Sportovní aktuality « Základní škola Brno, Řehořova 3

Sportovní aktuality

Školní rok 2019/2020

Squash v tělesné výchově

Ve dnech 23.9. až 25.9. si mohly děti 1.-5. ročníku  vyzkoušet v rámci tělesné výchovy squash v nafukovacím kurtu.

Trenéři ze sportovního oddílu Viktoria Brno připravili pro děti kruhový trénink, při kterém musely zvládnout překážkovou dráhu, drobné soutěže s míčky a squash. Program byl zaměřený na rozvoj základních pohybových schopností a dovedností, ale také na sportovní a motorické hry.

Všem dětem se trénink líbil, někteří již squash hrají a je možné, že budou mít brzy nové spoluhráče.

— Mgr. Dana Bryksová —

26. 9. 2019 | přečetlo 42 lidí | ↑ zpět nahoru

Školní rok 2017/2018

Černovická liga žáků ve futsalu 2018

Ve čtvrtek 14. 6. 2018 se na ZŠ Brno, Řehořova 3 konal již XXV. ročník Černovické ligy ve futsalu. Této akce se zúčastnila mužstva z brněnských základních škol – ZŠ Řehořova, ZŠ Kneslova, ZŠ Krásného a ZŠ Jana Broskvy. Bohužel letošní výsledky chlapců z Řehořky nenavázaly na loňský úspěch – první místo v poháru. V tomto školním roce zvítězili hoši ze ZŠ Kneslova, na druhém místě se umístila ZŠ Krásného a bronzovou pozici obsadili fotbalisté ze ZŠ Jana Broskvy. Blahopřeji vítězům a děkuji všem zúčastněným hráčům a trenérům za vydařené fotbalové dopoledne.

Na závěr bych ještě rád poděkoval paní místostarostce Bc. Petře Quittové za podporu našeho turnaje. Paní místostarostka se ujala závěrečného slova a předala vítězům slavnostní pohár. Poděkování patří i zřizovateli naší školy MČ Brno – Černovice za finanční dotaci pro tento turnaj.

— Mgr. Vilém Nejezchleb, učitel Tv —

22. 6. 2018 | přečetlo 135 lidí | ↑ zpět nahoru

Softbalová liga 2018

Ve středu 23. 5. 2018 jsme se zúčastnili prvního kola softbalové ligy. Zázemí k turnaji poskytla ZŠ Šlapanice, která se přímo specializuje na výuku tohoto pálkovaného sportu. Naši chlapci ze 7.–9. tříd změřili své síly s výběry domácího týmu a základní školou ZŠ Šitbořice. Úvodní utkání s domácím týmem skončilo remízovým stavem 5:5 a ukázalo se, že jsme nepřijeli jen do počtu. Ve druhém zápase kluci pocítili jaké to je, když hrají proti týmu, který je složen převážně z hráčů extraligy softbalu.. ZŠ Šitbořice vyhrála jednoznačným výsledkem 12:2. Navzdory nepříznivému výsledku jsme však zabojovali a ukázali, že tuto hru nehrajeme poprvé.

Ještě bych chtěl poděkovat trenérům z SK Sever Brno, kteří přijeli k nám na školu a předvedli klukům ukázkovou softbalovou hodinu.

— Mgr. Vilém Nejezchleb —

1. 6. 2018 | přečetlo 140 lidí | ↑ zpět nahoru

Pohár rozhlasu 2018

Dne 2. a 3. května jsme se zúčastnili atletických závodů v Poháru rozhlasu v kategorii mladších a starších žáků.

Naše mladší děvčata vůbec poprvé za posledních 12 let postoupila do městského finále.

Družstvo ve složení: Procházková, Krásová, Křemečková, Borkovcová, Bartošková z šestých tříd a Mejtská, Maštalířová, Vanclová ze sedmé třídy, si nevedla špatně ani ve finále atletických závodů na stadionu Pod Palackého vrchem. V celkovém hodnocení se umístila na 6.místě.

Za vyzdvihnutí stojí výkon Ellen Krásové, která sahala ve skoku vysokém na medailové umístění. Smolné  bramborové místo v nabité konkurenci je i tak velkým úspěchem. Obzvlášť, když soupeříte se žáky sportovních gymnázií.

Děkujeme děvčatům za reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

— Mgr. Vilém Nejezchleb —

31. 5. 2018 | přečetlo 108 lidí | ↑ zpět nahoru

Vybíjená (4. – 5. roč.)

V minulém týdnu proběhly na ZŠ Holzova obvodní kola soutěže ve vybíjené pro hochy a dívky.

Turnaje dívek se zúčastnilo pět škol, hrálo se systémem každý s každým. Ze čtyř zápasů naše děvčata vyhrála tři a zajistila si  postup do městského kola, které proběhne 25. 4. opět na ZŠ Holzova.

Gratulujeme k úspěchu!!

O den později proběhl turnaj hochů. O postup do městského kola bojovalo šest škol.

Náš tým, přes velkou snahu a úsilí, obsadil nepostupové sdílené 3. - 4. místo.

Těšíme se na další sportovní úspěchy našich žáků.

— Mgr. Pavlína Trúsiková, Mgr. Alena Girtová —

17. 4. 2018 | přečetlo 117 lidí | ↑ zpět nahoru

Tělesná výchova na ledě

Ve čtvrtek 4. 1. jsme využili možnost si jít zabruslit na mobilní kluziště do areálu na Kneslové.

Počasí nám přálo, na možná budoucí hokejisty a krasobruslařky svítilo sluníčko, takže jsme si všichni pobyt na vzduchu užili.

Ti, kteří chtěli bruslit, ale neměli brusle, využili nabídku pana správce, který jim zadarmo brusle zapůjčil. Za jeho ochotu a pomoc dětem i při zavazování bruslí moc děkujeme. Spousta dětí stála na bruslích vůbec poprvé a velice se jim dařilo. Hodina nám rychle utekla, šikovnější bruslaři si na ledě i zazávodili.

Na kluziště se určitě brzy vrátíme.

— děti 2. A, Mgr. Dana Bryksová —

5. 1. 2018 | přečetlo 182 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|