Školní družina « Základní škola Brno, Řehořova 3

úvod » Žáci »

Školní rok 2004/2005

SuperStar

Ve čtvrtek 5. 5. 2005 v odpoledních hodinách proběhla ve školní družině soutěž „Hledá se SuperStar“.
Dvacet dva přihlášených zpěváků a zpěvaček se na tuto soutěž opravdu skvěle připravilo. Dokonalé hlasy, stylová oblečení, někdy i hudební a taneční doprovod – tím vším bojovali o sympatie diváků. Paní vychovatelky v roli porotců kriticky sledovaly všechna vystoupení.
Rozhodování bylo velice obtížné, ale nakonec divácká porota vybrala toho nejlepšího. Tím se stal PETR HLAVÁČEK ze třídy 2.A s písní „Bedna od Whisky“. Gratulujeme.

6. 5. 2005 | přečetlo 666 lidí | ↑ zpět nahoru

Aktivity školní družiny

V měsíci dubnu jsme se převlékli do cvičebních úborů, namasírovali svaly a díky celodružinové akci atlet ŠD jsme se přenesli do světa sportu. Děti soutěžily ve skoku z místa, hodu do dálky a běhu na 60 metrů. Všichni se moc snažili, ale zvítězili jen ti nejlepší. Skupinka nejzdatnějších sportovců reprezentovala naši družinu v obvodním kole atletické olympiády ŠD pro Brno-jih, které se konalo 19.4.2005 na hřišti ZŠ Kneslova.
1. — 2.tř. Filip Gehringer 9. místo
Terezie Rausová 12. místo
Ivan Buša 5. místo
Anna Odehnalová 4. místo
3. — 4.tř. Petr Švásta 3. místo
Michala Horká 10. místo
Veronika Hlaváčková 1. místo - postup do městského kola
Sláva vítězům, čest poraženým!
V další akci, která proběhla na školním hřišti, děti soutěžily v „Malování plakátů“ na téma REKLAMA. Vítězné práce jsou vystaveny u vstupu do školní jídelny. Jak to všechno dopadlo?
1. místo - „Káva Jacobs“ - V. Hlaváčková, K. Machová - 4.tř.
2. místo - „Psí salon“ - P. Musilová, J. Vrbková, E. Rezová - 1.tř.
3. místo - „eBanka“ - M. Žůrková, D. Hejtmánková - 3.tř.
V měsíci květnu nás čeká „Celodružinové malování na chodníku“, „Družinka hledá SuperStar“ a v rámci kroužků „výlety“.
V červnu se třídy rozjedou na školy v přírodě.

5. 5. 2005 | přečetlo 823 lidí | ↑ zpět nahoru

Karnevalový rej masek

Dne 8.3. se naše školní družina proměnila v pohádkové království - byl tu Velký karneval. Stateční rytíři bojovali o spanilé princezny, čarodějové a čarodějky kouzlili lektvary pro veselou náladu, víly roztančily udatné bojovníky a zvířátka skotačila kolem pirátů, kostlivců a robotů.
Karnevalový rej se všem velice líbil a pro všechny zúčastněné masky byla přichystána bohatá tombola.

22. 3. 2005 | přečetlo 786 lidí | ↑ zpět nahoru

Děti hrají divadlo

Moderní provedení pohádky "O Červené karkulce" představily děti z I. oddělení ŠD (3. a 4. třída). Nejvíce zaujaly vtipné dialogy s mobilními telefony.
II. oddělení (děti z 1.B a 2.B) překvapilo velkým hereckým obsazením. V pohádce "O dvanácti měsíčkách" si zahrály téměř všechny děti.
Někdy stačí malinko pozměnit děj nebo obsazení a hned je pohádka zajimavější. Tak tomu bylo i v pohádce "O perníkové chaloupce", kterou zahrály děti z III. oddělení.

26. 1. 2005 | přečetlo 1011 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|
««