlavním představitelem stejnojmenného představení, které nás zavedlo do daleké Indie.

Prosincová návštěva Polárky se nesla v duchu irské pohádky. Hlavní hrdinka příběhu O Glashtinovi a slepé dívce poslouchá moře, vypravování své chůvy a sní o bytostech zrozených z mořských hlubin.

Divadlo máme opravdu rádi, proto se už moc těšíme na další porce umění. Neseďte večer doma a pojďte s námi za kulturou!

— Mgr. Tereza Friedl + členové kroužku —

20. 12. 2019 | přečetlo 15 lidí | ↑ zpět nahoru

Beseda s pamětníkem

Sametová revoluce je téma skloňované ve všech pádech. Někteří z nás ji tehdy sledovali zprostředkovaně, jiní byli aktivními účastníky. Ale jak mají tuto významnou událost pochopit současné děti? Těžko si dokáží představit, v jakých společenských podmínkách vyrůstali jejich rodiče a prarodiče. Pro lepší porozumění doby minulé jsme se zúčastnili besedy s pamětníkem, na kterou jsme byli pozváni do místní pobočky Knihovny Jiřího Mahena. Poutavé vypravování pana Kopečného bylo dokresleno dobovými fotografiemi a časopisy.

Děkujeme za pozvání paní Martě Šmejkalové a panu Kopečnému za poutavé vypravování svých osobních zážitků a vzpomínek.

— Mgr. Tereza Friedl + 6.B —

19. 12. 2019 | přečetlo 14 lidí | ↑ zpět nahoru

Jak vidíme Černovice

Žáci druhého stupně se zapojili do projektu, ve kterém se mohli vyjádřit k tomu, co jim v Černovicích schází nebo vadí. V hodinách výtvarné výchovy jsme toto téma zpracovali formou komiksových bublin, komiksu a ilustrovaných básniček. Dětem například schází kino, posilovna, cukrárna, lavičky, lepší osvětlení na některých ulicích, koupaliště apod. Výsledky naší práce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

— Mgr. Tereza Friedl + 6.A, 9.B, 8.B —

19. 12. 2019 | přečetlo 15 lidí | ↑ zpět nahoru

Dárky, které potěšily

Aktivní občané rozdávali radost. V pondělí 16. prosince jsme navštívili černovický Senior Point. Na poslední adventní setkání místních seniorů jsme nepřišli s prázdnou. Přinesli jsme krabici vlastnoručně vyrobených dárků, na kterých jsme pracovali v průběhu měsíce listopadu. Velmi milou částí návštěvy bylo osobní předávání dárků. Jsme rádi, že se nám podařilo vykouzlit úsměvy a moc se těšíme na další spolupráci.

— Mgr. Tereza Friedl + Aktivní občané —

18. 12. 2019 | přečetlo 15 lidí | ↑ zpět nahoru

Návštěva pražské firmy Microsoft

Výlet do Prahy tentokrát nebyl motivován památkami, ale návštěvou firmy Microsoft. Do tohoto světového gigantu jsme se dostali v rámci spolupráce naší školy s touto firmou. První část probíhala v zasedací místnosti, kde nám pan Mirek ukazoval speciální vychytávky ze světa počítačových programů, které se dají využívat ve výuce. Pak jsme se přesunuli na střechu firmy a porozhlédli se po matičce stověžaté. Velmi nás překvapilo, že na střeše je umístěna relaxační zahrada, grilovací pult, houpačka a křesílka. Průvodci nám vysvětlili, že odpočinek je důležitou součástí práce a firma se o své zaměstnance dokonale stará. Přesvědčili jsme se o tom při další prohlídce. Nejvíce nás zaujaly místnosti, ve kterých bylo po celý den připraveno občerstvení. Co nám pak téměř vyrazilo dech, byla zkušebna s množstvím hudebních nástrojů a možnost pořádat koncerty přímo v práci. Co se týká práce samotné, tak jsme se dověděli, že nikdo nemá své pevné pracovní místo ani pracovní dobu. Vzhledem k tomu, že svou práci realizují především na notebooku, stačí jim dobré připojení k internetu. Ale to samozřejmě není vše, důležité jsou znalosti z oboru a hlavně angličtina.

Jaká by to byla návštěva Prahy, kdybychom neměli alespoň chvilku rozchod! Naštěstí nám vše skvěle vycházelo a mohli jsme se podívat na Václavské náměstí a utratit tak své kapesné.

Zpátky do Brna jsme jeli vlakem a cestou jsme si prohlíželi pořízené fotky, vyprávěli si o zážitcích a užívali si společné chvíle strávené mimo školní lavice.

— Mgr. Tereza Friedl, Mgr. Kristýna Dostalová —

18. 12. 2019 | přečetlo 15 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|


© 2004-2020 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru