Archiv novinek « Základní škola Brno, Řehořova 3

Základní škola, Brno, Řehořova 3, příspěvková organizace
Škola s úsměvem – škola pro všechny

Řehořova 3, 618 00, Brno-Černovice
Tel: 548 422 951, sekretariat@zsrehorova.cz


Přeskočit na navigaci

úvod »

archiv novinek

Úřední hodiny o prázdninách

Úřední hodiny na škole během hlavních prázdnin:

  • červenec: 2. 7., 3. 7., 4. 7., 11. 7., 18. 7. v době od 9.00 do 12.00;
  • srpen: 1. 8., 15. 8., 27. 8., 28. 8., 29. 8., 30. 8., 31. 8. v době od 9.00 do 12.00.

— Mgr. Josef Binek —

2. 7. 2018 | přečetlo 14 lidí | ↑ zpět nahoru

Beseda s mladými sportovci

V pondělí nás navštívili sourozenci Chrápaví. Tito naši bývalí žáci dosáhli vynikajících úspěchů v plaveckých bazénech. Ve své kategorii se stali mistry republiky a zúčastnili se několika významných zahraničních závodů. Se svými zážitky a zkušenostmi se podělili se žáky třetích a pátých tříd. Ukázali nám plavecké dresy, medaile ze soutěží, videa a fotografie. Zajímavě nám vyprávěli, jak to probíhá na soutěžích a soustředěních. Nejvíc nás překvapili údaji z vytrvalostního závodu, kde během 24 hodin každý z šestičlenného týmu uplaval 20 km. Závodní plavání je tvrdá dřina, ale jak Edita a Filip říkali, stojí to za to.

Děkujeme jim za milé setkání a přejeme oběma mnoho dalších úspěchů nejen sportovních.

— Mgr. Pavlína Trúsiková, Mgr. Gabriela Marošová —

28. 6. 2018 | přečetlo 14 lidí | ↑ zpět nahoru

Trojúhelník UNESCO

Závěrečný výlet sedmých tříd se uskutečnil v úterý 26. 6. Počasí bylo aprílové, ale naštěstí po celou dobu nakloněné na naši stranu, takže deštivé přeháňky jsme strávili jízdou v autobuse, a když jsme autobus opustili, svítilo sluníčko.

Cílem celodenního výletu byly památky UNESCO na Vysočině. Jako první nás čekala prohlídka krásné baziliky v Třebíči. Pro sedmáky to byla především praktické ukázka toho, co se naučili v dějepise, protože na vlastní oči viděli typické znaky románského i gotického slohu a takové pojmy jako portál, roseta, kněžiště nebo freska pro ně už nebudou neznámé.

Druhou zastávkou bylo město Telč s krásným renesančním náměstím. Všichni se po něm rychle rozprchli, aby si nakoupili něco dobrého nebo utratili kapesné za suvenýry. Občerstveni a plni energie jsme se rozdělili na dvě skupiny a postupně jsme zahájili prohlídku trasy na telčském zámku, který je vyhledáván i filmaři pro natáčení pohádek. Pochází odsud například nejznámější scéna z Pyšné princezny. Při prohlídce jsme mohli vidět taneční sál, vzácný gobelín, rytířská brnění, ale všechny nejvíce uchvátil lovecký salón s trofejemi gazel, lvů a sloním uchem.

Posledním místem našeho výletu byl Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého ve Žďáru nad Sázavou. Cesta k němu byla trnitá, ztížena několika objížďkami, ale nakonec jsme s malým zpožděním na Zelenou horu dorazili. Zde jsme se dozvěděli základní informace týkající se architekta Jana Blažeje Santiniho – Aichela a jeho jedinečného stavebního stylu – barokní gotiky.

Za hřmění blížící se bouřky jsme nasedli zpět do autobusu a vydali se na cestu domů. Vzhledem k živé zábavě cesta uběhla rychle a v 19 hodin jsme bezpečně dorazili do Brna a mohli se podělit o zážitky se svými blízkými.

— Mgr. Marcela Marková —

28. 6. 2018 | přečetlo 11 lidí | ↑ zpět nahoru

Matematicko-chemický scrable

Poslední hodina matematiky na základce nám uběhla velmi rychle. Celou hodinu jsme totiž hráli matematicko-chemický scrable. Rozdělili jsme se do čtveřic a každý žák dostal od paní učitelky Mendělejevovu periodickou tabulku prvků.

Co bylo naším úkolem ve skupině? Každý prvek v tabulce je označen značkou a vlevo nahoře má uvedeno své protonové číslo. Měli jsme vymyslet slovo týkající se matematiky nebo matematický pojem složený ze značek prvků tak, aby součet protonových čísel prvků použitých ve slově byl co největší. Vypadalo to sice jednoduše, ale při vymýšlení matematických pojmů a vyhledávání prvků v tabulce jsme se docela zapotili. A jaké pojmy s co největším součtem jsme objevili?

Vítězem se stal pojem se součtem 308  Ne : Pr : Es : No : S : Ti (10+59+99+102+16+22 = 308), jen těsně za ním následoval pojem P : Y : Th : Ag : O : Ra : S se součtem 303 (15+39+90+47+8+88+16 = 303).

Nejlepší skupina získala za svou snahu sladkou odměnu.

— RNDr. Jana Skalická —

27. 6. 2018 | přečetlo 17 lidí | ↑ zpět nahoru

Sbírka pro psí útulek

Děkujeme všem, kteří se zapojili do naší sbírky pro zvířecí útulek.  Za přinesené věci jsme byli pochválení a měli z nás velkou radost.

Dověděli jsme se, jak to v útulku funguje, seznámili se s odchytovým vozem a jeho vybavením. Na samotná zvířata jsme se ale z bezpečnostních důvodů podívat nemohli.

Jsme rádi, že jsme spolu s Vámi podpořili dobrou věc.

A kam jsme věci donesli?

Útulek pro opuštěná zvířata MĚSTSKÉ POLICIE Brno, Palcary 50, Brno.

Ještě jednou všem děkujeme!

— Kroužek aktivního občanství + Mgr. Tereza Friedl —

26. 6. 2018 | přečetlo 20 lidí | ↑ zpět nahoru

Cambridge zkoušky na ZŠ Řehořova ve školním roce 2017/2018

V letošním školním roce končila dvouletá příprava v kurzech ke zkouškám z anglického jazyka, tzv. zkouškám YLE a KET. Tato příprava byla završena závěrečnými zkouškami, které na naší škole organizovala Britská rada. Zkoušky se konaly 30. 5. 2018 a skládalo je celkem 28 žáků ve třech úrovních. V úrovni YLE Starters vybraní žáci 4. a 5. ročníku, v úrovni YLE Movers vybraní žáci 6. ročníku a v úrovni YLE Flyers vybraní žáci 7. ročníku.  Zkouška měla několik částí a to: čtení a psaní s porozuměním, test gramatických struktur, poslech s porozuměním a konverzace s rodilým mluvčím.

Žáci 8. a 9. ročníku skládali zkoušku KET, která je už na vyšší úrovni. Konala se 26. 5.2018 na pobočce Britské rady v Brně. Rovněž absolvovali zkoušku ze čtení s porozuměním, testu gramatických struktur, poslechu s porozuměním a konverzace s rodilým mluvčím.

Testy byly odeslány do Anglie na univerzitu v Cambridge, kde budou vyhodnoceny a žákům budou vystaveny certifikáty.

Všichni se moc snažili, aby výsledek zkoušky byl co nejlepší. Všem držíme palce a těšíme se na předávání anglických certifikátů, které jsou mezinárodně platné a uznávané.

— Mgr. Miroslava Žáková —

25. 6. 2018 | přečetlo 18 lidí | ↑ zpět nahoru

Letní slavnost

Setkání na školní zahradě pro družinové děti a jejich rodiny jsme tentokrát naplánovali na úterý 19. června. Od 16 hodin se otevřela brána zahrady a letní slavnost mohla začít.

Na hřišti jsme připravili různá sportovní stanoviště, kde si děti se svými rodiči, prarodiči, sourozenci či kamarády mohly zahrát fotbal, florbal, petanque, vyzkoušet si chůdičky nebo překážkovou dráhu a řadu dalších aktivit. Po sportovních výkonech si každý opekl špekáček na ohni v zahradě.

O občerstvení se postarali sami rodiče, především maminky, které upekly spoustu vynikajících dobrot. Nechybělo také ovoce, slané pochutiny i popcorn …velmi oblíbený u všech dětí.

Příjemné odpoledne velmi rychle uteklo. Doufáme, že všichni odcházeli domů s dobrou náladou.

Děkujeme všem rodičům za spolupráci během celého školního roku a milé setkání na této závěrečné akci školní družiny. Moc si toho vážíme.

Přejeme všem školákům pěkné prázdniny a rodičům příjemné chvíle strávené se svými dětmi.

— Vychovatelky ŠD —

24. 6. 2018 | přečetlo 17 lidí | ↑ zpět nahoru

Setkání s Rakušany v Mikulově

Jak je na naší škole již mnohaletou tradicí, i letos jsme pokračovali ve spolupráci s partnerskou školou z Vídně -  Sir Karl Popper Schule. Žáci letošního osmého ročníku se již potřetí setkali se svými kamarády z této školy. Abychom jim ukázali i jiná krásná místa naší republiky než jen Brno, uskutečnila se schůzka tentokrát v Mikulově. Společně jsme navštívili zámek a udělali si procházku na Svatý kopeček, odkud byl nádherný výhled nejen na Pálavu a českou stranu, ale i do Rakouska. Poté žáci společnými silami vyřešili kvíz, v němž byly zajímavé otázky týkající se Česka a Rakouska. Na závěr nechyběl samozřejmě rozchod na občerstvení a nákup suvenýrů. Vše zakončilo mohutné loučení u autobusů, výměny telefonních čísel a dalších kontaktů. Snad tedy žáci budou využívat své jazykové dovednosti a nadále se budou i přes hranice států přátelit. Příští rok se do projektu zapojí budoucí šesté třídy a vyrazíme společně do Vídně.

— Mgr. J. Lúčová a Mgr. M. Žáková —

23. 6. 2018 | přečetlo 16 lidí | ↑ zpět nahoru

Černovická liga žáků ve futsalu 2018

Ve čtvrtek 14. 6. 2018 se na ZŠ Brno, Řehořova 3 konal již XXV. ročník Černovické ligy ve futsalu. Této akce se zúčastnila mužstva z brněnských základních škol – ZŠ Řehořova, ZŠ Kneslova, ZŠ Krásného a ZŠ Jana Broskvy. Bohužel letošní výsledky chlapců z Řehořky nenavázaly na loňský úspěch – první místo v poháru. V tomto školním roce zvítězili hoši ze ZŠ Kneslova, na druhém místě se umístila ZŠ Krásného a bronzovou pozici obsadili fotbalisté ze ZŠ Jana Broskvy. Blahopřeji vítězům a děkuji všem zúčastněným hráčům a trenérům za vydařené fotbalové dopoledne.

Na závěr bych ještě rád poděkoval paní místostarostce Bc. Petře Quittové za podporu našeho turnaje. Paní místostarostka se ujala závěrečného slova a předala vítězům slavnostní pohár. Poděkování patří i zřizovateli naší školy MČ Brno – Černovice za finanční dotaci pro tento turnaj.

— Mgr. Vilém Nejezchleb, učitel Tv —

22. 6. 2018 | přečetlo 20 lidí | ↑ zpět nahoru

Pravidla pro přijímání žáků do ŠD

Vážení rodiče,

zde se můžete seznámit s dokumentem Pravidla pro přijímání žáků do školní družiny ZŠ Brno, Řehořova 3.

— vedení školy —

22. 6. 2018 | přečetlo 10 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|


© 2004-2018 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru