Setkání s Rakušany v Mikulově « Základní škola Brno, Řehořova 3

Setkání s Rakušany v Mikulově

Jak je na naší škole již mnohaletou tradicí, i letos jsme pokračovali ve spolupráci s partnerskou školou z Vídně -  Sir Karl Popper Schule. Žáci letošního osmého ročníku se již potřetí setkali se svými kamarády z této školy. Abychom jim ukázali i jiná krásná místa naší republiky než jen Brno, uskutečnila se schůzka tentokrát v Mikulově. Společně jsme navštívili zámek a udělali si procházku na Svatý kopeček, odkud byl nádherný výhled nejen na Pálavu a českou stranu, ale i do Rakouska. Poté žáci společnými silami vyřešili kvíz, v němž byly zajímavé otázky týkající se Česka a Rakouska. Na závěr nechyběl samozřejmě rozchod na občerstvení a nákup suvenýrů. Vše zakončilo mohutné loučení u autobusů, výměny telefonních čísel a dalších kontaktů. Snad tedy žáci budou využívat své jazykové dovednosti a nadále se budou i přes hranice států přátelit. Příští rok se do projektu zapojí budoucí šesté třídy a vyrazíme společně do Vídně.

— Mgr. J. Lúčová a Mgr. M. Žáková —

23. 6. 2018 | přečetlo 53 lidí | ↑ zpět nahoru