Čtenářský klub v 1. B « Základní škola Brno, Řehořova 3

Čtenářský klub v 1. B

CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0004812 – Učit se znamená objevovat

Už od konce ledna se schází děti z 1. B ve čtenářském klubu. Devadesát minut povídání o knihách, čtení, poslechu textů i práce ve skupinách, to je úterní odpolední pohoda. V prvních posezeních jsme se seznámili se základními informacemi o knihách. Co nám napoví obálka knihy? Kde najdeme jméno autora? Kdo je to ilustrátor? Na tyto otázky už dokážou malí čtenáři odpovědět. Teď máme před sebou posledních pár stran obrázkového čtení knihy Pejsek a kočička na cestě kolem světa. Čtení této knihy nás motivovalo k vyhledávání v Dětské obrázkové encyklopedii. Těšíme se na čtení pohádkových knih Václava Čtvrtka, Josefa Lady i poezii Jiřího Žáčka. Mám radost z toho, že čtenářské dovednosti všech dětí v klubu se stále zlepšují a na každé úterní odpoledne se společně moc těšíme.

— Mgr. Bohdana Zapletalová —

21. 3. 2018 | přečetlo 73 lidí | ↑ zpět nahoru