22. dubna - Den Země – 1. stupeň « Základní škola Brno, Řehořova 3

Základní škola, Brno, Řehořova 3, příspěvková organizace
Škola s úsměvem – škola pro všechny

Řehořova 3, 618 00, Brno-Černovice
Tel: 548 422 951, sekretariat@zsrehorova.cz


Přeskočit na navigaci

úvod » novinky »

22. dubna - Den Země – 1. stupeň

22. dubna - Den Země – 1. stupeň

Tak jako každý rok, tak i letos se naše škola v pátek 22. dubna přidala k oslavě mezinárodního svátku naší planety Země.

Do naší školy ten den zavítaly lektorky z ekologického centra Rezekvítek.  Protože nám počasí přálo, strávili jsme s nimi pěkné slunné dopoledne na hřišti. Děti pracovaly ve skupinách na pěti stanovištích. Letošním tématem byly stromy. Děti se hravou formou dozvěděly, jaké mají stromy listy a plody a poznávali je zrakem, hmatem i podle vůně. Zjistily, jaká zvířata u stromů žijí a jaké vydávají zvuky. Vyzkoušely si měření obvodu stromů a zjišťování jejich stáří. Povídaly si, jak roste lípa a jak je užitečná. Nakonec si zasoutěžily při hře na  fotosyntézu. Program se nám velmi líbil a těšíme se na příští akci s Rezekvítkem.

— Mgr. Jana Škrdlová, Mgr. Pavla Trúsiková, Mgr. Martina Dorňáková, Mgr. Monika Vogelová, Mgr. Gabriela Marošová —

3. 5. 2016 | přečetlo 394 lidí | ↑ zpět nahoru© 2004-2019 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru