Kondiční box na ZŠ Řehořova « Základní škola Brno, Řehořova 3

Kondiční box na ZŠ Řehořova

Box představuje jeden z fyzicky nejnáročnějších a nejlepších sportů k upevnění zdraví a sebevědomí. Box není o projevu agresivity, ale o spojení síly, dynamiky, rychlosti a techniky. Box nejvíce prospívá kardiovaskulárnímu a respiračnímu systému. Navozuje psychickou pohodu, odbourává stres i agresivitu. Posiluje se celé tělo a tvaruje postava.

Tréninky vycházejí ze základních boxerských technik a sestávají se ze zahřátí tzv. „warming up“ a protažení svalů, dále nácviku jednotlivé boxerské techniky (údery, obrany, pohyb na nohou), stínování (boj proti imaginárnímu soupeři), práce ve dvojicích (odhad vzdálenosti, kombinace úderů a obran, pohyb na nohou do stran), posilování celého těla s využitím vlastní váhy (kliky, dřepy s výskokem, sedy lehy), kondiční části (švihadlo, stínování, údery s lehkými činkami). Závěrečné uvolnění a strečink.

Od ledna bude kroužek otevřen i pro žáky 1. stupně.

Krátké ilustrativní video, že s kondičním boxem mohou začít i děti prvního ročníku. Na videu je náš žák první třídy Samuel Grzywaczewsky po čtvrtém tréninku kondičního boxu!

— Mgr. Vilém Nejezchleb —

13. 12. 2017 | přečetlo 148 lidí | ↑ zpět nahoru