Archiv novinek « Základní škola Brno, Řehořova 3

Základní škola, Brno, Řehořova 3, příspěvková organizace
Škola s úsměvem – škola pro všechny

Řehořova 3, 618 00, Brno-Černovice
Tel: 548 422 951, sekretariat@zsrehorova.cz


Přeskočit na navigaci

úvod »

archiv novinek

Sportovní úspěch

Na začátku měsíce března sehrála naše škola utkání městského kola v basketbale chlapců 8. a 9. tříd. Již v prvním zápase jsme se utkali s pozdějším vítězem celé skupiny – družstvem Gymnázia kapitána Jaroše. Ve velmi vyrovnaném utkání jsme prohráli rozdílem dvou bodů, a to 33:35. V závěrečném utkání porazili naši chlapci své soupeře ze zŠ Merhautova rozdílem třídy - 58:10. V celkové tabulce jsme skončili na třetím místě.
Poděkování za bojovnost při zápasech a reprezentaci školy patří všem hráčům. Byli to:
Lukáš Bryksa, David Bartoš, Martin Kouhout, Tomáš Borkovec, Martin Černý, Vilém Renát, Jan Konečný a David Vičar.

— Mgr. Jan Dudek, vyučující TV —

30. 3. 2005 | přečetlo 293 lidí | ↑ zpět nahoru

Karnevalový rej masek

Dne 8.3. se naše školní družina proměnila v pohádkové království - byl tu Velký karneval. Stateční rytíři bojovali o spanilé princezny, čarodějové a čarodějky kouzlili lektvary pro veselou náladu, víly roztančily udatné bojovníky a zvířátka skotačila kolem pirátů, kostlivců a robotů.
Karnevalový rej se všem velice líbil a pro všechny zúčastněné masky byla přichystána bohatá tombola.

— Radmila Preslová —

22. 3. 2005 | přečetlo 755 lidí | ↑ zpět nahoru

Úspěch v pěvecké soutěži

Některé děti z naší školy, které zpívají a tancují v souboru Májíček, se zúčastnily 5. 3. a 6. 3. 2005 soutěže v interpretaci lidových písní „Černovický zpěváček“. Malí zpěváci z celého Brna soutěžili ve třech věkových kategoriích. Naši školu reprezentoval v první kategorii (5 – 8 let) žák I.B David Bartoš. Ve druhé kategorii (9 – 11 let) se na 2. místě umístil žák III. třídy Michal Marhold, který postupuje do celostátního kola ve Velkých Losinách. V kategorii vítězů vyhrála žákyně V. B Žaneta Kiliánová, která reprezentuje soubor Slováček.

— Mgr. Helena Marholdová —

8. 3. 2005 | přečetlo 331 lidí | ↑ zpět nahoru

Pythagoriáda

Dne 10.2.2005 se na naší škole uskutečnilo školní kolo matematické soutěže – Pythagoriáda. Soutěže se zúčastnilo celkem 18 žáků – 8 žáků ze šestých tříd a 10 žáků ze sedmých tříd. Každý žák měl za úkol vyřešit 15 úkolů v časovém limitu 60 minut. Uspěl každý, kdo získal nejméně 9 bodů. Úspěšnou řešitelkou naší školy se stala žákyně 7.a třídy MARTINA DAŇKOVÁ. Všem zúčastněným žákům děkujeme a Martině blahopřejeme.

— Mgr.Magdalena Rakůsová —

14. 2. 2005 | přečetlo 378 lidí | ↑ zpět nahoru

Výsledek sbírky pro Asii

Ve sbírce na pomoc asii jsme vybrali 5 857,50 Kč. Peníze byly odeslány na konto Společnosti Člověk v tísni.

— Žákovská samospráva —

1. 2. 2005 | přečetlo 267 lidí | ↑ zpět nahoru

Olympiáda v českém jazyce

20.1.2005 proběhla na naší škole olympiáda v českém jazyce. Zúčastnilo se jí 6 žáků devátého ročníku. Dvě vyučovací hodiny se snažili vyřešit záludné úkoly školního kola. Nejlépe se to povedlo Dagmar Plíhalové z IX.A, která postupuje do městského kola. Blahopřejeme!!

— Mgr. Helena Marholdová —

1. 2. 2005 | přečetlo 240 lidí | ↑ zpět nahoru

Výsledky zápisu do prvních tříd

Ve dnech 20.1. – 22.1. 2005 se konal na naší škole zápis dětí do 1. tříd. Děti měly možnost ukázat svoje znalosti v oblasti početních představ a barev. Kromě toho si také vyzkoušely svoji grafomotorickou dovednost při dokreslování obrázku, házení míčků a knoflíků.
Všechny vyučující přesvědčily, že znají pohádky a pohádkové postavy.
Za splněné úkoly si odnesly spoustu krásných dárků, které pro ně připravili jejich budoucí spolužáci.
V průběhu zápisu si mohli předškoláci a jejich rodiče prohlédnout učebnice, pracovní sešity a pomůcky, s nimiž se budou od 1. září postupně seznamovat.
Do 1. tříd v novém školním roce k nám nastoupí 48 dětí z 62 zapsaných. Velmi se na ně těší paní učitelka Dana Bryksová a paní učitelka Bohdana Zapletalová.

— Mgr. Dana Bryksová —

26. 1. 2005 | přečetlo 660 lidí | ↑ zpět nahoru

Děti hrají divadlo

Moderní provedení pohádky "O Červené karkulce" představily děti z I. oddělení ŠD (3. a 4. třída). Nejvíce zaujaly vtipné dialogy s mobilními telefony.
II. oddělení (děti z 1.B a 2.B) překvapilo velkým hereckým obsazením. V pohádce "O dvanácti měsíčkách" si zahrály téměř všechny děti.
Někdy stačí malinko pozměnit děj nebo obsazení a hned je pohádka zajimavější. Tak tomu bylo i v pohádce "O perníkové chaloupce", kterou zahrály děti z III. oddělení.

— Radmila Preslová —

26. 1. 2005 | přečetlo 978 lidí | ↑ zpět nahoru

Lyžařský kurz v Hraběšicích u Šumperka

Ve druhém lednovém týdnu vyrazilo 38 žáků sedmých a osmých tříd na lyžařských kurz do Jeseníků. Ubytovali jsme se v nádherném penzionu U Jelena. Penzion se nachází v malebné vesničce s názvem Hraběšice, asi deset kilometrů od města Šumperk. Sněhové podmínky nebyly úplně ideální, a proto jsme museli za sněhem dojíždět vlastním autobusem. Díky tomu jsme měli možnost poznat větší množství lyžařských středisek (Ramzová, Červenohorské sedlo, Branná, aj.).
Z Brna vyjíždíme v sobotu 8.1.2005 dopoledne. Naším cílem jsou Hraběšice. Televizní rosničky nás straší vysokými teplotami již několik dní před odjezdem. Přesto věříme, že nás přivítají zasněžené stráně. Cesta ubíhá rychle. Brzy spatřujeme místo našeho pobytu - chatu U Jelena. Po sněhu bohužel ani památky. Vítá nás usměvavý správce chaty a ukazuje nám útulné barevné pokoje, jídelnu a společenskou místnost.
Odpoledne vyrážíme obhlédnout místní lyžařský areál. Krátký úzký pruh sněhu naznačuje, že tady týden na lyžích nestrávíme. Přesto jsme se alespoň rozdělili do družstev. V neděli a v pondělí se již koná výcvik ve Skiarálu Ramzová. Sjezdovka je zatím kratší a pozvolnější.
Třetí den, úterý, trávíme aktivním odpočinkem, procházkou po Hraběšicích a odpoledním výletem do Šumperka na plavecký bazén. Následující den lyžujeme v areálu Branná s možností využití sedačkové lanovky i pomy. V provozu zde byly dvě sjezdovky pro náročnější lyžaře i začátečníky.
Čtvrtek byl den ve znamení Červenohorského sedla. Tento areál nabídl více sjezdovek, rychlopomu i kotvu a celkově nejlepší lyžařské podmínky. Poslední lyžařský den jsme opět strávili v Branné. Napadl nový sníh a svahy byly dobře upravené. K příjemnému zakončení celého kurzu přispělo i celodenní sluníčko. Odpoledne byl uspořádán náročný závod ve slalomu. Mezi dívkami zvítězila Lenka Girtová. Nejlepšího času mezi chlapci dosáhl Robin Odehnal.
Po každodenním náročném lyžování byl každý příjemně unaven a těšili jsme se na vynikající jídlo.
Celou dobu pobytu jsme se bavili při společných večerních programech. Program si připravovali nejen vyučující, ale i samotné děti. Večery byly plné soutěží, her, diskoték a promítání natočeného videa na svahu. V průběhu pobytu jsme slavili také dvoje narozeniny.
Milý a pohostinný personál se o nás bezvadně staral celý týden.
Děkuji instruktorům Mgr. Kamile Kučerové, Mgr. Michaele Novotné a MUDr. Petru Havlíčkovi, kteří velkou měrou přispěli ke zdárnému průběhu celého kurzu.

— Mgr. Jan Dudek, vedoucí kurzu —

17. 1. 2005 | přečetlo 388 lidí | ↑ zpět nahoru

Peněžní sbírka na pomoc ASII

Na schůzce Žákovské samosprávy jsme s dětmi přemýšleli, jestli i my můžeme nějak pomoci lidem postiženým přírodní katastrofou. Nápadů bylo mnoho (vyrobit různé dárkové předměty a ty prodávat, uspořádat aukci obrázků, sbírat hračky, oblečení…). Nakonec zvítězil návrh uspořádat peněžní sbírku. Vyrobili jsme plakát, pokladničku a ve školním rozhlase všem oznámili, jak bude sbírka probíhat.
Děti a učitelé mohou vhazovat své příspěvky každé ráno před vyučováním do pokladničky, kterou střeží hlídka tvořená dětmi a pedagogem.
V pondělí 17.1. kasičku rozpečetíme, peníze sečteme a odešleme na konto Společnosti Člověk v tísni.
Nepovinná sbírka trvá od 10. do 17. ledna 2005.

— Mgr. Tereza Vlašánková —

12. 1. 2005 | přečetlo 425 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|


© 2004-2019 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru