Školy v přírodě, lyžařské výcvikové kurzy « Základní škola Brno, Řehořova 3

Základní škola, Brno, Řehořova 3, příspěvková organizace
Škola s úsměvem – škola pro všechny

Řehořova 3, 618 00, Brno-Černovice
Tel: 548 422 951, sekretariat@zsrehorova.cz


Přeskočit na navigaci

úvod » Žáci »

Školy v přírodě, LVK

Školní rok 2018/2019

Bobříci od řeky Bobrůvky

Předposlední březnový týden se vypravili prvňáčci z 1. A v doprovodu již zkušených spolužáků z 3. C na školu v přírodě do penzionu Podmitrov. Celý pobyt je čekalo lovení bobříků.

Počasí nám přálo a tak jsme se mohli hned v pondělí odpoledne pustit do plnění prvních úkolů. Nejdříve to byl bobřík míření, prvňáčci ho splnili házením šišek na cíl a třeťáci házeli oštěpy. Hned potom všechny děti splnily pomocí přírodnin bobříka zručnosti. Dále bylo potřeba ulovit bobříky síly, mrštnosti, odvahy, první pomoci, paměti, ušlechtilosti, květin, síly- to jsme si zahráli na medvědy, mlčení- ten nám dal hodně zabrat, míření a dobrých činů.

Splněné bobříky si děti vykreslovaly do karty bobříků. Den před odjezdem čekala na děti těžká cesta za pokladem bobříků. Oběma skupinám se podařilo poklad najít a potom si ho spravedlivě rozdělily. Večery jsme prožili se spoustou her, soutěží, tancováním, zpíváním. Po celou dobu pobytu nás v jídelně čekalo výborné jídlo, vždy ho bylo dost i na přidání. Každý den jsme nezapomněli zajít za zvířátky, pozdravili jsme ovce, kozy, prasátka, koníky, podívali se na jehňátka a kůzlátka. Byli jsme i na kratších výletech - prvňáčci se podívali na zámeček Mitrov, třeťáci si udělali výlet do Strážku.

Děkujeme všem rodičům, kteří nám pro děti dali spoustu odměn na soutěže.

— Mgr. Dana Bryksová, Mgr. Edita Záhořáková —

26. 3. 2019 | přečetlo 73 lidí | ↑ zpět nahoru

Škola v přírodě Sykovec 3.B a 4.B ve dnech 21.1.- 25.1.2019

Zimní škola v přírodě se nám letos opět opravdu vydařila. Při příjezdu k penzionu nás přivítalo sluníčko a bohatá sněhová nadílka. Tolik sněhu jsme už dlouho neviděli. Využili jsme ho k různým hrám a hlavně k lopatování. V odpoledním programu jsme se blíže seznámili s historií olympijských her. Rozdělili jsme se do pěti týmů podle kontinentů. Po oficiálním zahájení her jsme se pustili do nejrůznějších sportovních disciplín a bojovali o medaile. Bylo to napínavé, ale nakonec každý v něčem uspěl. Taky se nám povedla prezentace jednotlivých týmů. Každý světadíl nás seznámil se zajímavostmi svého kontinentu a připravil pro ostatní čtyři hry. Moc se nám líbil taneční večer, kterým jsme zakončili náš pobyt na Sykovci.

— Mgr. Pavlína Trúsiková, Mgr. Gabriela Marošová —

31. 1. 2019 | přečetlo 79 lidí | ↑ zpět nahoru

Termíny ŠVP a LVK 2018/2019

Vážení rodiče,

ve školním roce 2018/2019 se budou školy v přírodě konat v těchto termínech:

 • 21. 1.-25. 1. 2019: Sykovec, Tři Studně (3.B, 4.B)
  18. 3.-22. 3. 2019: Podmitrov (1.A, 3.C)
  13. 5.-17. 5. 2019: Hálův mlýn (1.B, 2.B)
  20. 5.-24. 5. 2019: Bílé Karpaty (4.A, 5.B)
  27. 5.-31. 5. 2019: Vernířovice (5.A, 5.C)
  3. 6.-7. 6. 2019: Koryčany (2.A, 3.A)

Lyžařský výcvikový kurz proběhne v Karlově mezi 19. a 24. únorem 2019.

7. 12. 2018 | přečetlo 103 lidí | ↑ zpět nahoru

Školní rok 2017/2018

Škola v přírodě hotel Mesit 3.A a 4.B

V týdnu od 21.5. do 25.5. byly naše třídy 3.A a 4.B na škole v přírodě v Horní Bečvě v hotelu Mesit.

Zde si můžete přečíst, jak se jim tam líbilo-

Na ŠvP se mi moc líbilo, bylo krásné počasí a nejvíc se mi líbily etapové hry. Pokoje byly moc krásné a hlavně nejlepší byl bazén. Paní učitelky na nás byly moc hodné a milé. Byly úžasné snídaně. A krásná příroda a výhledy.(Hanča 4.B)

Na škole v přírodě jsme měli program Nekonečný příběh. Měli jsme ve skupinách zachránit dětskou císařovnu a celou Fantázii. U každého úkolu jsme se něco dozvěděli. ŠvP jsem si moc užila! (Julča 4.B)

Jeli jsme se 4.B do hotelu Mesit do Horní Bečvy. Měli jsme stezku odvahy. Šli jsme do bazénu a koupali jsme se. Potom jsme se učili v klubovně, koukali jsme na telku a hráli jsme si na koně. (Tomáš 3.A)

Jeli jsme do Horní Bečvy a jeli jsme tam se sousední třídou 4.B. Měli jsme krásný hotel Mesit s krásnou zahradou a na ní jsme měli trampolínu, houpačky, skluzavku. Nejvíc ze všeho se mi líbily paní učitelky. Každý večer jsme chodili do bazénu. Byl jsem v týmu Kayser, který vyhrál. Mám odtamtud skvělé kamarády. (Daniel 3.A)

— Mgr. Jana Škrdlová —

11. 6. 2018 | přečetlo 123 lidí | ↑ zpět nahoru

Pojďte, budeme si hrát!

V pondělí 19.3. jsme se rozloučili s rodiči a vyjeli na dlouho očekávanou školu v přírodě. Vraceli jsme se do našeho oblíbeného objektu Podmitrov a už jsme se těšili na krásnou přírodu, spoustu zvířátek, výborné jídlo, ale také na velké množství her a soutěží. Počasí nám přálo a navzdory tomu, že bylo v Brně zima, nám svítilo a hlavně hřálo sluníčko a tak jsme si mohly školu v přírodě opravdu užít venku. Zde jsou některé ze zážitků dětí:

„Na škole v přírodě jsme dělali hodně věcí. Třeba: skládání z přírodnin, hledání pokladu, opičí dráhu, trefování do stromu. Nejvíc se mi líbil výlet do Strážku“  - Grétka

„Mě se nejvíc líbilo, jak jsme stavěli domečky pro skřítky.“  - Adélka

„Nejvíc se mi líbilo, jak jsme hladili koně a pozorovali býky.“   - Nikolka

„Večer jsme měli módní přehlídku a já jsem byla za tučňáka.“ – Verunka

— děti 2.A,C, Mgr. Dana Bryksová, Mgr. Edita Záhořáková —

29. 3. 2018 | přečetlo 186 lidí | ↑ zpět nahoru

Zimní škola v přírodě – 4.A a 4.C

Letos jsme školu v přírodě naplánovali na začátek března a doufali jsme, že ještě bude sníh - a byl. I díky sněhu a skvělému programu se nám škola v přírodě velmi vydařila.

Už když jsme přijížděli k penzionu Sykovec, viděli jsme, že sněhu je všude spousta, dokonce i rybník byl zamrzlý, stromy namrzlé, prostě zima jak má být. Také jsme si sněhu dostatečně užili – koulovali jsme se, stavěli jsme sněhuláky, jezdili na lopatách.

Škola v přírodě, ale nebyla jen o sněhu. Každé odpoledne jsme se blíže poznávali se starými českými pověstmi. Rozdělili jsme se do čtyř slovanských kmenů a snažili jsme se přijít na to, kde na území České republiky měly svá území jednotlivé kmeny. Během týdne jsme například získávali Libušiny drahokamy, lovili jsme kance pro Bivoje, nebo jsme museli mít stejnou disciplínu jako Šemík s Horymírem.

Škola v přírodě nám velmi rychle utekla a ani se nám v pátek nechtělo domů.

— Mgr. Barbora Meduňová, Mgr. Nikol Daňková —

12. 3. 2018 | přečetlo 180 lidí | ↑ zpět nahoru

LVK 2018 (Červená Voda)

Jako každý rok, i tuto zimu žáci měli možnost vyjet na hory. Lyžařského kurzu se zúčastnili žáci sedmé a osmé třídy, kteří předvedli výborné lyžařské i snowboardové výkony.

Žáci byli rozděleni do tří družstev podle lyžařských zkušeností. Ve všech družstvech se žáci pod vedením zkušených instruktorů ze dne na den zlepšovali a mohli si vyzkoušet i spoustu nových věcí. Obzvlášť žačka ze třetího družstva si zaslouží velkou poklonu, jelikož na začátku kurzu stála na lyžích poprvé a na konci kurzu již jezdila s přehledem po červené sjezdovce.

Nejen lyžaři, ale i snowboarďáci zde našli své místo a mohli si své schopnosti na prkně vylepšit nebo se naučit něco nového.

Přes den jsme si zkoušeli lyžování a snowboardování v praxi a večer se žáci dozvěděli spoustu zajímavých informací z přednášek- lyžařská výstroj a výzbroj, pravidla FIS, základní informace o snowboardu. Večer probíhaly nejen přednášky, ale také zábavný program, který zahrnoval různé společenské hry a soutěže. Dokonce jsme nezapomněli ani na Valentýna a užili si valentýnský večer.  Jeden z dalších večerů byl i ve stylu „hororové  párty“, kdy se žáci převlékli do kostýmů, a zábava mohla začít.

Jak si žáci užili lyžařský kurz, můžete vidět v galerii nebo v níže uvedeném videu.


LVK 2018

— Mgr. Nikola Oujezdská —

10. 3. 2018 | přečetlo 249 lidí | ↑ zpět nahoru

Škola v přírodě Sykovec - 3.B a 5.A

Zimní škola v přírodě se nám letos opravdu vydařila. Při příjezdu na penzion nás přivítalo sluníčko a bohatá sněhová nadílka. Plně jsme ji využili, stavěli jsme sněhuláky, hrady, koulovali se, frčeli z kopce dolů na lopatách. V odpoledním programu jsme se blíže seznámili se starými českými pověstmi. Zhlédli jsme jejich netradiční animované provedení a zahráli si různé hry venku i v chatě.  Rozdělili nás do čtyř kmenů a za úspěšné plnění úkolů jsme získali heslo pro přivolání Blanických rytířů. Bylo to fajn.

Škola v přírodě se mi moc líbila. Byly tam suprové hry a líbily se mi taky pokoje. Byla prostě úžasná. Kdybych to mohla známkovat, dala bych jedničku. A moc se těším na příští školu v přírodě. (Bára)

Na škole v přírodě se mi líbilo, protože tam byla spousta her a dobře tam vařili. (Aďa)

Mě zaujalo, jak jsme hráli na kance. (David Ch.)

ŠvP se mi líbila, protože jsme tam lopatovali. (Anežka)

Zaujala mě hra na Luckou válku. (Nasťa)

— Mgr. Pavlína Trúsiková, Mgr. Gabriela Marošová —

12. 2. 2018 | přečetlo 275 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|
««

»»»|


© 2004-2019 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru