Hliněný Řehoř „CESTA KOLEM SVĚTA“ « Základní škola Brno, Řehořova 3

Hliněný Řehoř „CESTA KOLEM SVĚTA“

V úterý 22. května proběhla v naší škole vernisáž výstavy pátého ročníku Hliněného Řehoře. Do keramické soutěže se zapojily všechny školy v Brně-Černovicích (základní umělecká škola, čtyři mateřské a dvě základní školy), celkem 148 dětí. Letošní téma „CESTA KOLEM SVĚTA“ přineslo 223 originálních výtvorů a úžasné skupinové práce. Všichni návštěvníci výstavy obdivovali nádherná keramická díla a kladně hodnotili úroveň dětských prací. Hodnotitelé soutěže: starosta MČ Brno-Černovice Mgr. Pavel Blažík, 2. místostarostka Bc. Petra Quittová, výtvarnice Milena Jakubíková, keramik Pavel Bezůšek, malíř a restaurátor MgA. Marek Urbanovský měli nelehký úkol rozhodnout o prvních třech místech z každé školy. Výherci si odměny určitě zasloužili a ještě jednou všem upřímně gratulujeme!
Děkuji všem pedagogům za ochotu a za výbornou spolupráci.
Poděkování patří vedení MČ Brno-Černovice za finanční podporu keramické soutěže.

— Mgr. Bohdana Zapletalová —

28. 5. 2018 | přečetlo 45 lidí | ↑ zpět nahoru