Archiv novinek « Základní škola Brno, Řehořova 3

Základní škola, Brno, Řehořova 3, příspěvková organizace
Škola s úsměvem – škola pro všechny

Řehořova 3, 618 00, Brno-Černovice
Tel: 548 422 951, sekretariat@zsrehorova.cz


Přeskočit na navigaci

úvod »

archiv novinek

Mezinárodní spolupráce škol - COMENIUS

I v tomto školním roce pokračuje ZŠ Řehořova 3 v programu Comenius. Jde o spolupráci se školami v šesti zemích (Severní Irsko, Irská republika, Rumunsko, Itálie, Finsko), ke kterým se letos připojila i škola ze Španělska.
Schůzka koordinátorů akcí jednotlivých škol se letos konala začátkem prosince v italském městečku Muccia. Na programu bylo upřesnění obsahu projektů na školách a vymezení složitějších úkolů, které se budou plnit společně.
Mezi úkoly, které budou řešit naši žáci, patří představit slavnou osobnost našich národních dějin, která sehrála důležitou roli při vytváření státu. Shodli jsme se, že v našem případě připravíme projekt o životě a smrti patrona naší země – svatém Václavu.
Italská schůzka však nebyla jen plánování a jednání. Učitelé v Muccii nás provedli svou školou, měli jsme možnost odpovídat na dotazy žáků a slavnostně nás přivítali i na místní radnici. Srovnávali jsme podmínky, ve kterých se děti učí a hodnotili vybavení tříd. Je pravda, že v Muccii je vybavení školy mnohdy skromnější než u nás. Překvapila nás však snaha žáků udržet a postupně zlepšovat své prostředí, jejich nadšení, aktivita a snaha něco udělat navíc - bez vidiny okamžitého prospěchu. A v tomto směru máme ještě co dohánět.

— Mgr. Miluše Hlaváčková —

13. 12. 2004 | přečetlo 631 lidí | ↑ zpět nahoru

Turnaj v malé kopané

V průběhu měsíce listopadu se na naší škole uskutečnil turnaj v malé kopané. Zúčastnili se ho chlapci z šestých až devátých tříd. Každá třída odehrála sedm utkání. Vítězem celého turnaje se stali chlapci ze třídy 7.A, kteří ve finále zdolali své soupeře z 9.B. Účastníci finále si za své účinkování v turnaji odnesli sladkou odměnu, kterou jim předal pan ředitel.
Sestava vítězů ze 7.A: Petr Herůdek, Jan Konečný, Jakub Kučera, Petr Pelech, David Presl, Ondřej Štikar, Jiří Vágner, Dan Vorlíček
Konečné pořadí:
 • 7.A - 18 b
 • 9.B - 12 b
 • 7.B - 12 b
 • 6.A - 11 b
 • 8.A - 11 b
 • 6.B - 9 b
 • 8.B - 7 b
 • 9.A - 1 b
 • 12. 12. 2004 | přečetlo 417 lidí | ↑ zpět nahoru

  Mosty mezi městy

  Děti, které tančí a zpívají ve folklorním souboru Májíček, navštívily v rámci předvánočního projektu – Mosty mezi městy – Bratislavu. Hned po příjezdu se jich ujala vedoucí hostitelského souboru Nezábudka., která se o ně starala po celou dobu pobytu.
  Před svým vystoupením se děti zúčastnily vernisáže výtvarných prací žáků ZUŠ. Na hlavním bratislavském náměstí v mrazivém podvečeru předvedli malí tanečníci pásmo tanců a koled z Valašska. Sobotní večer pak strávili na diskotéce se členy souboru Nezábudka. V neděli dopoledne se děti seznámily s nejvýznamnějšími památkami hlavního města Slovenska. Plni nových zážitků se všichni vraceli spokojeně domů.

  — Mgr. Helena Marholdová —

  12. 12. 2004 | přečetlo 376 lidí | ↑ zpět nahoru

  Obrázky z Jarmarku

  Již čtvrtým rokem se začátkem prosince na naší škole konal Vánoční jarmark a podle zájmu nakupujících bylo vidět, že jeho obliba roste.
  Co si mohli vybrat? Vánoční přání, jmenovky, výrobky z keramiky, mramorované květináče, perníčky, voskové svíčky, malované kořenky, deníčky s ručním papírem, vánoční ozdoby na špejli, proutěné tácy a misky, kalendáře, tupované ubrousky, rámečky s krakelováním, krabičky s ubrouskovou technikou, pletené a korálkové náramky, svícny.
  Zaujalo Vás, co všechno umí děti v naší škole vyrobit? Pokud ano, těšíme se na Vás v příštím roce.

  — Mgr. Bohdana Zapletalová a Mgr. Renata Sléhová —

  7. 12. 2004 | přečetlo 439 lidí | ↑ zpět nahoru

  Úspěch ve šplhu

  Naše škola se snaží aktivně účastnit různých akcí, do kterých se zapojují žáci z druhého či prvního stupně. To, že výsledky nejsou zanedbatelné, se potvrdilo na sportovní soutěži ve šplhu na tyči, pořádané pro 1. stupeň ZŠ. ZŠ Řehořova byla reprezentována žáky čtvrtých a pátých ročníků. První školní kolo proběhlo na několika brněnských základních školách. Dne 25. 11. 2004 jsme se tedy rozjeli předvést své výkony na ZŠ Jihomoravské náměstí. Nejlépe jsme uspěli v kategorii 4. tříd. Z chlapců obsadil 1. místo Vojta Vinklárek, 2. místo vybojovala mezi dívkami Veronika Hlaváčková. Tato umístění posunula oba úspěšné do městského kola, konaného dne 30. 11. 2004 na ZŠ Novoměstská. Zde se měli utkat s velmi silnými soupeři, a tak odjížděli s bojovou náladou, odhodláni odvést maximální výkony. Ačkoli časy žáčků ZŠ Řehořova nakonec nestačily na stupně vítězů, patří všem zúčastněným veliký dík za odvahu a předvedené úsilí.

  — Mgr. Michaela Novotná —

  6. 12. 2004 | přečetlo 407 lidí | ↑ zpět nahoru

  Taneční kroužek

  V letošním roce vznikl na naší škole kroužek lidových tanců, který spolupracuje s dětským folklorním souborem Májíček. Během září a října měly děti již několik vystoupení (na nám. Svobody při Brněnském vinobraní, u příležitosti Brněnských dnů pro zdraví a při vítání nových občánků Černovic, které dvakrát ročně pořádá městský úřad v Černovicích). V rámci každoročního projektu Mosty mezi městy byly tyto děti vybrány reprezentovat město Brno v Bratislavě, kde budou účinkovat 26.11. a 27.11. Některé z nich pojedou předvést, co se naučily i divákům do vánočně vyzdobeného Heidelbergu v Německu. Tento zájezd se uskuteční 16.12.-18.12.2004.

  — Mgr. Helena Marholdová —

  13. 11. 2004 | přečetlo 622 lidí | ↑ zpět nahoru

  Zápis do prvních tříd

  ZÁKLADNÍ ŠKOLA, BRNO, ŘEHOŘOVA 3 informuje rodiče budoucích prvňáčků, že
  ZÁPIS DO PRVNÍCH TŘÍD na školní rok 2005-2006
  se bude konat na naší škole ve dnech:
  • čtvrtek 20.1. 2005 od 13,00 – 18,00 h
  • pátek 21.1. 2005 od 13,00 - 18,00 h
  • sobota 22.1. 2005 od 9,00 - 11,00 h.

  S sebou si přineste rodný list dítěte a průkaz totožnosti rodiče nebo zákonného zástupce. Možný náhradní termín lze domluvit na tel.č. 548 530 753 u pí uč. Bryksové.
  Dne 12.1. 2005 pro Vás plánujeme od 8,00 do 17,00 hodin Den otevřených dveří. Přijďte si naši školu prohlédnout, rádi Vám ukážeme nově opravené prostory školy.
  Co pro budoucí prvňáčky připravujeme:
  Opět budeme v měsíci březnu otvírat tzv.„Skupiny předškoláků“. Zde se děti mohou formou hry připravit na práci ve škole, důležité jsou zejména pro rozvoj početních představ a grafomotoriky. Děti prostřednictvím her a uvolňovacích cviků lépe zvládnou činnost v 1.třídě a hlavně mají možnost poznat prostředí školy. Přihlásit se můžete v průběhu zápisu.
  Novinkou je projekt nazvaný „Seznámení se školou“, při kterém budou mít možnost předškoláci spolu s rodiči pracovat v keramické dílně, zazpívat si za doprovodu klavíru, kytary či flétny, zacvičit si v tělocvičně, pracovat s papírem, zahrát si hry a při těchto činnostech lépe poznat svoje budoucí spolužáky a vyučující.
  Bližší informace o „Skupinách předškoláků“ a termíny jednotlivých činností projektu „Seznámení se školou“ rodiče dostanou při zápisu do 1. tříd. Všechny rodiče a budoucí prvňáčky do naší školy srdečně zveme a již se na ně moc těšíme.

  — Mgr. Dana Bryksová, vedoucí učitelka 1.stupně —

  11. 11. 2004 | přečetlo 499 lidí | ↑ zpět nahoru

  Běhy brněnské mládeže

  Během školního roku se koná celkem pět kol vytrvalostní soutěže s názvem „Běh brněnské mládeže“ pro žáky základních škol. Z každé školy mohou startovat pouze tři dívky a tři chlapci z ročníku. Prvních deset nejrychlejších závodníků v každé kategorii získá 10 – 1 bod, které se sčítají za všechny kola a po kole posledním bude vyhlášena nejrychlejší dívka a chlapec a nejúspěšnější škola.
  Podzimní část soutěže, tedy tři kola běhů jsou za námi a jelikož žáci druhého stupně se pravidelně těchto závodů účastní, ráda bych zhodnotila jejich výkony a úspěchy:
  1. kolo BBM se konalo 21. 9. 2004 v Lužánkách a délka tratě byla 1500m. Naši školu reprezentovalo 17 žáků. V kategorii dívek sedmých tříd zvládla trať ze všech nejrychleji žákyně naší školy Marcela Pařízková (7.A), která zvítězila v konkurenci 68 dívek. Do dvacátého místa se umístili žáci Jakub Vašíček, David Fejfuša (6.A), Michaela Píšková (8.A), Kateřina Urbánková (9.A).
  2. kolo BBM se konalo 13. 10. 2004 v parku u hradu Špilberk a žáci museli zvládnout 1000m v náročném terénu. Závodů se zúčastnilo 21 žáků naší školy. Nejlepší umístění vybojovaly Marcela Pařízková (7.A) – 2. místo a Anita Kokešová (7.A) – 5. místo.
  3. kolo BBM se uskutečnilo 4. 11. 2004 na Brněnském výstavišti s délkou tratě 1200m. Za naši školu startovalo jedenáct žáků a opět se v silné konkurenci prosadily dívky 7.A, Marcela Pařízková – 2. místo a Anita Kokešová – 5. místo. Do dvacátého místa doběhli žáci Gabriela Vančurová (6.A) a Robert Hrabovský (8.A).
  Žáci, kteří se závodů zúčastnili, prokázali velmi dobrou fyzickou výkonnost a hlavně, a to se cení nejvíce, bojovnost!
  Za reprezentaci školy všem žákům děkujeme a blahopřejeme k dosaženým úspěchům.

  — Mgr. Kamila Kučerová, vyučující TV —

  11. 11. 2004 | přečetlo 711 lidí | ↑ zpět nahoru

  Výchova k ekologii

  Jedním z programových cílů naší školy je vést děti k ekologickému chování, příkladem je soutěž ve sběru tříděného starého papíru, která má u nás dlouhou tradici. letos poprvé jsme sbírali i starý textil.
  Zájem žáků nás mile překvapil, a proto jsme akci prodloužili na 14 dní. Sesbíraný textil byl v určený den předán odborné firmě zabývající se jeho recyklací.
  Odevzdaný papír (noviny, časopisy a lepenka) byl vykoupen a výtěžek použijeme na nákup zasloužených odměn a sportovních a výtvarných potřeb.
  Celkem jsme sesbírali 611 balíků (1952 kg) papíru.
  Které třídy se podílely nejvíce?
 • VI.B – 141 balík
 • VI.A – 101 balík
 • V.B – 64 balíky
 • VIII.A – 56 balíků
 • V.A – 54 balíky
 • Všem aktivním účastníkům děkujeme a vítězům blahopřejeme!

  — Mgr. Renata Sléhová, Mgr. Tereza Vlašánková —

  10. 11. 2004 | přečetlo 449 lidí | ↑ zpět nahoru

  Výlet naší třídy do Vodního ráje ve Vyškově

  Dovolte nám, abychom se s vámi podělili o pěkné zážitky z výletu do aquaparku ve vyškově, který se uskutečnil v říjnu letošního roku.
  Na tento výlet jsme se dlouho připravovali v hodinách občanské výchovy a informatiky. Sami jsme si zjišťovali informace o vlakovém či autobusovém spojení, podrobně jsme sledovali mapu Vyškova a seznamovali jsme se s řádem Vodního ráje na internetu. Odměnou za tuto snahu byl náš vysněný výlet, na který jsme vyrazili pod vedením našeho třídního učitele - Mgr. Jana Dudka. Cesta vlakem probíhala velmi poklidně. Menší komplikace nastaly pouze při hledání cesty k aquaparku. Zde jsme poznali, že zorientovat se v cizím městě není vůbec jednoduché. Nakonec, i s přispěním několika chápavých „domorodců“, jsme dorazili k našemu cíli.
  Dvě hodiny strávené na tobogánech, ve vířivých vanách, bazénech, saunách a pod vodními tryskami nám velmi prospěly. Při zpáteční cestě vlakem jsme snědli svačinky připravené z domova a už jsme přemýšleli, kam vyrazíme příště.
  Na tomto výletě jsme poznali nejen to, že výuka tělesné výchovy nemusí být pouze v tělocvičně a na hřišti, ale zároveň jsme se měli možnost navzájem poznat tak, jak to školní třída nedovoluje.
  Výlet se nám moc líbil a určitě ho můžeme doporučit i dalším třídám. Ještě bychom chtěli velice poděkovat našemu třídnímu učiteli Janu Dudkovi a vedení školy za možnost uskutečnit tento výlet.

  — třída 8.A, ZŠ Řehořova —

  1. 11. 2004 | přečetlo 395 lidí | ↑ zpět nahoru

  ««

  »»»|


  © 2004-2019 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru