Projekt La Ngonpo « Základní škola Brno, Řehořova 3

Základní škola, Brno, Řehořova 3, příspěvková organizace
Škola s úsměvem – škola pro všechny

Řehořova 3, 618 00, Brno-Černovice
Tel: 548 422 951, sekretariat@zsrehorova.cz


Přeskočit na navigaci

úvod » novinky »

Projekt La Ngonpo

Projekt La Ngonpo

Stejně jako minulý rok, i letos se naše škola zapojila do česko – indického projektu La Ngonpo, tentokrát se třídou 8. B. Nově jsme v projektu zapojeni s více partnerskými školami, některé jsou z České republiky, jiné z Nepálu. Cílem celého projektu je přiblížit dětem svět Indie a Nepálu a uvědomit si, že mezi kulturami jsou jisté rozdíly, ale také shody. Děti pak mohou prostřednictvím internetu komunikovat v angličtině se svými partnerskými kolegy, vyměňovat si poznatky a postoje i výsledky práce v projektu.

Témata projektu jsou především z multikulturní oblasti, žáci se zabývají etickými, ekologickými, často až filozofickými otázkami. Cílem není říci, kdo je lepší nebo horší, ale naučit děti dívat se na věci z různých hledisek, zkusit řešit věci objektivně a ne pouze ze svého úhlu pohledu.

Součástí projektu je i dokumentární film Out of dreams, který vznikl v letech 2010 – 2012. Film zachycuje životy dvou dospívajících chlapců, Honzy z České republiky a Stanzina z Indie a porovnává jejich tužby a sny do budoucna.

Projekt La Ngonpo vede žáky k zamyšlení nad spornými a ne zcela jednoduchými tématy, pomáhá jim uvědomit si, že každý člověk je jedinečný, komfort, ve kterém žijeme není samozřejmostí a záleží na každém jednotlivci, jak si poskládá svůj hodnotový žebříček a bude se ním řídit.

— Mgr. Martina Svobodová —

18. 4. 2013 | přečetlo 739 lidí | ↑ zpět nahoru© 2004-2019 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru