Den Země 2018 « Základní škola Brno, Řehořova 3

Den Země 2018

Každým rokem se naše škola zapojuje do oslav Dne Země. Letošní rok nebyl výjimkou. Třídy prvního stupně se zúčastnily programu na školní zahradě připraveném environmentální organizací Lipka. Třídy druhého stupně vyrazily do brněnské ZOO.

Žáci 6. až 9. tříd se těšili na příjemně strávené odpoledne mezi zvířaty a zelení, na něco dobrého ze stánku a hlavně daleko od školních lavic. Trošku toho vyučování je ale přesto čekalo. Každý dostal k vyplnění pracovní list zaměřený na aktuálně probíraná témata.

1. a 9. třídy si prošly vzdělávací stezkou ke kampani EAZA (Evropské asociace zoo a akvárií) „Nechme je žít!“, která je provedla dolní částí ZOO a prověřila jejich znalosti ze zoologie a botaniky, ale také vyzkoušela jejich odvahu.

Žáci 7. tříd putovali Afrikou, kterou jsme se z různých hledisek zaobírali v zeměpise celé první pololetí. Zužitkovali vědomosti o tamní fauně i floře a dověděli se také mnoho nového.

Osmáci se také zaměřili na letošní přírodopisné učivo - savce. Psovité, kočkovité i medvědovité šelmy, ploutvonožce i další jejich zástupce spatřili naživo a vzpomínali, co jsme si o nich v hodinách všechno říkali.

Podle nadšení dětí při řešení úloh lze soudit, že se autorům pracovní listy povedly. A vzhledem k tomu, že 3 první úspěšní řešitelé z každé třídy čekala jednička z přírodopisu do žákovské knížky, byly souboje v cíli (u pí. třídní učitelky) někdy napínavější než na olympiádě.

Zbylý čas jsme společně využili k příjemné procházce pod korunami stromů, dali si slíbenou zmrzlinu a na oběd se vypravili zpět do školy.

— Mgr. Veronika Foralová —

9. 5. 2018 | přečetlo 11 lidí | ↑ zpět nahoru