Dalton « Základní škola Brno, Řehořova 3

Dalton

Školní rok 2018/2019

Den s dráčkem Podzimáčkem v 1.A

V pondělí  15.10. jsme prožili první projektový den. Ve třídě na nás čekal dráček Podzimáček, který nám přinesl 5 podzimních úkolů. Úvodem jsme si řekli, co víme o podzimu a potom se pustili do prvního úkolu. V českém jazyce jsme vybírali, lepili a vykreslovali obrázky patřící k podzimu a třídili obrázky podle počátečního písmene. V matematice jsme si s dráčkem Podzimáčkem zopakovali geometrické tvary a z různě velkých trojúhelníků sestavili dráčka. Projektový den jsme ukončili kreslením dráčka voskovým pastelem a dozdobením barevným papírem. Každý úkol byl odměněn sladkým bonbónkem, které nám poslali rodiče. Moc děkujeme!

— Mgr. Dana Bryksová —

16. 10. 2018 | přečetlo 24 lidí | ↑ zpět nahoru

Školní rok 2017/2018

Kdo mi pomůže? – 2.A

Ve čtvrtek 18. 1. jsme nechali doma učení a sešli jsme se na projektovém dni, zaměřeném na chování při mimořádných událostech. Při samostatné a skupinové práci jsme si připomněli rozdíl mezi nemocí a úrazem, pověděli jsme si, jak pomoci zraněnému kamarádovi a na toto téma splnili Kvíz pro bystré hlavičky. Podle obrázkové osnovy jsme třídili situace bezpečné a nebezpečné pro náš život. Ve druhé části dopoledne jsme ukázali znalost čísel tísňového volání a dramatizací ve skupinkách předvedli jejich použití. Pro pobavení jsme si vyzkoušeli na kamarádech ošetření a ovázání drobných poranění. Spoustu věcí jsme si zapamatovali a určitě budeme umět, v případě potřeby, pomoci a budeme vědět, jak reagovat např. při požáru, úrazech nebo haváriích.

— děti 2.A, , Mgr. Dana Bryksová —

19. 1. 2018 | přečetlo 124 lidí | ↑ zpět nahoru

Kolej čtvrtá, nástupiště devět a tři čtvrtě

Žáci 4. A celý letošní školní rok kouzlí s Harrym Potterem. To není žádná novinka. Do Bradavic se ale v předvánočním čase vypravili i žáci 2. B. Čtvrťáci proto své mladší kouzelnické spolužáky pozvali do své koleje, aby jim ukázali, co všechno se z kouzelnického řemesla již naučili. Do naší tajemné třídy vstupovali druháci za tóny úvodní písně filmu hrané na klávesy. Kouzlilo se s kartami, provázky, čísly, kuličkami, kačerem, kostkou, šátky, ale dokonce i s pětitisícovkou, či věkem paní učitelky. Následně druháčci získávali pro svou kolej body při řešení rodokmene Harryho, který byl pěkně zapeklitý. Dopoledne se nám všem velmi líbilo. Já, s pověřením profesorky Minervy McGonagallové, musím své čtvrťáky velmi pochválit za to, jak si pečlivě svá kouzla připravili a následně mladším spolužákům pomáhali s řešením kouzelnických úkolů.

— Mgr. Nikol Daňková —

4. 1. 2018 | přečetlo 225 lidí | ↑ zpět nahoru

Jablíčkový den ve 2.A.

Sladké, kulaté, barevné jablíčko nám ve čtvrtek 16. 11. v rámci projektového dne přikutálelo procvičovací úkoly. Vybírali jsme si úkoly z matematiky, českého jazyka a prvouky. Přinesená jablíčka jsme ochutnávali, popisovali jejich barvu a chuť.

V průběhu dopoledne jsme si odpočinuli při hře na Kompot a v hodině tělesné výchovy. V závěru vyučování jsme pracovali ve skupinách, ve kterých jsme v rámci výtvarné výchovy „zavařovali“ nejen ovoce, ale i zeleninu.  Práce se všem podařila.

— děti 2.A, Mgr. Dana Bryksová —

18. 11. 2017 | přečetlo 146 lidí | ↑ zpět nahoru

Výtvarná výchova na školní zahradě

Ve čtvrtek 19. října třída 4.A  využila krásného barevného podzimního dne. Kufříky s výtvarnými potřebami zůstaly zavřené a my jsme se vydali na školní zahradu. Žáci se dle barevných lístečků rozdělili do dvou skupin a společně přemýšleli nad svou tvorbou. Úkol zněl jasně: „Vytvořte pomocí přírodnin (listy, větvičky, ořechy,…) obrazec, který se hodí právě do dnešního podzimního dne.“ Žáci si lámali hlavu, nakonec se však obě skupinky rozhodly pro strom, jedna skupinka přidala ptačí budku, druhá veverku a létajícího draka. Netradiční výtvarná výchova se povedla a my jsme si užili jeden z posledních teplých podzimních dnů.

— Mgr. Nikol Daňková —

26. 10. 2017 | přečetlo 145 lidí | ↑ zpět nahoru

Školní rok 2016/2017

2. A – projektový týden „Vesmír“

Minulý týden proběhl ve 2. A projekt „Vesmír“. Děti měly za úkol zjistit informace o Slunci, dále ve skupinkách odpovídaly na otázky ohledně sluneční soustavy. Každá skupinka měla jednu planetu, o které zjišťovala informace podle dané osnovy. Děti si také se svými rodiči vyrobily model své planety. Ve Vv vytvořily z alobalu raketu a kosmonauta, který letí ke slunci. Poslední den proběhla vesmírná konference, kde před svými spolužáky referovaly, co všechno se dozvěděly.

— Bc. Barbora Nečasová, Mgr. Monika Vogelová —

29. 6. 2017 | přečetlo 156 lidí | ↑ zpět nahoru