Veni, vidi, vici ! « Základní škola Brno, Řehořova 3

Veni, vidi, vici !

Koncem loňského roku se třída 8. A a 7. B zapojily do literární soutěže Jižní Morava čte 2018. Úkolem bylo napsat slohovou práci na téma „Moje obec – moje město – můj kraj za 100 let“. Do soutěže jsme poslali několik prací a podařilo se – Linda N. získala 2. místo a Anet V. 3. místo. Odměnou jim byl nejen diplom, ale také volná vstupenka do VIDA centra. Při vyhodnocení došlo i na autorské čtení. Vítězné práce jsou vystaveny v pobočce Mahenovy knihovny Brno na Charbulově ulici.

Obě třídy knihovnu navštívily tento měsíc znovu v rámci účasti na další soutěži -Velké soutěži k 70. výročí Albatrosu! Jak už název napovídá, soutěž vypisuje nakladatelství Albatros a vítězná třída vyhraje výlet do Prahy i s programem. Musíme ale zvládnout odpovědět na 10 soutěžních otázek.
K jejich splnění bylo potřeba například vyhledat a nafotit knihy, ve kterých promlouvají zvířata, na obálkách knih jsou kočky, nebo jejichž autoři pocházejí z našeho kraje. Proto jsme se vydali do knihovny, kde je mnohem větší výběr než v domácích knihovničkách. A teď nezbývá než výsledky našeho hledání za třídu odeslat a pak už jen s napětím čekat, jestli se nám nepodaří vyhrát. :-)

— Mgr. Marcela Marková —

24. 2. 2019 | přečetlo 23 lidí | ↑ zpět nahoru

© 2004-2019 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru