Školní kolo biologické olympiády « Základní škola Brno, Řehořova 3

Školní kolo biologické olympiády

Den před pololetním vysvědčením, v úterý 30. ledna, se konalo školní kolo letošního ročníku Biologické olympiády. Tentokrát byl tématem „POHYB“.

V testové části měli žáci 45 minut za zodpovězení otázek týkajících se různých druhů pohybu nejen u živočichů, ale také u rostlin.

Následovalo poznávání 30 druhů našich zástupců z řad rostlin, hub a živočichů.

Posledních 60 minut z celkového času bylo věnováno laboratornímu úkolu, během kterého žáci pracovali s ptačími pery. Rozlišovali je na jednotlivé druhy podle tvaru a funkce, vytvářeli z nich mikroskopické preparáty, kreslili je a zodpovídali další otázky. Jako vždy bylo v této části olympiády velice rušno. Práce s mikroskopy je mezi žáky oblíbená a cokoliv je jejich prostřednictvím pozorováno, sklízí velké úspěchy. Proniknutí do tajů mikrosvěta je i v dnešní době, kdy obrázky čehokoliv nalezneme během okamžiku na internetu, stále mezi žáky populární.

A jak naše školní kolo BiO dopadlo?

1. místo

RYBÁŘ Jiří

9. tř.

72,5 bodu

2. místo

KÖNIG Jan

7. A

70,0 bodů

3. místo

STEJSKALOVÁ Natálie

9. tř.

69,0 bodů

Všem zúčastněným gratulujeme k úspěšnému zvládnutí zadání a těm nejlepším přejeme – jen tak dále.

— Mgr. Veronika Foralová —

13. 2. 2018 | přečetlo 101 lidí | ↑ zpět nahoru