Beseda s pamětníkem « Základní škola Brno, Řehořova 3

Beseda s pamětníkem

Sametová revoluce je téma skloňované ve všech pádech. Někteří z nás ji tehdy sledovali zprostředkovaně, jiní byli aktivními účastníky. Ale jak mají tuto významnou událost pochopit současné děti? Těžko si dokáží představit, v jakých společenských podmínkách vyrůstali jejich rodiče a prarodiče. Pro lepší porozumění doby minulé jsme se zúčastnili besedy s pamětníkem, na kterou jsme byli pozváni do místní pobočky Knihovny Jiřího Mahena. Poutavé vypravování pana Kopečného bylo dokresleno dobovými fotografiemi a časopisy.

Děkujeme za pozvání paní Martě Šmejkalové a panu Kopečnému za poutavé vypravování svých osobních zážitků a vzpomínek.

— Mgr. Tereza Friedl + 6.B —

19. 12. 2019 | přečetlo 11 lidí | ↑ zpět nahoru

© 2004-2020 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru