Detektivní pátrání v Knihovně Jiřího Mahena « Základní škola Brno, Řehořova 3

Detektivní pátrání v Knihovně Jiřího Mahena

Opět po roce jsme zavítali do černovické pobočky KJM, která v každém školním roce nabízí spoustu zajímavých pořadů pro děti. Tyto pořady jsou založeny na interakci a dialogu s použitím prvků dramatické výchovy, kritického myšlení a informačního vzdělávání.

Letos nás v knihovně čekalo detektivní pátrání, o čemž jsme byli informování již předem, a naším úkolem bylo se na něj patřičně připravit. Speciální přezdívka a detektivní výbava byla předpokladem ke vstupu do knihovny.  A jelikož jsme se všichni přichystali, program mohl začít.

Seznámili jsme se s nejznámějšími detektivy v knihách a jejími autory.  Dozvěděli jsme se,  že každá kniha, v níž se objevuje zločin, má svůj řád a postup. Nakonec jsme obdrželi spoustu tipů na knížky pro děti s detektivní zápletkou.

Srdečné poděkování patří paní knihovnici Martě Šmejkalové, která vždy děti umí zaujmout a nadchnout, takže po každé naší návštěvě vzroste počet čtenářů.

— žáci 5.B a Mgr. Alena Girtová —

16. 3. 2018 | přečetlo 93 lidí | ↑ zpět nahoru