Archiv novinek « Základní škola Brno, Řehořova 3

Základní škola, Brno, Řehořova 3, příspěvková organizace
Škola s úsměvem – škola pro všechny

Řehořova 3, 618 00, Brno-Černovice
Tel: 548 422 951, sekretariat@zsrehorova.cz


Přeskočit na navigaci

úvod »

archiv novinek

Reflexní děti – výtvarná soutěž

Nezisková organizace Filiánek Brno vyhlásila 5. ročník soutěže Reflexní děti. Letošním tématem byly hlubiny oceánů. Soutěž byla vyhlášena pro děti, dospělé, školy i jednotlivce. Tento nápad se nám velmi zalíbil především proto, že jsme mohli vymýšlet obrázky, které by pak dále posloužily dobré věci – staly by se reflexním nažehlovacím motivem s mnohostranným využitím. A mělo to smysl!

Naše škola, reprezentovaná žáky 7. A, získala několik ocenění.  Alina Bohdanová obsadila 3. místo, Eliška Hofmannová 2. místo a Martina Kobathová 1. místo + ocenění za nejlepší návrh.  Máme obrovskou radost, děvčatům gratulujeme a jsme moc rádi, že jsme se tímto způsobem zviditelnili.

— třída 7.A + Mgr. Tereza Friedl —

19. 6. 2018 | přečetlo 7 lidí | ↑ zpět nahoru

Školní výtvarná soutěž: Slunce

Kroužek aktivního občanství uspořádal výtvarnou soutěž. Téma bylo vybráno u příležitosti Evropského dne Slunce, který připadá na 17. 5. a jeho cílem je propagace využívání obnovitelných zdrojů a výhod sluneční energie.  Do soutěže se zapojili převážně žáci prvního stupně, ale nechybělo několik výkresů z vyšších ročníků. Porota vybírala z 91 obrázků. Sluníčka byla různá – pirátská, brýlatá, usměvavá, kočičí, duhová atd. Nakonec jsme vybrali 13 NEJ SLUNÍČEK.  Děkujeme všem umělcům. Jejich díla prozářila halu naší školy.

Gratulujeme autorům těch NEJ: Agáta 4. C, Jakub 4. C, Lukáš 4. C, Andrea 5. B, Honza 5. B, Nela 5. B, Adéla 4. B, Aneta 6. B, Adélka 2. C, Natálka 2. C, Veronika 2. C. Terezka 2. A. 

Na všechny čeká drobná odměna.

— Kroužek aktivního občanství + Mgr. Tereza Friedl —

18. 6. 2018 | přečetlo 8 lidí | ↑ zpět nahoru

Zdravá svačinka ve 4.C

Blížící se konec školního roku jsme si zpříjemnili zhotovením svačinky. Nejdříve jsme si vysvětlili, jak správně zacházet s potravinami a především s ostrými noži. Děti se poté rozdělily do skupinek a vylosovaly si recept na některou z pomazánek. Vybraly si potřebné suroviny, náčiní a začaly. Na začátku se především chlapecká polovina třídy netvářila příliš nadšeně z „vaření“, ale nakonec příprava pomazánky všechny tak chytla, že po necelé hodině příprav jsme měli plný stůl dobrot. Poté, co každá skupinka představila svoji pomazánku, jsme se pustili do ochutnávání. Všechny pomazánky byly moc dobré a bylo toho tolik, že nám se snědením pomazánek přišly pomoci i další paní učitelky.

— Mgr. Barbora Meduňová —

14. 6. 2018 | přečetlo 8 lidí | ↑ zpět nahoru

Obří jazykové pexeso

Naše škola se zapojila do pokusu o vytvoření národního rekordu v počtu ručně nakreslených kartiček pexesa. Kreslily děti z prvního i druhého stupně a v konečném součtu jsme poslali 148 obrázků. Byli bychom moc rádi, kdyby se rekord podařil. V tom případě bychom obdrželi certifikát o účasti. Nad celou akcí, pořádanou společností Contexta, dohlíží Agentura Dobrý den Pelhřimov, která eviduje národní rekordy. Pořadatel má v plánu ze zaslaných karet vytvořit hratelnou aplikaci, která bude na webu Contexty.  Pokud to vyjde podle našich představ, určitě Vám dáme vědět!           

Děkujeme všem zapojeným třídám.

— Mgr. Tereza Friedl —

14. 6. 2018 | přečetlo 9 lidí | ↑ zpět nahoru

Den zvířátek v 2.A

Na přání dětí, které jsou velkými milovníky zvířátek, jsme uspořádali v úterý 12.6. Den zvířátek. Den s námi prožila nejen zvířátka živá, ale i plyšová.

Z těch živých jsme měli před školou pár andulek a několik pejsků, se kterými jsme se pomazlily, ale do školní budovy s námi nešli. Ve třídě jsme měli morčátka, křečky, žabky a hlemýždě.  No a ti, kteří živé zvířátko doma nemají, těm dělaly společnost plyšáci, kteří nám pomáhaly s dopoledním učení. O různých zvířátkách jsme si taky popovídali v rámci hodiny prvouky.

— děti 2.A, Mgr. Dana Bryksová —

13. 6. 2018 | přečetlo 11 lidí | ↑ zpět nahoru

Úspěchy oddílu judo ve školním roce 2017/2018

Dobrý den.

14. června 2018 uzavíráme posledním tréninkem JUDO v letošním školním roce. Chtěl bych touto cestou poděkovat panu řediteli a celému personálu školy za podporu naší sportovní činnosti. Těším se na další spolupráci v následujícím školním roce.

Také by jsem chtěl poděkovat všem členům našeho klubu za jejich snahu a sportovní úspěchy na soutěžích, kdy se nám v letošním školním roce podařilo získat 29 medailových umístnění na oblastních soutěžích, 12 medailových umístnění na krajských soutěžích a velkých cenách  a dále máme jednoho mistra a jednu více mistrini Moravy mláďat, což je nejvyšší soutěž v této věkové kategorii. Dále se podařilo některým z našich mladých judistů úspěšně složit zkoušky na vyšší technický stupeň vyspělosti a přibylo nám 14 nových barevných pásků.

— Jiří Bačovský, trenér —

12. 6. 2018 | přečetlo 9 lidí | ↑ zpět nahoru

Škola v přírodě hotel Mesit 3.A a 4.B

V týdnu od 21.5. do 25.5. byly naše třídy 3.A a 4.B na škole v přírodě v Horní Bečvě v hotelu Mesit.

Zde si můžete přečíst, jak se jim tam líbilo-

Na ŠvP se mi moc líbilo, bylo krásné počasí a nejvíc se mi líbily etapové hry. Pokoje byly moc krásné a hlavně nejlepší byl bazén. Paní učitelky na nás byly moc hodné a milé. Byly úžasné snídaně. A krásná příroda a výhledy.(Hanča 4.B)

Na škole v přírodě jsme měli program Nekonečný příběh. Měli jsme ve skupinách zachránit dětskou císařovnu a celou Fantázii. U každého úkolu jsme se něco dozvěděli. ŠvP jsem si moc užila! (Julča 4.B)

Jeli jsme se 4.B do hotelu Mesit do Horní Bečvy. Měli jsme stezku odvahy. Šli jsme do bazénu a koupali jsme se. Potom jsme se učili v klubovně, koukali jsme na telku a hráli jsme si na koně. (Tomáš 3.A)

Jeli jsme do Horní Bečvy a jeli jsme tam se sousední třídou 4.B. Měli jsme krásný hotel Mesit s krásnou zahradou a na ní jsme měli trampolínu, houpačky, skluzavku. Nejvíc ze všeho se mi líbily paní učitelky. Každý večer jsme chodili do bazénu. Byl jsem v týmu Kayser, který vyhrál. Mám odtamtud skvělé kamarády. (Daniel 3.A)

— Mgr. Jana Škrdlová —

11. 6. 2018 | přečetlo 12 lidí | ↑ zpět nahoru

Dětský den pro družinu

Každé malé dítě ví, že 1. 6. je dnem dětí, proto oslava tohoto dne nesměla chybět ani ve školní družině. Ve čtvrtek 31. 5. si připravila třída 6. B dětské odpoledne na téma „Na vlnách moře“ a dětem tak umožnila soutěžit v nejrůznějších úkolech. Každý měl vyrobenou lodičku z papíru, na kterou postupně získával body za úkoly, které plnil na jednotlivých stanovištích. Soutěžit se dalo například ve skoku na jedné noze, slalomu, hodu na koš, lovení ryb, či přenášení vody z místa na místo. Po získání dostatečného počtu bodů si děti mohly vybrat odměny v podobě přívěsků, obrázků, plyšáků a různých jiných dárečků, které všem zajisté udělaly obrovskou radost. I přes velikánské horko si děti akci užily a díky mořskému tématu se určitě všichni začali pořádně těšit na rychle se přibližující prázdniny.

— Mgr. Magdalena Pařízková + 6.B —

7. 6. 2018 | přečetlo 14 lidí | ↑ zpět nahoru

Školní výlet 4.A a 4.C

Třídy 4. A a 4.C oslavily Den dětí školním výletem v pondělí 4. 6. Vydaly se do Archeoskanzenu Modrá, kde si zopakovaly, co se v hodinách vlastivědy dozvěděly o Velké Moravě a o Konstantinovi a Metodějovi. Navštívily také vodní expozici Živá voda, kde se dostaly pod hladinu rybníka a pozorovaly nejen ryby v něm žijící, ale i potápěče.  Poté se třídy vydaly krátkou vycházkou na Velehrad, kde si zašly na oběd a podívat se do významné baziliky. Svůj výlet třídy zakončily procházkou na rozhledu Salaš, kde byl výhled do širokého okolí.

— Mgr. Barbora Meduňová, Mgr. Nikol Daňková —

6. 6. 2018 | přečetlo 20 lidí | ↑ zpět nahoru

Přátelský turnaj ve vybíjené pro 4. ročníky

V pondělí 28. května připravila třída 6. B turnaj ve vybíjené pro třídy čtvrtého ročníku. Deset nejlepších hráčů ze tříd 4. A, 4. B a 4. C se utkali ve 4 turnajích, aby zjistili, který tým je ten nejlepší. Ostatní žáci přišli podpořit své hráče a tělocvičnu ovlála bojová nálada. Celý průběh však probíhal ve velmi přátelském duchu a na závěr akce si děti ještě zahráli takzvanou „vracečku“. Konečným vítězem se stala třída 4. C, na druhém místě se umístila třída 4. B, a poslední příčku obsadila třída 4. A. Všechny týmy obdržely diplom a na vítěze čekala sladká odměna. Děkujeme všem třídám za účast.

— Mgr. Magdalena Pařízková + 6.B —

5. 6. 2018 | přečetlo 11 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|


© 2004-2018 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru