Den Země s Rezekvítkem – 1. stupeň « Základní škola Brno, Řehořova 3

Den Země s Rezekvítkem – 1. stupeň

V úterý 24. 4. 2018 si 1. stupeň připomenul Den Země programem o zdraví stromů. A jak se jim to líbilo? Tady jsou názory žáků ze 4. B.

V úterý jsme byli venku na programu, kde byly různé stanoviště a nejvíc se mi líbilo, jak jsme stopovali zvířata a pak jsme vyráběli stopy bobra a jelena ze sádry. (Samuel)

Mně se nejvíc líbilo, jak jsem se svým týmem hrál lovení larev ve kmeni stromu dřevěnými hůlkami jako datel. Pak na druhém stanovišti jsme četli malý příběh o nemoci stromů. Ta organizace se jmenovala po jedné kytce jménem Rezekvítek. Já si myslím, že se to líbilo všem i ostatním třídám. (Maty)

Nejvíce se mi líbilo stanoviště nemoci stromů, protože jsem se dozvěděla, jaké nemoci je trápí. Ale ostatní stanoviště se mi také líbila. Na jednom z nich jsme se dozvěděli, kteří ptáci léčí a pomáhají stromům. A na posledním stanovišti nezbední chlupáči jsme poznávali stopy lesních zvířat a hledali jsme plyšová zvířátka. (Julča K.)

Bylo to super. Dozvěděli jsme se spousty věcí a byla to zábava. Na začátku jsme si zahráli hru, že nám lektoři řekli různá zvířata a tím jsme se rozdělili do čtyř skupin a v nich jsme byli až do konce. (Lucka)

— Mgr. Jana Škrdlová —

4. 5. 2018 | přečetlo 40 lidí | ↑ zpět nahoru