Sportovní aktuality « Základní škola Brno, Řehořova 3

Sportovní aktuality

Školní rok 2019/2020

Tělesná výchova na ledě – 2.A

Ve čtvrtek 16. 1. jsme využili možnost si jít zabruslit na mobilní kluziště do areálu na Kneslové.

Počasí nám přálo, takže jsme si všichni pobyt na vzduchu užili.

Hodně dětí stála na bruslích vůbec poprvé a velice se jim dařilo, odvahu vstoupit na led nakonec našli všichni, moc děkuji za pomoc tatínkovi od Viktorka, který dětem pomáhal na ledě udržet rovnováhu a také děkuji všem ostatním rodičům, kteří ochotně přišli pomoci dětem s obouváním a zavazováním bruslí.  Hodina nám rychle utekla a cesta zpátky do školy byla pro děti o to jednodušší, že nám rodiče od Viktorka všechny brusle odvezli ke škole.

Na kluziště se určitě brzy vrátíme. Ještě jednou velké díky všem rodičům.

— Mgr. Dana Bryksová —

20. 1. 2020 | přečetlo 4 lidí | ↑ zpět nahoru

Squash v tělesné výchově

Ve dnech 23.9. až 25.9. si mohly děti 1.-5. ročníku  vyzkoušet v rámci tělesné výchovy squash v nafukovacím kurtu.

Trenéři ze sportovního oddílu Viktoria Brno připravili pro děti kruhový trénink, při kterém musely zvládnout překážkovou dráhu, drobné soutěže s míčky a squash. Program byl zaměřený na rozvoj základních pohybových schopností a dovedností, ale také na sportovní a motorické hry.

Všem dětem se trénink líbil, někteří již squash hrají a je možné, že budou mít brzy nové spoluhráče.

— Mgr. Dana Bryksová —

26. 9. 2019 | přečetlo 54 lidí | ↑ zpět nahoru

Školní rok 2017/2018

Černovická liga žáků ve futsalu 2018

Ve čtvrtek 14. 6. 2018 se na ZŠ Brno, Řehořova 3 konal již XXV. ročník Černovické ligy ve futsalu. Této akce se zúčastnila mužstva z brněnských základních škol – ZŠ Řehořova, ZŠ Kneslova, ZŠ Krásného a ZŠ Jana Broskvy. Bohužel letošní výsledky chlapců z Řehořky nenavázaly na loňský úspěch – první místo v poháru. V tomto školním roce zvítězili hoši ze ZŠ Kneslova, na druhém místě se umístila ZŠ Krásného a bronzovou pozici obsadili fotbalisté ze ZŠ Jana Broskvy. Blahopřeji vítězům a děkuji všem zúčastněným hráčům a trenérům za vydařené fotbalové dopoledne.

Na závěr bych ještě rád poděkoval paní místostarostce Bc. Petře Quittové za podporu našeho turnaje. Paní místostarostka se ujala závěrečného slova a předala vítězům slavnostní pohár. Poděkování patří i zřizovateli naší školy MČ Brno – Černovice za finanční dotaci pro tento turnaj.

— Mgr. Vilém Nejezchleb, učitel Tv —

22. 6. 2018 | přečetlo 142 lidí | ↑ zpět nahoru

Softbalová liga 2018

Ve středu 23. 5. 2018 jsme se zúčastnili prvního kola softbalové ligy. Zázemí k turnaji poskytla ZŠ Šlapanice, která se přímo specializuje na výuku tohoto pálkovaného sportu. Naši chlapci ze 7.–9. tříd změřili své síly s výběry domácího týmu a základní školou ZŠ Šitbořice. Úvodní utkání s domácím týmem skončilo remízovým stavem 5:5 a ukázalo se, že jsme nepřijeli jen do počtu. Ve druhém zápase kluci pocítili jaké to je, když hrají proti týmu, který je složen převážně z hráčů extraligy softbalu.. ZŠ Šitbořice vyhrála jednoznačným výsledkem 12:2. Navzdory nepříznivému výsledku jsme však zabojovali a ukázali, že tuto hru nehrajeme poprvé.

Ještě bych chtěl poděkovat trenérům z SK Sever Brno, kteří přijeli k nám na školu a předvedli klukům ukázkovou softbalovou hodinu.

— Mgr. Vilém Nejezchleb —

1. 6. 2018 | přečetlo 147 lidí | ↑ zpět nahoru

Pohár rozhlasu 2018

Dne 2. a 3. května jsme se zúčastnili atletických závodů v Poháru rozhlasu v kategorii mladších a starších žáků.

Naše mladší děvčata vůbec poprvé za posledních 12 let postoupila do městského finále.

Družstvo ve složení: Procházková, Krásová, Křemečková, Borkovcová, Bartošková z šestých tříd a Mejtská, Maštalířová, Vanclová ze sedmé třídy, si nevedla špatně ani ve finále atletických závodů na stadionu Pod Palackého vrchem. V celkovém hodnocení se umístila na 6.místě.

Za vyzdvihnutí stojí výkon Ellen Krásové, která sahala ve skoku vysokém na medailové umístění. Smolné  bramborové místo v nabité konkurenci je i tak velkým úspěchem. Obzvlášť, když soupeříte se žáky sportovních gymnázií.

Děkujeme děvčatům za reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

— Mgr. Vilém Nejezchleb —

31. 5. 2018 | přečetlo 118 lidí | ↑ zpět nahoru

Vybíjená (4. – 5. roč.)

V minulém týdnu proběhly na ZŠ Holzova obvodní kola soutěže ve vybíjené pro hochy a dívky.

Turnaje dívek se zúčastnilo pět škol, hrálo se systémem každý s každým. Ze čtyř zápasů naše děvčata vyhrála tři a zajistila si  postup do městského kola, které proběhne 25. 4. opět na ZŠ Holzova.

Gratulujeme k úspěchu!!

O den později proběhl turnaj hochů. O postup do městského kola bojovalo šest škol.

Náš tým, přes velkou snahu a úsilí, obsadil nepostupové sdílené 3. - 4. místo.

Těšíme se na další sportovní úspěchy našich žáků.

— Mgr. Pavlína Trúsiková, Mgr. Alena Girtová —

17. 4. 2018 | přečetlo 121 lidí | ↑ zpět nahoru

Tělesná výchova na ledě

Ve čtvrtek 4. 1. jsme využili možnost si jít zabruslit na mobilní kluziště do areálu na Kneslové.

Počasí nám přálo, na možná budoucí hokejisty a krasobruslařky svítilo sluníčko, takže jsme si všichni pobyt na vzduchu užili.

Ti, kteří chtěli bruslit, ale neměli brusle, využili nabídku pana správce, který jim zadarmo brusle zapůjčil. Za jeho ochotu a pomoc dětem i při zavazování bruslí moc děkujeme. Spousta dětí stála na bruslích vůbec poprvé a velice se jim dařilo. Hodina nám rychle utekla, šikovnější bruslaři si na ledě i zazávodili.

Na kluziště se určitě brzy vrátíme.

— děti 2. A, Mgr. Dana Bryksová —

5. 1. 2018 | přečetlo 186 lidí | ↑ zpět nahoru

««

»»»|