Adventní Vídeň « Základní škola Brno, Řehořova 3

Adventní Vídeň

Již se stalo tradicí, že každoročně navštěvujeme v prosinci Adventní trhy ve Vídni. Jinak tomu nebylo ani letos. Tento výlet se uskutečnil  dne 9.12. 2014. Účastnilo se ho 40 žáků naší školy a 4 učitelé.

A jaký byl náš program? Po příjezdu do centra Vídně následovalo setkání s učiteli a žáky z partnerské školy Sir Karl Popper Schule. Společně jsme navštívili menší vánoční trhy v centru města. Naši žáci chodili ve skupinkách se svými kamarády a měli možnost konverzovat anglicky či německy. Poté jsme navštívili společně Vídeňský parlament a prohlédli si různé sály a jednací místnosti. Vše bylo doplněno zajímavým výkladem průvodkyně.  V odpoledních hodinách jsme byli na vánočních trzích před radnicí, kde jsme měli více času na nákup dárečků, prohlídku krásných stánků a také jsme ochutnali výborný vánoční ovocný punč.

Výlet do Vídně se nám vydařil, dokonce i počasí nám přálo a jistě si každý odnesl s sebou i kousek té nádherné předvánoční atmosféry, kterou Vídeň bezpochyby v tomto období má.

— Mgr. Miroslava Žáková —

18. 12. 2014 | přečetlo 422 lidí | ↑ zpět nahoru

© 2004-2019 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru