Archiv novinek « Základní škola Brno, Řehořova 3

Základní škola, Brno, Řehořova 3, příspěvková organizace
Škola s úsměvem – škola pro všechny

Řehořova 3, 618 00, Brno-Černovice
Tel: 548 422 951, sekretariat@zsrehorova.cz


Přeskočit na navigaci

úvod »

archiv novinek

Titanic

Výstava o nejznámější námořní katastrofě – potopení Titanicu – nemohla uniknout historicko – expedičnímu kroužku. Nalodit se na největší osobní parník počátku 20. století, zjistit, jak vypadaly kajuty, restaurace, kotelna a mít možnost vžít se do role jednoho z pasažérů, to určitě nepatří mezi běžné zážitky.

Výstava poskytuje velké množství informací, exponátů i zajímavostí – dozvíme se, kolik stál lístek na parník, jaká jídla byla v nabídce pro cestující 1. 2. i 3. třídy, jaké byly možnosti trávení volného času … A pak přichází okamžik zlomu. Místnost s nebem plných hvězd, ve které září chladný ledovec. Stačí se ho na pár minut dotknout a pochopíte mrazivou skutečnost – jak se museli cítit lidé snažící se zachránit v ledové vodě. Přibližně 1500 lidí zahynulo, a to především z důvodu nedostatku záchranných člunů.

Poslední část výstavy se věnuje současnosti – zhlédnete záznamy natočené pod vodou zachycující vrak lodi, který se postupně rozpadá díky bakteriím rozkládajícím železo. Jsou zde i předměty zachráněné z vraku Titanicu – jídelní servis, pánský oblek, kožené tašky nebo housle, které byly prodány za astronomickou částku.

A na závěr čeká odhalení – stěna se jmény, kde si můžete najít osobu uvedenou na palubním lístku, který jste obdrželi při vstupu na výstavu. Zjistíte, zda jste měli štěstí a plavbu Titanicu přežili. Zároveň si můžete oddychnout, že jste se této katastrofické plavby neúčastnili.

— Mgr. Marcela Marková —

18. 1. 2019 | přečetlo 6 lidí | ↑ zpět nahoru

Výroba sněžítek

V úterý 18. prosince si žáci 7. A připravili pro kamarády z dužiny dílničku, ve které si mohli vyrobit vlastní sněžítko. Potřebovali k tomu jen malou skleničku se šroubovacím víčkem, postavičku např. z Kinder vajíčka a ostatní bylo v režii 7. A. Bylo libo umělý sníh, třpytky, zlatý deštík, stříbrné hvězdičky nebo od každého něco? Po chvilce snažení začala vznikat krásná sněžítka, každé bylo originální!! Na závěr si každý odnášel nejen sněžítko, ale i vánoční náladu a mlsek v podobě sladkého lízátka :).

— žáci 7. A —

3. 1. 2019 | přečetlo 26 lidí | ↑ zpět nahoru

Vánoční jarmark a besídka

A tak zase po roce máme tady Vánoce…. a s nimi i každoroční vánoční jarmark.

4. prosince se ve svátečně vyzdobených prostorách školy konal již tradiční vánoční jarmark. Každá třída si pod vedením třídní učitelky připravila svůj stánek s výrobky, které si mohli zakoupit rodiče, prarodiče, kamarádi i spolužáci. Žáci si dali na výrobcích skutečně záležet, a tak si kupující odnášeli krásná a originální dílka. Mnozí mohli i mlsat a ochutnávat různé vánoční speciality. Část vybraných peněz každá třída věnuje onkologické nadaci Krtek.

V tělocvičně školy proběhla besídka, kterou nás provázela Veronika Mejtská. Všichni přítomní zhlédli zdařilá vystoupení žáků prvního i druhého stupně, dětí navštěvujících různé kroužky a školní družinu.  Recitovalo se, zpívalo a tančilo. Panovala příjemná atmosféra.

Akce se opět vydařila a již se těšíme na další. Všem krásné Vánoce a šťastný nový rok….

— Mgr. Jana Lúčová —

19. 12. 2018 | přečetlo 31 lidí | ↑ zpět nahoru

Děláme radost druhým

Protože jsme už páťáci, víme, že Vánoce nejsou jen o tom dárky přijímat, ale snažíme se udělat radost i druhým. Žáci 5.A proto během měsíce prosince nosili krabice, ve kterých se skrývaly dárky pro děti z dětských domovů. Někteří z Ježíškových pomocníků přinesli i tři dárky. Ve středu 12. prosince jsme společně dárky krásně zabalili a označili cedulkami, pro jak staré děti jsou vhodné. V pátek už dárky putovaly do dětského domova. Všechny žáky musím velmi pochválit, jak se tohoto úkolu zhostili a rovněž poděkovat rodičům dětí, že nám umožnili udělat radost druhým.

— Mgr. Nikol Konečná —

18. 12. 2018 | přečetlo 23 lidí | ↑ zpět nahoru

Tipni, riskni a získej

Žáci 5.A si pro druhý stupeň během týdne 10. – 14. prosince připravili netradiční hru: Tipni, riskni a získej. Hra prověřila, jak dobrý mají žáci odhad a jak se jako třída dokáží domluvit. Některé otázky byly opravdu zapeklité. Celotýdenní hru jsme například zahájili pondělní otázkou: „Kolik hodin vydržel středoškolský student bez spánku v rámci vědeckého experimentu z roku 1965?“ Pokud tipujete něco kolem jedenácti dnů, jdete na to správně, přesně to bylo 264 hodin. Výsledky jednotlivých dnů jsme postupně zveřejňovali na nástěnku školního parlamentu v přízemí školy. V pondělí 17. prosince pak proběhlo slavnostní předávání diplomů. Ač byly výsledky poměrně vyrovnané, gratulujeme třídě 8.A, která se umístila na prvním místě, třída 8.B na místě druhém a o třetí stupínek se dělili žáci deváté třídy s žáky ze 7.B. Pokud se vám hra líbila, máme pro vás tip na dárek, co si přát pod stromeček – hra Tipni si, ze které jsme čerpali otázky.

— třída 5.A, Mgr. Nikol Konečná —

17. 12. 2018 | přečetlo 20 lidí | ↑ zpět nahoru

Vánoční výchovný koncert - Poutníci

Ve čtvrtek 6. prosince se žáci 5.A a 5.C vypravili do Divadla Bolka Polívky načerpat předvánoční atmosféru. To se nám díky výchovnému vánočnímu koncertu také opravdu povedlo. Skupina Poutníci se nejdříve uvedla ve svém typickém žánru – folku, kde krásně vynikly jejich hudební nástroje: netradiční kontrabas, kytara, mandolína a banjo. Poté jsme si už všichni notovali se zpěvákem u známých českých koled. Po představení jsme zamířili na vánoční trhy na Zelném trhu, kde jsme ochutnali spoustu dobrot, zahřáli se teplým moštem a někteří dokonce nakoupili drobné dárky.

— Mgr. Nikol Konečná, Mgr. Barbora Meduňová —

14. 12. 2018 | přečetlo 21 lidí | ↑ zpět nahoru

Judo v roce 2018

Přejeme všem krásné Vánoce, hodně dárků a mnoho štěstí a úspěchů v následujícím roce.

Chtěli bychom Vás informovat o úspěších mladých judistů ZŠ Řehořova v roce 2018.

Mimo pravidelné tréninky jsme se zúčastnili na více jak 20 soutěžích, kdy jsme na místních soutěžích získali 27 medailových umístnění, na soutěžích oblastní a krajské úrovně 12 medailových umístnění a na mistrovských 2 umístnění, včetně trenéra, který se stal vícemistrem ČR v soutěži veteránů.

Dále naši členové získali další stupně technické vyspělosti, kdy 15 z nich úspěšně složilo zkoušky na vyšší pásek.

Rádi v novém roce uvítáme další zájemce o náš sport, hlavně ty, kteří se chtějí aktivně zapojit do sportovní a závodní činnosti. Přijďte se za námi podívat.

— Jiří Bačovský, vedoucí kroužku juda —

13. 12. 2018 | přečetlo 35 lidí | ↑ zpět nahoru

Krabice od bot aneb předvánoční charitativní akce v 5.B

Letos poprvé se naše třída zúčastnila akce na podporu chudých dětí, kterou pořádá Diakonie českobratrské církve evangelické. S myšlenkou zúčastnit se přišla maminka našeho žáka paní Petrová. Myšlenka nás oslovila a rodiče spolu s dětmi připravili 10 krabic, do kterých zabalili dárečky pro děti ze sociálně slabších rodin. Celkem Diakonie rozdá 23 120 dárků a vybrala 200 000 Kč online. Dárky dostanou například děti v azylových domech. Všem rodičům a dětem, kteří se do sedmého ročníku akce zapojili, moc děkujeme a jsme rádi, že jsme mohli udělat něco pěkného i pro ostatní. A to k adventnímu času přece patří.

— Mgr. Jana Škrdlová, Bc. Tereza Čechová —

11. 12. 2018 | přečetlo 28 lidí | ↑ zpět nahoru

Vánoční dílna s rodiči a žáky v 5.B

Jako každý rok, tak i letos jsme si předvánoční čekání na Ježíška zpříjemnili tradiční vánoční dílničkou. Tentokrát nás bylo vskutku hodně, takže to byl opravdový pracovní mumraj. Děti se nebály pracovat s tavnou pistolí a lepily svícny, rodiče vyšívali ozdobná srdíčka a všichni dohromady vytvářeli trojrozměrná přáníčka. Při práci jsme ochutnali dobroty, které nám rodiče přichystali a užili si společně strávené chvilky.

— Mgr. Jana Škrdlová, Bc. Tereza Čechová —

10. 12. 2018 | přečetlo 27 lidí | ↑ zpět nahoru

Termíny ŠVP a LVK 2018/2019

Vážení rodiče,

ve školním roce 2018/2019 se budou školy v přírodě konat v těchto termínech:

 • 21. 1.-25. 1. 2019: Sykovec, Tři Studně (3.B, 4.B)
  18. 3.-22. 3. 2019: Podmitrov (1.A, 3.C)
  13. 5.-17. 5. 2019: Hálův mlýn (1.B, 2.B)
  20. 5.-24. 5. 2019: Bílé Karpaty (4.A, 5.B)
  27. 5.-31. 5. 2019: Vernířovice (5.A, 5.C)
  3. 6.-7. 6. 2019: Koryčany (2.A, 3.A)

Lyžařský výcvikový kurz proběhne v Karlově mezi 19. a 24. únorem 2019.

7. 12. 2018 | přečetlo 40 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|


© 2004-2019 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru