Aplikace pro žáky i ve školním roce 2012/2013 « Základní škola Brno, Řehořova 3

Aplikace pro žáky i ve školním roce 2012/2013

Stejně jako v loňském roce jsme i letos zakoupili přístup pro naše žáky do aplikace www.proskoly.cz. Zde si žáci mohou kdykoliv po přihlášení pod svým heslem zkoušet a trénovat tři typy testů.

• Testy pro nejmenší odhalují rozumové schopnosti dětí již ve věku od 3 do 7 let. Zaměřují se na zmapování úrovně vrozeného intelektu a všeobecných znalostí a poznávání okolního světa, které děti získávají především výchovou a vzděláváním. Tyto testy obsahují tři samostatné oblasti: jednoduchá logika, znalostní test a test zobecňování. Pokyny k testu jsou dabovány, proto mohou test absolvovat i děti, které neumí číst a psát.
  • Testy dětských schopností prověřují schopnosti dítěte v jednotlivých segmentech inteligence: verbální inteligence, logická inteligence, numerická inteligence, vnímání, geometrická logika a prostorová představivost. Testy neslouží jen ke zjišťování jednotlivých typů inteligence, ale současně je lze používat k jejich procvičování.
  • Test volby povolání je určen pro žáky od 13 let, kteří se rozhodují o své budoucí studijní a profesní dráze. Test pomůže zjistit nejen to, na co se žák hodí a pro co má vlohy, ale také co ho baví a které činnosti upřednostňuje ve volném čase.

Přístup do této aplikace má každý žák i jeho rodič pomocí unikátního hesla, které obdržel od svého třídního učitele.

— RNDr. Jana Skalická —

17. 12. 2012 | přečetlo 612 lidí | ↑ zpět nahoru