Nové počítače v počítačové učebně (projekt „EU peníze školám“) « Základní škola Brno, Řehořova 3

Nové počítače v počítačové učebně (projekt „EU peníze školám“)

Naše škola se od 1. 9. 2011 zapojila do projektu základních škol v oblasti podpory 1.4. Tato podpora byla nově zařazena do Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK) spolufinancovaného z Evropského sociálního fondu. Smyslem je podpořit rozvoj oblastí, které se na základě mezinárodních šetření dlouhodobě ukazují v rámci vzdělávání na základních školách v ČR jako problematické. Bylo vybráno těchto 7 prioritních témat:

• čtenářská a informační gramotnost
  • cizí jazyky
  • využívání ICT
  • matematika
  • přírodní vědy
  • finanční gramotnost
  • inkluzivní vzdělávání

V naší škole jsme se zaměřili především na individualizaci výuky (český jazyk ve 4. ročníku), na vytváření nových vzdělávacích materiálů pro žáky a na inkluzivní vzdělávání (zapojení speciálního pedagoga do výuky).

Díky obdrženým finančním prostředkům jsme navíc mohli na základě výběrového řízení vybavit jednu ze dvou počítačových učeben zcela novými počítači. Jedná se o 15 kusů žákovských PC sestav s LED monitory, vše ve vysoké kvalitě. Na těchto počítačích jsme již nainstalovali celou sadu výukových programů pro žáky 1.-9. ročníku. Kvalitu nového hardware jistě ocení žáci 5.-9. ročníku a jejich učitelé při výuce informatiky. V neposlední řadě toto nové vybavení bezpochyby usnadní žákům 5. a 9. ročníku blížící se testování, které zadalo všem základním školám MŠMT a proběhne online v druhé polovině května a v červnu tohoto roku.

Jsem velmi rád, že se nám podařilo nahradit již zastaralé vybavení v počítačové učebně kvalitní PC technikou.

— Mgr. Josef Binek, ředitel školy —

15. 5. 2012 | přečetlo 839 lidí | ↑ zpět nahoru