Školní výlet 3.B a 4.B « Základní škola Brno, Řehořova 3

Školní výlet 3.B a 4.B

Ve čtvrtek 7.6.jsme vyrazili na školní výlet, třída 4.B s 3.B. První zastávka byla na hradě Buchlov, kde se děti dozvěděly, jak se žilo ve středověku. Prohlédly si černou kuchyni, historické zbraně a dokonce i mumii.  Další místo spjaté s historií byl Velehrad. Děti mohly obdivovat barokní interiér baziliky, i zbytky románské a gotické architektury. Odtud se procházkou kolem rybníků přesunuly do archeoskanzenu na Modré. Pan průvodce dětem ukázal repliky staveb, jaké se stavěly na Velké Moravě a povykládal, jak těžký život tehdejší lidé měli. Nejvíce se děti těšily do areálu živé vody, kde si prohlédly prostředí ekosystému stojatých vod a v podvodním tunelu pozorovaly například vyzu, jesetera a další ryby. Nejvíce se dětem líbilo, že se ve zdejším rybníku mohly vykoupat.

— Mgr. Jana Škrdlová, Mgr. Gabriela Marošová, Bc. Tereza Čechová —

21. 6. 2018 | přečetlo 28 lidí | ↑ zpět nahoru