Anglické Cambridge zkoušky pro žáky ZŠ Řehořova a spolupráce s Britskou radou « Základní škola Brno, Řehořova 3

Anglické Cambridge zkoušky pro žáky ZŠ Řehořova a spolupráce s Britskou radou

Stalo se již tradicí, že na naší škole připravujeme talentované žáky ke složení mezinárodně uznávaných zkoušek z anglického jazyka.  Od roku 2008 organizujeme výuku v kurzech, kde se děti ke zkoušce vždy dva školní roky připravují. Tyto kurzy úspěšně vedou naše učitelky anglického jazyka. Koordinátorkou celého programu je paní učitelka Mgr. Miroslava Žáková, kurzy dále vedou Mgr. Helena Marholdová, Mgr. Alena Girtová a Mgr. Magdalena Pařízková. Závěrečné zkoušky pořádá a zajišťuje na naší škole Britská rada – tzv. British Council.

Příprava žáků a jejich závěrečné zkoušky probíhají v několika úrovních. Jedná se o začátečníky, tzv. Starters (žáci ve věku 10-11 let). Další úrovní jsou mírně pokročilí, tzv. Movers (žáci ve věku 12-13 let) a potom úroveň Flyers (žáci ve věku 14-15l et). Pro nejvyšší věkovou kategorii Britská rada organizuje nejnáročnější Cambridge zkoušku, tzv. KET for Schools, kterou skládají naši jazykově nadaní žáci 8. a 9. ročníku.

Po úspěšném zvládnutí zkoušek žáci obdrží mezinárodně uznávaný certifikát z univerzity v Cambridge. Mnoho absolventů naší základní školy své certifikáty již má a mohou skládat další zkoušky ve vyšších úrovních. Za každým certifikátem se skrývá spousta poctivé práce žáků pod vedením našich učitelů angličtiny. Nezbytnou podmínkou pro získání certifikátu je samozřejmě i podpora ze strany rodičů.

Děkuji všem žákům, kteří Cambridge zkoušku již úspěšně absolvovali, za jejich nadstandardní činnost v době mimo vyučování a za skvělou reprezentaci naší školy. Děkuji kolegyním, které se snaží vést žáky ke komunikaci a porozumění v anglickém jazyce, usilují o to, aby se dokázali domluvit a získali dobré základy, na nichž mohou dále stavět. V neposlední řadě děkuji rodičům, že svým dětem získání certifikátu z hlediska financí umožňují.

— Mgr. Josef Binek, ředitel školy —

28. 2. 2018 | přečetlo 85 lidí | ↑ zpět nahoru