Kroužky « Základní škola Brno, Řehořova 3

Základní škola, Brno, Řehořova 3, příspěvková organizace
Škola s úsměvem – škola pro všechny

Řehořova 3, 618 00, Brno-Černovice
Tel: 548 422 951, sekretariat@zsrehorova.cz


Přeskočit na navigaci

úvod » Žáci »

Kroužky

Školní rok 2017/2018

Sbírka pro psí útulek

Děkujeme všem, kteří se zapojili do naší sbírky pro zvířecí útulek.  Za přinesené věci jsme byli pochválení a měli z nás velkou radost.

Dověděli jsme se, jak to v útulku funguje, seznámili se s odchytovým vozem a jeho vybavením. Na samotná zvířata jsme se ale z bezpečnostních důvodů podívat nemohli.

Jsme rádi, že jsme spolu s Vámi podpořili dobrou věc.

A kam jsme věci donesli?

Útulek pro opuštěná zvířata MĚSTSKÉ POLICIE Brno, Palcary 50, Brno.

Ještě jednou všem děkujeme!

— Kroužek aktivního občanství + Mgr. Tereza Friedl —

26. 6. 2018 | přečetlo 117 lidí | ↑ zpět nahoru

Kondiční box

Box představuje jeden z fyzicky nejnáročnějších a nejlepších sportů k upevnění zdraví a sebevědomí. Box není o projevu agresivity, ale o spojení síly, dynamiky, rychlosti a techniky. Box nejvíce prospívá kardiovaskulárnímu a respiračnímu systému. Navozuje psychickou pohodu, odbourává stres i agresivitu. Posiluje se celé tělo a tvaruje postava.

Tréninky vycházejí ze základních boxerských technik a sestávají se ze zahřátí tzv. „warming up“ a protažení svalů, dále nácviku jednotlivé boxerské techniky (údery, obrany, pohyb na nohou), stínování (boj proti imaginárnímu soupeři), práce ve dvojicích (odhad vzdálenosti, kombinace úderů a obran, pohyb na nohou do stran), posilování celého těla s využitím vlastní váhy (kliky, dřepy s výskokem, sedy lehy), kondiční části (švihadlo, stínování, údery s lehkými činkami). Závěrečné uvolnění a strečink.

Níže můžete shlédnout sestřih z jednotlivých tréninků.

— Mgr. Vilém Nejezchleb —

20. 6. 2018 | přečetlo 110 lidí | ↑ zpět nahoru

Školní výtvarná soutěž: Slunce

Kroužek aktivního občanství uspořádal výtvarnou soutěž. Téma bylo vybráno u příležitosti Evropského dne Slunce, který připadá na 17. 5. a jeho cílem je propagace využívání obnovitelných zdrojů a výhod sluneční energie.  Do soutěže se zapojili převážně žáci prvního stupně, ale nechybělo několik výkresů z vyšších ročníků. Porota vybírala z 91 obrázků. Sluníčka byla různá – pirátská, brýlatá, usměvavá, kočičí, duhová atd. Nakonec jsme vybrali 13 NEJ SLUNÍČEK.  Děkujeme všem umělcům. Jejich díla prozářila halu naší školy.

Gratulujeme autorům těch NEJ: Agáta 4. C, Jakub 4. C, Lukáš 4. C, Andrea 5. B, Honza 5. B, Nela 5. B, Adéla 4. B, Aneta 6. B, Adélka 2. C, Natálka 2. C, Veronika 2. C. Terezka 2. A. 

Na všechny čeká drobná odměna.

— Kroužek aktivního občanství + Mgr. Tereza Friedl —

18. 6. 2018 | přečetlo 93 lidí | ↑ zpět nahoru

Úspěchy oddílu judo ve školním roce 2017/2018

Dobrý den.

14. června 2018 uzavíráme posledním tréninkem JUDO v letošním školním roce. Chtěl bych touto cestou poděkovat panu řediteli a celému personálu školy za podporu naší sportovní činnosti. Těším se na další spolupráci v následujícím školním roce.

Také by jsem chtěl poděkovat všem členům našeho klubu za jejich snahu a sportovní úspěchy na soutěžích, kdy se nám v letošním školním roce podařilo získat 29 medailových umístnění na oblastních soutěžích, 12 medailových umístnění na krajských soutěžích a velkých cenách  a dále máme jednoho mistra a jednu více mistrini Moravy mláďat, což je nejvyšší soutěž v této věkové kategorii. Dále se podařilo některým z našich mladých judistů úspěšně složit zkoušky na vyšší technický stupeň vyspělosti a přibylo nám 14 nových barevných pásků.

— Jiří Bačovský, trenér —

12. 6. 2018 | přečetlo 84 lidí | ↑ zpět nahoru

Besídka flétniček

Ve čtvrtek 31. 5. 2017 se děti z kroužků Flétna pro začátečníky a Flétna pro mírně pokročilé sešly, aby předvedly svým rodičům, co se za celý školní rok naučily. Děti překonaly počáteční trému a každý zahrál dvě písničky, objevily se ale také i duety. Všichni účastníci si zasloužili potlesk a na konci dostali i pochvalu za úspěšně zvládnutý kroužek a sladkou odměnu.

— Mgr. Barbora Meduňová, Mgr. Jana Škrdlová —

3. 6. 2018 | přečetlo 89 lidí | ↑ zpět nahoru

Smutná historie

Letošní předposlední akcí historicko – expedičního kroužku byla návštěva nově otevřené výstavy mučících nástrojů a útrpného práva, která se nachází v brněnském podzemí na Masarykově třídě. Na výstavu jsme vyrazili na přání dětí, které měly chuť poznat temné období našich dějin. Výstava je opravdu pestrá – od masek pro hádavé ženy po různé druhy skřipců, popravčí meče a nástroje, které způsobovaly nejen trvalé poškození, ale i smrt. Součástí výstavy je i hladomorna, ve které se dá dokonce přenocovat. To bych ale slabším jedincům nedoporučovala, i samotná procházka mezi nástroji útrpného práva budí hrůzu a můžeme být rádi, že nežijeme ve středověku a nic podobného nás nečeká.

— Mgr. Marcela Marková —

15. 5. 2018 | přečetlo 77 lidí | ↑ zpět nahoru

Jarní bloudění (pod) Brnem

První jarní akce historicko – expedičního kroužku vedla na Zelný trh. Dvojice dostaly za úkol vyhledat letopočty týkající se výstavby nebo rekonstrukce některých budov, datum události, při které tu přebýval ruský maršál Kutuzov nebo údaje o vzniku portálu od Antonína Pilgrama. Nakonec měla vyjít šifra, která prozrazovala rok vzniku Moravského zemského muzea. Trochu nám to zkomplikovalo lešení na jedné z budov, ale děti si poradily.

Dále nás čekala prohlídka labyrintu pod Zelným trhem, ale chvíli před tím, než jsme měli vstoupit do podzemí, se spustil alarm hlásící požár. Sice šlo jen o „planý poplach“, který pravděpodobně způsobil nedopalek vhozený do „komínu“ ústícího do podzemí, ale hasiči museli celou trasu zkontrolovat. Nezbylo nám, než zvolit náhradní program, a tak jsme vyrazili do kostnice u kostela sv. Jakuba. A protože prohlídka bylo trochu pochmurná a my si chtěli krásné slunečné odpoledne zpříjemnit, celou akci jsme zakončili zmrzlinou v cukrárně.

— Mgr. Marcela Marková —

11. 4. 2018 | přečetlo 142 lidí | ↑ zpět nahoru

Prezidentské volby

Aktivní občan se zajímá o dění kolem a zapojuje se do něj. Před prvním kolem prezidentských voleb jsme se zeptali našich spolužáků na několik otázek.

 1. Jaké volby budou probíhat? (prezidentské)
 2. Kolik kandidátů se do voleb přihlásilo? (9)
 3. Jaká znáš jména kandidátů? (Zeman, Drahoš, Topolánek, Fišer, Horáček, Hannig, Hilšer,
  Hynek, Kulhánek)
 4. Na jak dlouho je volen prezident? (5 let)
 5. Jaký plat má prezident? (kolem 250tis.)
 6. Může prezident prominout trest? (ano)

Výsledky v jednotlivých třídách:

Otázka 3.B 4. tř. 5.B 7.B 8. tř. 9. tř.
1 2× prezidentské 4× prezidentské 4× prezidentské, 2× nevěděli 5× prezidentské 5× prezidentské 5× prezidentské
2 9 9, 10, 13, 21 4, 8, 10 9, 10 7, 8, 9, 12 8, 9, 10
3 1x 3 jména 4x1 jméno,
2x2 jména
2x žádné
jméno,
3x 1jméno,
1x 2 jména
1x 1 jméno,
2x 3 jména,
1x 5 jmen,
1x 8 jmen
1x1 jméno,
1x2 jména,
2x5jmen,
1x8 jmen
1x1 jméno,
2x3 jména,
2x4 jména
4 1x4 roky,
1x5 let
1x3 roky,
3x4 roky,
1x5 let
2x1 rok,
3x5 let,
1x8 let
4x5 let
1x6 let
3x4 roky,
2x5 let
2x4 roky
3x5 let
5 xxx 10tis., 70tis.,
100tis.,500tis.
, 22miliard
5tis., 300tis,
500tis.
70tis.,
200tis.,
300tis.,
500tis.,
1mil.
100tis.,
200tis.,
250tis.
50tis.,
100tis.,
120tis.
6 2x ano 4x ano, 1x ne 4x ano, 2x ne 2x ano,3x ne 4x ano, 1x
ne
5x ano

Děkujeme všem účastníkům za spolupráci.

— Kroužek aktivního občanství —

28. 1. 2018 | přečetlo 139 lidí | ↑ zpět nahoru

Návštěva u pana starosty

Začátkem listopadu jsme navštívili pana starostu Mgr. Pavla Blažíka. Na schůzku jsme se pečlivě připravili – zjistili o něm všechny dostupné informace, vypracovali otázky a vyzbrojeni poznámkovými bloky a chutí objevovat, jsme se vydali na radnici. Pan starosta nás přivítal ve své kanceláři, kde jsme si pěkně povídali a na závěr se vyfotografovali. Své postřehy přinášíme v následujícím rozhovoru.

 1. Co musí člověk udělat pro to, aby se stal starostou?

pan starosta: Kandidovat ve volbách do zastupitelstva a být zvolen.

 1. Jak vypadá Váš běžný pracovní den?

pan starosta: Nemám pevnou pracovní dobu, jsem ve funkci 24 hodin denně. Řeším aktuálně, co je potřeba, klidně i ve tři hodiny ráno.

 1. Jaké předměty Vás na základní škole bavily nejvíce a nejméně?

pan starosta: Pět let jsem byl na základní škole, potom jsem šel na osmileté gymnázium. Nejvíce mě bavil dějepis a nejméně matematika. Byl jsem vzorný žák, nenosil jsem domů žádné poznámky. Když mi to nešlo, tak jsem to uhrál na dvojku, jedna mínus.

 1. Jakému sportu se věnujete ve volném čase?

pan starosta: Věnuji se pěší turistice a chtěl bych víc chodit do posilovny.

 1. S čím my, jako žáci, můžeme v Černovicích pomoci?

pan starosta: Buďte všímaví k okolí, a pokud se něco bude dít, zavolejte Policii nebo to oznamte na radnici.

 1. Jak postupujete, když někdo ohlásí, že je v Černovicích nepořádek?

pan starosta: Záleží na tom, kde to je a co to je. Menší nepořádek odstraní zaměstnanec radnice, větší – jako je černá skládka, se řeší přes Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna.

 1. Jak dlouho děláte starostu?

pan starosta: Již 3 roky, volební období jsou čtyři roky. Ve volbách 2018 budu znovu kandidovat.

A co jsme se ještě dověděli?

Když byl pan starosta dítě, tak chodil do Skautu, v dospělosti zastával funkci krajského šéfa Skautu. Teď je zástupcem vedoucího a každé léto jezdí s dětmi na tábor.

— žáci kroužku Aktivního občanství —

12. 1. 2018 | přečetlo 179 lidí | ↑ zpět nahoru

Máme čisté Černovice

S kroužkem jsme se vydali na vycházku po Černovicích. Vyšli jsme od školy, kolem zahrádek na Faměrovo náměstí a pak zpět přes park ke škole. Cestou jsme fotili znečištěná místa, ale nebylo jich mnoho, což nás moc příjemně překvapilo. Také nás potěšilo množství ploch pro sportování a posilování. Všechny jsme si vyzkoušeli a udělali si několik fotek.

Jsme moc rádi, že je v Černovicích tak pěkně.

Mezi nejhorší místa jsme zařadili park Řehořova a okolí SŠ Charbulova, kde se povaluje mnoho cigaretových nedopalků a PET lahví. Na několika zdech a vratech se objevily nápisy sprejerů.

— žáci Kroužku aktivního občanství —

11. 1. 2018 | přečetlo 186 lidí | ↑ zpět nahoru

Kondiční box na ZŠ Řehořova

Box představuje jeden z fyzicky nejnáročnějších a nejlepších sportů k upevnění zdraví a sebevědomí. Box není o projevu agresivity, ale o spojení síly, dynamiky, rychlosti a techniky. Box nejvíce prospívá kardiovaskulárnímu a respiračnímu systému. Navozuje psychickou pohodu, odbourává stres i agresivitu. Posiluje se celé tělo a tvaruje postava.

Tréninky vycházejí ze základních boxerských technik a sestávají se ze zahřátí tzv. „warming up“ a protažení svalů, dále nácviku jednotlivé boxerské techniky (údery, obrany, pohyb na nohou), stínování (boj proti imaginárnímu soupeři), práce ve dvojicích (odhad vzdálenosti, kombinace úderů a obran, pohyb na nohou do stran), posilování celého těla s využitím vlastní váhy (kliky, dřepy s výskokem, sedy lehy), kondiční části (švihadlo, stínování, údery s lehkými činkami). Závěrečné uvolnění a strečink.

Od ledna bude kroužek otevřen i pro žáky 1. stupně.

Krátké ilustrativní video, že s kondičním boxem mohou začít i děti prvního ročníku. Na videu je náš žák první třídy Samuel Grzywaczewsky po čtvrtém tréninku kondičního boxu!

— Mgr. Vilém Nejezchleb —

13. 12. 2017 | přečetlo 248 lidí | ↑ zpět nahoru

Judo ve školním roce 2017/2018

Sportovní oddíl JUDO dětí a mládeže působící na zdejší škole pokračuje ve své činnosti a přivítá zájemce z řad žáků zdejší školy k doplnění své členské základny. Judo je olympijský sport pro kluky i holky, rozvíjející pohybové schopnosti, s příznivým vlivem na rozvoj osobnosti, disciplíny a sebekázně. Soutěže JUDO jsou rozděleny do věkových a hmotnostních kategorií tak, že hendikep vzrůstu, který bývá u jiných sportů u nás mizí nebo se stává i výhodou.

Přijďte se za námi podívat a vyzkoušet si trénink. Těšíme se na Vás.

Cvičíme v tělocvičně školy v pondělí od 16:00 do 17:30 hod a ve čtvrtek od 16:30 do 18:00 hod.

Pro začátek stačí tepláky a tričko-mikina, něco na pití a přezůvky. Cvičíme bosky na žíněnkách.

Kontakt: Bc Jiří Bačovský, tel.: 607556776, e-mail: jwc.brno@seznam.cz, web: http://www.jwcbrno.estranky.cz

— Bc. Jiří Bačovský, trenér —

14. 9. 2017 | přečetlo 195 lidí | ↑ zpět nahoru

Kroužky pro školní rok 2017/2018

Vážení rodiče, dovolujeme si vám představit nabídku kroužků pro děti na právě začínající školní rok.

název ročník vyučující den čas
Český jazyk 9. Tereza Friedl pondělí 14.00-14.45
YLE KET 8.-9. Miroslava Žáková pondělí 14.00-14.45
English Focus 6. Magdalena Pařízková pondělí 14.00-14.45
Fotbálek ŠD 1.-4. Radmila Preslová pondělí 14.00-15.00
Věda nás baví 2.-5. Věda nás baví o.p.s. pondělí 15.00-16.00
Úpolové sporty, judo 1.-9. Jiří Bačovský pondělí 16.00-17.00
Matematika 9. Magdalena Neplechová úterý 13.00-13.45
Flétna pro začátečníky 1. Jana Škrdlová úterý 13.15-14.00
Keramika 2.-9. Bohdana Zapletalová úterý 13.30-15.00
YLE STARTERS 5. Miroslava Žáková úterý 14.00-14.45
Náboženství 1.-4. Gabriela Marošová úterý 14.15-15.00
Moderní gymnastika ŠD 1.-4. Monika Ferencová úterý 15.30-16.30
Lidový tanec 1.-9. Helena Marholdová úterý 17.30-18.30
Street dance 6.B Magdalena Pařízková středa 13.00-13.45
Divadýlko ŠD 1.-4. Radmila Preslová středa 15.30-16.30
YLE FLYERS 7. Helena Marholdová středa 14.00-14.45
Zumba® Kids jr 2.-8. Monika Vogelová středa 15.20-16.05
Atletika 1.-5. VSK MU Brno středa 15.30-16.30
YLE STARTERS I 4. Alena Girtová čtvrtek 13.05-13.50
Flétna pro mírně pokročilé 1.-3. Barbora Meďunová čtvrtek 13.15-14.00
Šikovné ručičky ŠD 1.-4. Lenka Kobylková čtvrtek 13.30-16.30
YLE STARTERS II 4. Alena Girtová čtvrtek 14.00-14.45
YLE MOVERS 6. Helena Marholdová čtvrtek 14.00-14.45
Úpolové sporty, judo 1.-9. Jiří Bačovský čtvrtek 16.30-18.30
Lidový tanec 1.-9. Helena Marholdová čtvrtek 17.30-18.30
Atletika 1.-5. VSK MU Brno pátek 14.00-15.00
Kondiční box 5.-9. Vilém Nejezchleb pátek 15.00-16.00
Spolek přátel umění 7.-9. Tereza Friedl 1× měsíčně
Historicko-expediční 6.-9. Marcela Marková víkendy 1× měsíčně

13. 9. 2017 | přečetlo 258 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|
««

»»»|


© 2004-2019 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru