Kroužky « Základní škola Brno, Řehořova 3

úvod » Žáci »

Školní rok 2020/2021

Judo ve školním roce 2020/2021

Sportovní oddíl JUDO dětí a mládeže působící na zdejší škole pokračuje ve své činnosti a přivítá zájemce z řad zdejší školy k doplnění své členské základny.

Judo je olympijský sport pro kluky i holky, rozvíjející pohybové schopnosti, s příznivým vlivem na rozvoj osobnosti, disciplíny a kázně. Soutěže JUDO jsou rozděleny do věkových a hmotnostních kategorií, takže hendikep vzrůstu, který bývá u jiných sportů, u nás mizí nebo se i stává výhodou.

Cvičíme v tělocvičně školy v pondělí od 16:00 do 17:30 a ve čtvrtek od 16:30 do 18:00 hod

Pro začátek stačí tepláky a tričko-mikina (bez tvrdých a ostrých součástí a ozdob), přezůvky a pití bez bublinek. Cvičíme bosky na žíněnkách.

Kontakt: Bc Jiří Bačovský, tel.: 607556776, e-mail: jwc.brno@seznam.cz, web: http://www.jwcbrno.estranky.cz

Přijďte se za námi podívat a vyzkoušet si trénink. Začínáme v pondělí 7.9.2020.

Těšíme se na Vás.

— Jiří Bačovský, trenér —

2. 9. 2020 | přečetlo 33 lidí | ↑ zpět nahoru

Školní rok 2019/2020

Vrácení platby za KROUŽKY

V souvislosti s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví č.j.: MZDR10676/2020-1/MIN/KAN ze dne 10. 3. 2020, kterým byl zakázán provoz základních škol, osvobozuji od platby rodiče dětí, které jsou přihlášeny do KROUŽKŮ (keramika, YLE, kondiční box). Osvobození platí po celou dobu tohoto opatření.

Všem rodičům bude platba za tyto KROUŽKY automaticky vrácena na konci června 2020 (podle skutečné délky mimořádného opatření).

V naléhavých případech je možné požádat o vrácení platby za KROUŽKY již v průběhu mimořádného opatření, nejlépe elektronicky - sekretariat@zsrehorova.cz.

— Mgr. Josef Binek, ředitel školy —

2. 4. 2020 | přečetlo 100 lidí | ↑ zpět nahoru

Milujeme divadlo!

Členové kroužku Spolek přátel umění se v posledních třech měsících přenesli do rozmanitých světů.

Prostřednictvím představení Homo zabijens: Konec lovců mamutů jsme pochopili, jak obtížné bylo přežít. Tento divadelní kus v režii J.A. Pitínského byl trochu náročnější a vyžadoval následné vysvětlení jednotlivých motivů, scén a různých zkratek a náznaků.

Harmonii a stav klidu jsme se pokoušeli hledat společně se Siddhárthou – hlavním představitelem stejnojmenného představení, které nás zavedlo do daleké Indie.

Prosincová návštěva Polárky se nesla v duchu irské pohádky. Hlavní hrdinka příběhu O Glashtinovi a slepé dívce poslouchá moře, vypravování své chůvy a sní o bytostech zrozených z mořských hlubin.

Divadlo máme opravdu rádi, proto se už moc těšíme na další porce umění. Neseďte večer doma a pojďte s námi za kulturou!

— Mgr. Tereza Friedl + členové kroužku —

20. 12. 2019 | přečetlo 54 lidí | ↑ zpět nahoru

Dárky, které potěšily

Aktivní občané rozdávali radost. V pondělí 16. prosince jsme navštívili černovický Senior Point. Na poslední adventní setkání místních seniorů jsme nepřišli s prázdnou. Přinesli jsme krabici vlastnoručně vyrobených dárků, na kterých jsme pracovali v průběhu měsíce listopadu. Velmi milou částí návštěvy bylo osobní předávání dárků. Jsme rádi, že se nám podařilo vykouzlit úsměvy a moc se těšíme na další spolupráci.

— Mgr. Tereza Friedl + Aktivní občané —

18. 12. 2019 | přečetlo 78 lidí | ↑ zpět nahoru

Výstava Svět hlavolamů

Aktivní občané se tentokrát vydali procvičit své mozkové závity. Na výstavě Svět hlavolamů jsme si jich prohlédli a vyzkoušeli opravdu velké množství. Od kovových, přes dřevěné, až po plastové Rubikovy kostky. Některé nám daly opravdu zabrat, ale obrovského Ježka v kleci jsme zdolali. Největším překvapením byl hlavolam Big Pelikan, který je považován za evropský unikát díky své velikosti a náročnosti skládání. Výstava v Letohrádku Mitrovských byla velmi příjemným zpestřením našich schůzek.

— Mgr. Tereza Friedl + Aktivní občané —

4. 12. 2019 | přečetlo 59 lidí | ↑ zpět nahoru

Kroužek aktivního občanství a sociálního rozvoje

Budoucí aktivní občané z řad žáků naší školy se pravidelně scházejí a vymýšlejí zajímavé aktivity nejen pro své spolužáky. Po plánovacím a seznamovacím září jsme se v měsíci říjnu vrhli na problematiku sběru použitých baterií. Naši kampaň jsme nazvali Baterkobraní a prostřednictvím plakátů umístěných do každé třídy bychom chtěli upozornit na škodlivost baterií vyhazovaných do směsného odpadu. Za tímto účelem máme ve škole zelený kontejner, kam mohou žáci baterie vyhazovat.

Určitě o nás ještě uslyšíte, protože chystáme spoustu aktivit – turnaj v pexesu, vyrábění dárků pro seniory, vánoční soutěž a mnoho dalších.

Tento kroužek je projektem Magistrátu města Brna a bezplatně se do něj mohou zapojit zájemci z jakékoli třídy. Přihlásit se lze i v průběhu školního roku. Scházíme se každý čtvrtek u nás ve škole.

— Mgr. Tereza Friedl —

6. 11. 2019 | přečetlo 68 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|