Vítězná Nadace Krtek « Základní škola Brno, Řehořova 3

Vítězná Nadace Krtek

Členové žákovského parlamentu navrhli, že bychom část výdělku z vánočního jarmarku mohli věnovat někomu, kdo potřebuje finanční podporu. Sešlo se několik návrhů na různé spolky, nadace a útulky. V rámci všech tříd proběhlo hlasování a vítězem se stal Krtek – Nadační fond pro onkologicky nemocné děti. Každá třída věnovala libovolnou částku. Celková cifra se vyšplhala na 7000,- a 31. ledna, v den vysvědčení, se zástupci 5.-8. ročníku vydali předat tuto částku přímo do sídla nadace.

Nejdříve se žákům věnovala sociální koordinátorka Mgr. Kateřina Doležalová. Vysvětlila jim, proč je Nadace Krtek tak důležitá a prospěšná. Podrobně jim popsala náročnou práci zakladatele této nadace prof. MUDr. Jaroslava Štěrby Ph.D. a nezdráhala se odpovídat i na dotazy dětí. V závěru návštěvy měly děti možnost projít přes onkologickou ambulanci, aby si dokázaly představit, jak vše probíhá v praxi.

Po této exkurzi byli všichni přesvědčeni, že škola přispěla na dobrou a velmi potřebnou věc.

— Mgr. Helena Marholdová —

16. 2. 2018 | přečetlo 83 lidí | ↑ zpět nahoru