Bobříci od řeky Bobrůvky « Základní škola Brno, Řehořova 3

Bobříci od řeky Bobrůvky

Předposlední březnový týden se vypravili prvňáčci z 1. A v doprovodu již zkušených spolužáků z 3. C na školu v přírodě do penzionu Podmitrov. Celý pobyt je čekalo lovení bobříků.

Počasí nám přálo a tak jsme se mohli hned v pondělí odpoledne pustit do plnění prvních úkolů. Nejdříve to byl bobřík míření, prvňáčci ho splnili házením šišek na cíl a třeťáci házeli oštěpy. Hned potom všechny děti splnily pomocí přírodnin bobříka zručnosti. Dále bylo potřeba ulovit bobříky síly, mrštnosti, odvahy, první pomoci, paměti, ušlechtilosti, květin, síly- to jsme si zahráli na medvědy, mlčení- ten nám dal hodně zabrat, míření a dobrých činů.

Splněné bobříky si děti vykreslovaly do karty bobříků. Den před odjezdem čekala na děti těžká cesta za pokladem bobříků. Oběma skupinám se podařilo poklad najít a potom si ho spravedlivě rozdělili. Večery jsme prožili se spoustou her, soutěží, tancováním, zpíváním. Po celou dobu pobytu nás v jídelně čekalo výborné jídlo, vždy ho bylo dost i na přidání. Každý den jsme nezapomněli zajít za zvířátky, pozdravili jsme ovce, kozy, prasátka, koníky, podívali se na jehňátka a kůzlátka. Byli jsme i na kratších výletech - prvňáčci se podívali na zámeček Mitrov, třeťáci si udělali výlet do Strážku.

Děkujeme všem rodičům, kteří nám pro děti dali spoustu odměn na soutěže.

— Mgr. Dana Bryksová, Mgr. Edita Záhořáková —

26. 3. 2019 | přečetlo 21 lidí | ↑ zpět nahoru

© 2004-2019 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru