Archiv novinek « Základní škola Brno, Řehořova 3

Základní škola, Brno, Řehořova 3, příspěvková organizace
Škola s úsměvem – škola pro všechny

Řehořova 3, 618 00, Brno-Černovice
Tel: 548 422 951, sekretariat@zsrehorova.cz


Přeskočit na navigaci

úvod »

archiv novinek

Příběhy našich sousedů

V úterý 25. 6. se v konferenční místnosti centra Impact Hub v Brně konala závěrečná prezentace 17 týmů z Brna a Bučovic, které se zapojily do projektu Post bellum – Příběhy našich sousedů. Na naší škole na projektu pracovaly dva týmy ze třídy 8. A pod vedením Mgr. Marcely Markové.

Jeden tým si vybral pamětníka Leo Rottera, jehož tatínek byl z důvodu židovského původu transportován do koncentračního tábora, kde zahynul. Malý Leo tak strávil období protektorátu jako ukrývané dítě.

Druhý tým se zabýval životem černovického občana, volyňského Čecha, pana Josefa Bryksy. Ten se narodil na Volyni, ale v 17 letech se vrátil do Čech, kde ho čekala nejdříve práce na statku, potom rodičům vypomáhal v pohostinství, a když se oženil, usadil se v Černovicích, kde žije dodnes.

Oba týmy se při práci na projektu naučily spoustu nových věcí – pracovat s nahrávacím zařízením, vytvořit z několikahodinového vyprávění životopis a tříminutovou nahrávku. S tou dětem pomohly redaktorky Českého rozhlasu v profesionálním nahrávacím studiu. Scénář si ale týmy musely napsat samy, stejně jako mluvit na mikrofon, upravit fotografie, vytvořit prezentaci i animaci.

Tuto svou půlroční práci představily oba týmy na již zmíněné závěrečné přehlídce. A vy si výsledky jejich snažení můžete poslechnout a prohlédnout na výše uvedených odkazech.

— Mgr. Marcela Marková —

3. 7. 2019 | přečetlo 13 lidí | ↑ zpět nahoru

Platby stravného na září

Vzniklé přeplatky za obědy placené přes účet byly zaslány na konci školního roku (v průběhu července) rodičům zpět na účet.

Nezapomeňte, že první platbu na školní rok 2019/2020 na měsíc září zasíláte na účet kuchyně již v době do 25. 8. 2019 - po připsané platbě na náš účet bude žák automaticky nahlášen na oběd. Vyřízení obědů na měsíc září 2019 je možné na ZŠ Kneslova 26. 8. – 30. 8. 2019 od 8.00 hod. do 12.00 hod.

Při platbě v hotovosti si připravte potřebný obnos – nemůžeme vracet drobné.

— Hana Wetterová, vedoucí školní jídelny ZŠ Kneslova —

1. 7. 2019 | přečetlo 22 lidí | ↑ zpět nahoru

Úřední hodiny o prázdninách

Úřední hodiny na škole během hlavních prázdnin:

červenec:             1.7., 2.7., 3.7., 4.7., 10.7., 24.7. v době od 9:00 – 12:00 hod

srpen:                  5.8., 26.8., 27.8., 28.8., 29.8. a 30.8. v době od 9:00 – 12:00 hod

— Mgr. Josef Binek —

29. 6. 2019 | přečetlo 11 lidí | ↑ zpět nahoru

Vzkazy deváťáků mladším ročníkům

VZKAZY DEVÁŤÁKŮ MLADŠÍM ROČNÍKŮM

Dobře se učte v 6. třídě. Od sedmé do deváté třídy budou učitelé na šestou třídu neustále odkazovat. Údajně se v ní naučíte všechno.

Užívejte si základku, dělejte, co vás baví, a hlavně si nezapomínejte nachystat svačinu.

Domluvte se se spolužáky na sdílení svačin.

Nemrhejte časem, protože základka uteče rychleji, než čekáte. V devítce si ještě neuvědomíte, že je září, a už bude po přijímačkách a budete scházet schody poslední školní den.

Ráno nespěchejte, buďte v klidu – nějakou hodinu určo stihnete.

Moc školu nehroťte, někam vás vzít musí.

Užívejte si - tady je to lehké, ale na střední už ne.

Učte se.

Nekašlete na známky, budou se hodit na střední.

Užívejte si svých spolužáků, dokud můžete – budou vám chybět i ti, se kterými jste se nebavili.

Noste si svačiny a nezapomínejte si klíče a mobil v lavici.

Užívejte si co nejvíce času se svými spolužáky, jelikož vám přijde, že je ještě dost času, ale za chvíli budou přijímačky a půjdete každý na svou střední školu.

Učte se. Vím, že vám to říká každý, ale je to důležité. Hlavně v devítce, když se chcete dostat na střední školu. Užívejte si společný čas se svými spolužáky, protože jednou se s nimi budete muset rozloučit a už je nebudete vídat denně od pondělí do pátku jako doteď.

Užívejte si, dokud můžete. Učte se do dějepisu. Neplechová vidí všechno.

V některých předmětech musíš mít průměr 0,70, abys měl jedničku.

 

NA CO NEJRADĚJI VZPOMÍNAJÍ?

Na problém s banánem na zdi

Na všechny školní akce a na svačiny

Na hodiny matematiky. Díky paní učitelce Neplechové jsem si matiku zamilovala a jsem jí za to vděčná.

Na osvěžování v horkých dnech, půjčování věcí a žebrání svačiny

Na chemii s panem ředitelem – po první hodině jsem měl respekt ke všemu.

Na adaptační kurz, školy v přírodě

Samozřejmě na dny, kdy škola nebyla

Asi na historky učitelů. Přijde mi, že mi toho někdy daly víc než samotná výuka.

Na spolužáky a společné chvíle, které spolu už nezažijeme.

Na legraci ve třídě a vzájemné osvěžování v horkých dnech

Na adapťák, lyžák a zážitky se třídou strávené mimo školu, třeba na výletech

Na lyžák, adapťáky a výlety do Anglie

— Žáci 9. ročníku —

27. 6. 2019 | přečetlo 16 lidí | ↑ zpět nahoru

Výlet do hvězdárny a planetária

V sobotu 22. června se děti z kroužku "Divadýlka" vypravily do místní hvězdárny a planetária na pohádku v 3D "Tajemství padajících hvězd". Pluly mezi planetami, zastavily se na měsíci, poznaly souhvězdí, staly se součástí vesmíru. Na otázku: "Proč hvězdy padají?" znají už všichni odpověď :-). Pro některé to byla první návštěva hvězdárny :-).

Děkujeme paní místostarostce Šárce Korkešové za zajištění vstupenek.

— Radka Preslová —

26. 6. 2019 | přečetlo 11 lidí | ↑ zpět nahoru

Tajemství pouzdra a kufříku

Vysypaný kufřík. Kdo to někdy nezažil. V naší hodině výtvarky nám to přišlo vhod. Žáci měli za úkol vytvořit obraz – kompozici – sestavený pouze z věcí, které jsou v pouzdře a kufříku. Každá skupina zvolila jiný způsob a výsledné obrazy se nám velice podařily.

— 7. a 8. třídy + Mgr. Tereza Friedl —

26. 6. 2019 | přečetlo 17 lidí | ↑ zpět nahoru

Aktivní občané

Náš kroužek vyráběl, vyhledával, zpracovával, zažil kulturu i zábavu. Za poslední měsíce jsme toho stihli opravdu hodně. Nejvíce času jsme věnovali přípravě informačního panelu na téma:  Světový den oceánů (8.6). Vyhledávali jsme zajímavosti o plastech, fotky, kreslili zvířata. Samotná instalace byla odměnou za naši práci. To, co jsme se dověděli, bylo velmi šokující. Budeme moc rádi, když si každý člověk uvědomí, jestli je skutečně potřeba spotřebovat průměrně 300 igelitových sáčků za rok.

Dalším velkým zážitkem byla návštěva divadla Polárka, kde jsme zhlédli představení Tamtadarova dobrodružství.  Seděli jsme úplně vepředu a téměř se stali součástí představení. 

Květnovým projektem byl informační panel ke Dni matek (13.5.)  Už víme, že má celkem dlouhou historii a slaví se ve velké části světa.

Těšíme na další akce a soutěže. Příští školní rok se můžete přihlásit i vy! Kroužek je určen pro všechny děti, které mají chuť něco vymýšlet a tvořit.

— Mgr. Tereza Friedl —

25. 6. 2019 | přečetlo 15 lidí | ↑ zpět nahoru

Letní slavnost

Pro děti ze školní družiny, jejich rodiče i prarodiče jsme již po několikáté uspořádali letní slavnost. Bylo to příjemné "neformální" posezení ve školní zahradě k ukončení školního roku. Všichni si mohli opéct špekáček, dát si kávu a k tomu něco dobrého k zakousnutí, o což se postaraly maminky a babičky. Úžasné osvěžení nám připravil pan Osičky - na výběr byl soudek malinovky a soudek mandarinky.

Ti aktivnější si na školním hřišti mohli zahrát fotbálek, badminton, petangue, zaházet si na cíl, překonat překážkovou dráhu, zaskákat si panáka nebo v rytmu tance  si jen tak zaskotačit :-). Nechybělo také malování na obličej, kterého se zhostily dívky z deváté třídy.

Atmosféra byla jako vždy úžasná. Byl to takový letní piknik se vším všudy :-).

Všem rodičům děkujeme za celoroční spolupráci, které si nesmírně vážíme!

— vychovatelky ŠD —

24. 6. 2019 | přečetlo 14 lidí | ↑ zpět nahoru

Školní výlet Lednice 5.B+5.C

V úterý 18. června jsme se se třídou 5. C vydali na výlet do Lednického areálu. Nejprve jsme jeli autobusem a pak jsme šli kolem zámku až k lodím. Potom jsme se plavili po zámecké Dyji. Pan kapitán nám udělal zajímavou přednášku. Naší další zastávkou byl minaret. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a vystoupali jsme po 302 schodech nahoru. Byl tam krásný výhled. Poté jsme šli do skleníku. Cesta vedla překrásnou zahradou. Ve skleníku byly všechny možné druhy tropických rostlin. Krásnou atmosféru posílilo jezírko s rybičkami. Po návštěvě skleníku následoval vynikající oběd. Jako perličku našeho výletu jsme si dali zmrzlinu a zakoupili suvenýry. Naše cesta pak směřovala zpátky k autobusu. Všichni jsme si tento výlet velice užili.

— Kateřina Blaháková, 5.B —

22. 6. 2019 | přečetlo 16 lidí | ↑ zpět nahoru

Fotbalový kroužek

Celoročně probíhal každé pondělí od 14 – 15 hod, v zimních měsících v tělocvičně a od jara na školním hřišti. Ve spolupráci s Městským sportovním klubem Brno, z. s. byl tréninkových hodin účastněn vždy odborný trenér a asistent. Děti se naučily spoustu fotbalových dovedností a ty také zúročily na fotbalových turnajích.

Zúčastnili jsme se vánočního turnaje v malé kopané, kde vybojovali to nejkrásnější 1. místo. Také jsme si odnesli titul nejlepšího brankaře, který získal D. Rampula a nejlepší hráčkou se stala L. Vojáčková.

K ukončení školního roku se konal další turnaj, kterého jsme se v plné síle opět zúčastnili a opět vybojovali krásné, tentokrát 2. místo a taktéž titul nejlepšího brankaře, kým byl opět D. Rampula. Oba turnaje se konaly na ZŠ Kneslova pořádané Svazem malé kopané Brno.

— Radka Preslová —

21. 6. 2019 | přečetlo 15 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|


© 2004-2019 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru