LVK 2018 (Červená Voda) « Základní škola Brno, Řehořova 3

LVK 2018 (Červená Voda)

Jako každý rok, i tuto zimu žáci měli možnost vyjet na hory. Lyžařského kurzu se zúčastnili žáci sedmé a osmé třídy, kteří předvedli výborné lyžařské i snowboardové výkony.

Žáci byli rozděleni do tří družstev podle lyžařských zkušeností. Ve všech družstvech se žáci pod vedením zkušených instruktorů ze dne na den zlepšovali a mohli si vyzkoušet i spoustu nových věcí. Obzvlášť žačka ze třetího družstva si zaslouží velkou poklonu, jelikož na začátku kurzu stála na lyžích poprvé a na konci kurzu již jezdila s přehledem po červené sjezdovce.

Nejen lyžaři, ale i snowboarďáci zde našli své místo a mohli si své schopnosti na prkně vylepšit nebo se naučit něco nového.

Přes den jsme si zkoušeli lyžování a snowboardování v praxi a večer se žáci dozvěděli spoustu zajímavých informací z přednášek- lyžařská výstroj a výzbroj, pravidla FIS, základní informace o snowboardu. Večer probíhaly nejen přednášky, ale také zábavný program, který zahrnoval různé společenské hry a soutěže. Dokonce jsme nezapomněli ani na Valentýna a užili si valentýnský večer.  Jeden z dalších večerů byl i ve stylu „hororové  párty“, kdy se žáci převlékli do kostýmů, a zábava mohla začít.

Jak si žáci užili lyžařský kurz, můžete vidět v galerii nebo v níže uvedeném videu.

LVK 2018

— Mgr. Nikola Oujezdská —