Péče o pokojové rostliny « Základní škola Brno, Řehořova 3

Péče o pokojové rostliny

Ve středu 16. května si žáci 4. A zahráli na zahradníky. V pracovních činnostech jsme si nejdříve ujasnili postup a základní pravidla přesazovaní pokojových rostlin. Následně se žáci ve dvojicích pustili do práce. Všichni jsme se přesvědčili, že byl právě nejvyšší čas se o květiny v naší třídě postarat: nedostatek hlíny, malé květináče, některé kořeny už prorůstaly naskrz. Jakmile byly rostliny přesazeny a místo uklizeno, přišlo na řadu tvoření cedulek a vyhledávání informací na internetu. Žáci tak přesazené květiny ještě vylepšili o název a přesnou zálivku. Teď už se jen těšíme, jak se našim květinám díky nové zemině a více prostoru bude dařit.

— Mgr. Nikol Daňková —

23. 5. 2018 | přečetlo 30 lidí | ↑ zpět nahoru