Finále dějepisné olympiády v Mikulčicích « Základní škola Brno, Řehořova 3

Základní škola, Brno, Řehořova 3, příspěvková organizace
Škola s úsměvem – škola pro všechny

Řehořova 3, 618 00, Brno-Černovice
Tel: 548 422 951, sekretariat@zsrehorova.cz


Přeskočit na navigaci

úvod » novinky »

Finále dějepisné olympiády v Mikulčicích

Finále dějepisné olympiády v Mikulčicích

Mrazivý pátek 23. 2. prožil výběr sedmáků na slovanském hradišti v Mikulčicích. Konalo se zde finále dějepisné olympiády zaměřené na znalosti z období Velkomoravské říše a života Cyrila a Metoděje.

Cesta započala na hlavním nádraží. Regiojetem jsme se vydali do Břeclavi a po přestupu na další vlak a poté „muzejní“ autobus jsme po necelých dvou hodinách dorazili až na místo. Po zahájení olympiády jsme využili čas a šli prozkoumat rozsáhlý areál slovanského hradiště se základy 12 kostelů, knížecího paláce a pohřebiště. V 11 hodin se našich šest soutěžících pustilo do boje o co nejlepší umístění.

Řešení soutěžních otázek trvalo kolem půl hodiny. Než zaměstnanci muzea opravili práce 60 dětí, měli jsme dost času doplnit energii výbornými obloženými chleby a horkým čajem, vystoupat na rozhlednu, nebo si prohlédnout pavilon se skutečnými základy, hroby a předměty z období Velké Moravy. 

Vyhodnocení bylo zpestřeno houslovým vystoupením a uměleckým přednesem z knihy o životě na slovanském hradišti. Nikomu z našich soutěžících se sice nepodařilo vystoupat na „bednu“, ale ve velké konkurenci získal Karel Zdráhal ze 7. A velice pěkné 6. místo a Vojtěch Slavík ze 7.B 8. místo. Oběma gratulujeme a doufám, že všichni si atmosféru olympiády i nejrozsáhlejšího slovanského archeologického naleziště v ČR maximálně užili.

— Mgr. Marcela Marková —

3. 3. 2018 | přečetlo 105 lidí | ↑ zpět nahoru© 2004-2018 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru