Smutná historie « Základní škola Brno, Řehořova 3

Smutná historie

Letošní předposlední akcí historicko – expedičního kroužku byla návštěva nově otevřené výstavy mučících nástrojů a útrpného práva, která se nachází v brněnském podzemí na Masarykově třídě. Na výstavu jsme vyrazili na přání dětí, které měly chuť poznat temné období našich dějin. Výstava je opravdu pestrá – od masek pro hádavé ženy po různé druhy skřipců, popravčí meče a nástroje, které způsobovaly nejen trvalé poškození, ale i smrt. Součástí výstavy je i hladomorna, ve které se dá dokonce přenocovat. To bych ale slabším jedincům nedoporučovala, i samotná procházka mezi nástroji útrpného práva budí hrůzu a můžeme být rádi, že nežijeme ve středověku a nic podobného nás nečeká.

— Mgr. Marcela Marková —

15. 5. 2018 | přečetlo 43 lidí | ↑ zpět nahoru