Návštěva Knihovny Jiřího Mahena - autorské čtení Zdeňka Železného « Základní škola Brno, Řehořova 3

Návštěva Knihovny Jiřího Mahena - autorské čtení Zdeňka Železného

V úterý 18. září  navštívily třídy 2.B a 3.A místní pobočku KJM.

V rámci projektu Jižní Morava čte nás čekal velmi zajímavý program – autorské čtení spisovatele Zdeňka Železného.

Při besedě s autorem jsme se dozvěděli, jaká je cesta knihy od prvotního nápadu autora přes nakladatele, redaktora, grafika, ilustrátora, korektora, tiskaře až k samotnému čtenáři.

Děti upoutalo autorské čtení veselých básní a říkanek z knih, např. Dívej se kolem, Pěkně podle abecedy, Slovní hrátky se zvířátky a jiných.

Na závěr autor připravil poučné maňáskové představení, které bylo plné humoru a vtipných veršů.

Všichni žáci byli z návštěvy knihovny nadšeni a těší se na další společná setkání.

— Mgr. Bohdana Zapletalová, Mgr. Alena Girtová —

20. 9. 2018 | přečetlo 46 lidí | ↑ zpět nahoru