Návštěva u pana starosty « Základní škola Brno, Řehořova 3

Návštěva u pana starosty

Začátkem listopadu jsme navštívili pana starostu Mgr. Pavla Blažíka. Na schůzku jsme se pečlivě připravili – zjistili o něm všechny dostupné informace, vypracovali otázky a vyzbrojeni poznámkovými bloky a chutí objevovat, jsme se vydali na radnici. Pan starosta nás přivítal ve své kanceláři, kde jsme si pěkně povídali a na závěr se vyfotografovali. Své postřehy přinášíme v následujícím rozhovoru.

1. Co musí člověk udělat pro to, aby se stal starostou?

pan starosta: Kandidovat ve volbách do zastupitelstva a být zvolen.

1. Jak vypadá Váš běžný pracovní den?

pan starosta: Nemám pevnou pracovní dobu, jsem ve funkci 24 hodin denně. Řeším aktuálně, co je potřeba, klidně i ve tři hodiny ráno.

1. Jaké předměty Vás na základní škole bavily nejvíce a nejméně?

pan starosta: Pět let jsem byl na základní škole, potom jsem šel na osmileté gymnázium. Nejvíce mě bavil dějepis a nejméně matematika. Byl jsem vzorný žák, nenosil jsem domů žádné poznámky. Když mi to nešlo, tak jsem to uhrál na dvojku, jedna mínus.

1. Jakému sportu se věnujete ve volném čase?

pan starosta: Věnuji se pěší turistice a chtěl bych víc chodit do posilovny.

1. S čím my, jako žáci, můžeme v Černovicích pomoci?

pan starosta: Buďte všímaví k okolí, a pokud se něco bude dít, zavolejte Policii nebo to oznamte na radnici.

1. Jak postupujete, když někdo ohlásí, že je v Černovicích nepořádek?

pan starosta: Záleží na tom, kde to je a co to je. Menší nepořádek odstraní zaměstnanec radnice, větší – jako je černá skládka, se řeší přes Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna.

1. Jak dlouho děláte starostu?

pan starosta: Již 3 roky, volební období jsou čtyři roky. Ve volbách 2018 budu znovu kandidovat.

A co jsme se ještě dověděli?

Když byl pan starosta dítě, tak chodil do Skautu, v dospělosti zastával funkci krajského šéfa Skautu. Teď je zástupcem vedoucího a každé léto jezdí s dětmi na tábor.

— žáci kroužku Aktivního občanství —

12. 1. 2018 | přečetlo 114 lidí | ↑ zpět nahoru