Trojúhelník UNESCO « Základní škola Brno, Řehořova 3

Základní škola, Brno, Řehořova 3, příspěvková organizace
Škola s úsměvem – škola pro všechny

Řehořova 3, 618 00, Brno-Černovice
Tel: 548 422 951, sekretariat@zsrehorova.cz


Přeskočit na navigaci

úvod » novinky »

Trojúhelník UNESCO

Trojúhelník UNESCO

Závěrečný výlet sedmých tříd se uskutečnil v úterý 26. 6. Počasí bylo aprílové, ale naštěstí po celou dobu nakloněné na naši stranu, takže deštivé přeháňky jsme strávili jízdou v autobuse, a když jsme autobus opustili, svítilo sluníčko.

Cílem celodenního výletu byly památky UNESCO na Vysočině. Jako první nás čekala prohlídka krásné baziliky v Třebíči. Pro sedmáky to byla především praktické ukázka toho, co se naučili v dějepise, protože na vlastní oči viděli typické znaky románského i gotického slohu a takové pojmy jako portál, roseta, kněžiště nebo freska pro ně už nebudou neznámé.

Druhou zastávkou bylo město Telč s krásným renesančním náměstím. Všichni se po něm rychle rozprchli, aby si nakoupili něco dobrého nebo utratili kapesné za suvenýry. Občerstveni a plni energie jsme se rozdělili na dvě skupiny a postupně jsme zahájili prohlídku trasy na telčském zámku, který je vyhledáván i filmaři pro natáčení pohádek. Pochází odsud například nejznámější scéna z Pyšné princezny. Při prohlídce jsme mohli vidět taneční sál, vzácný gobelín, rytířská brnění, ale všechny nejvíce uchvátil lovecký salón s trofejemi gazel, lvů a sloním uchem.

Posledním místem našeho výletu byl Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého ve Žďáru nad Sázavou. Cesta k němu byla trnitá, ztížena několika objížďkami, ale nakonec jsme s malým zpožděním na Zelenou horu dorazili. Zde jsme se dozvěděli základní informace týkající se architekta Jana Blažeje Santiniho – Aichela a jeho jedinečného stavebního stylu – barokní gotiky.

Za hřmění blížící se bouřky jsme nasedli zpět do autobusu a vydali se na cestu domů. Vzhledem k živé zábavě cesta uběhla rychle a v 19 hodin jsme bezpečně dorazili do Brna a mohli se podělit o zážitky se svými blízkými.

— Mgr. Marcela Marková —

28. 6. 2018 | přečetlo 101 lidí | ↑ zpět nahoru



© 2004-2019 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru