Návštěva pražské firmy Microsoft « Základní škola Brno, Řehořova 3

Základní škola, Brno, Řehořova 3, příspěvková organizace
Škola s úsměvem – škola pro všechny

Řehořova 3, 618 00, Brno-Černovice
Tel: 548 422 951, sekretariat@zsrehorova.cz


Přeskočit na navigaci

úvod » novinky »

Návštěva pražské firmy Microsoft

Návštěva pražské firmy Microsoft

Výlet do Prahy tentokrát nebyl motivován památkami, ale návštěvou firmy Microsoft. Do tohoto světového gigantu jsme se dostali v rámci spolupráce naší školy s touto firmou. První část probíhala v zasedací místnosti, kde nám pan Mirek ukazoval speciální vychytávky ze světa počítačových programů, které se dají využívat ve výuce. Pak jsme se přesunuli na střechu firmy a porozhlédli se po matičce stověžaté. Velmi nás překvapilo, že na střeše je umístěna relaxační zahrada, grilovací pult, houpačka a křesílka. Průvodci nám vysvětlili, že odpočinek je důležitou součástí práce a firma se o své zaměstnance dokonale stará. Přesvědčili jsme se o tom při další prohlídce. Nejvíce nás zaujaly místnosti, ve kterých bylo po celý den připraveno občerstvení. Co nám pak téměř vyrazilo dech, byla zkušebna s množstvím hudebních nástrojů a možnost pořádat koncerty přímo v práci. Co se týká práce samotné, tak jsme se dověděli, že nikdo nemá své pevné pracovní místo ani pracovní dobu. Vzhledem k tomu, že svou práci realizují především na notebooku, stačí jim dobré připojení k internetu. Ale to samozřejmě není vše, důležité jsou znalosti z oboru a hlavně angličtina.

Jaká by to byla návštěva Prahy, kdybychom neměli alespoň chvilku rozchod! Naštěstí nám vše skvěle vycházelo a mohli jsme se podívat na Václavské náměstí a utratit tak své kapesné.

Zpátky do Brna jsme jeli vlakem a cestou jsme si prohlíželi pořízené fotky, vyprávěli si o zážitcích a užívali si společné chvíle strávené mimo školní lavice.

— Mgr. Tereza Friedl, Mgr. Kristýna Dostalová —

18. 12. 2019 | přečetlo 43 lidí | ↑ zpět nahoru© 2004-2020 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru