Návštěva VIDA centra « Základní škola Brno, Řehořova 3

Návštěva VIDA centra

Jeden z žáků 5.A celé třídě věnoval volný vstup do VIDA centra, a tak naší návštěvě nebránilo nic, než jen zamluvit volný termín. Program, který jsme si vybrali zněl: Mysli na smysly. Protože vyjmenovat smysly a smyslové orgány je pro nás hračkou, přemýšleli jsme nad tím, kolik máme v těle nervových buněk a dozvěděli jsme se třeba, že délka všech nervových vláken v těle je delší než cesta od Země na Měsíc.

Poté už jsme jen všechny naše smysly trénovali. Zkoušeli jsme rozluštit vůni deseti různých kelímků, chuť pěti tekutin, najít všechny rozdíly v obrázcích a v tajemných pytlíčcích po hmatu rozeznat předměty. Na posledním stanovišti skupinky přes sluchátka poslouchaly zvuky, které můžeme kolem sebe běžně slyšet, bez zrakového obrazu je pro nás ale obtížné je pojmenovat. Následovala vtipná scénka s cyklisty, která nám nastínila, jak vypadá závod Tour de France. A pak už jsme se věnovali jen řadě zajímavých exponátů. Pár odvážlivců si dokonce trouflo na kolo, jenž jelo na tenkém laně nad celou halou. VIDA centrum nás nezklamalo a návštěvu všem vřele doporučujeme.

— Mgr. Nikol Konečná —

24. 10. 2018 | přečetlo 9 lidí | ↑ zpět nahoru