Žákovský parlament « Základní škola Brno, Řehořova 3

Žákovský parlament

Školní rok 2018/2019

Sběr papíru

Ve dnech 15. 11. a 16. 11. 2018 se uskuteční sběr starého papíru. Odevzdávat se bude vždy od 7.00 do 7.50 za výdejnou obědů (vchod na školní pozemek). Všechny balíky musí být svázané! Děkujeme všem rodičům za podporu.

— Žákovský parlament —

9. 11. 2018 | přečetlo 14 lidí | ↑ zpět nahoru

Žákovský parlament

Volení zástupci tříd se scházejí jednou za měsíc v učebně 3.B. Svými názory, náměty a připomínkami mohou výrazně ovlivnit chod naší školy. Všechny třídy se zapojují do celoroční soutěže „O nejaktivnější třídu“. Žáci deváté třídy připravili pro děti z družiny moc pěkný Halloween. Ostatní třídy svoje akce pilně připravují. Body navíc mohou získat i za sběr starého papíru, který bude 15. a 16. 11.

Zástupci žákovského parlamentu :

Karolína Hříbová, Marek Perna

Lucie Lesáková, Adam Šikula

5.C

Eliška Nesejtová, Jakub Kafka

Nella Dorňáková, Kristýna Šťastná

Valérie Belková, Viktoriya Yuskovets

Adéla Borkovcová, Jáchym Šťasta

Michala Brzobohatá, Alena Stejskalová

Veronika Mejtská, Hynek Žebráček

Eliška Rampulová, Jiří Bezoušek

9.tř.

Sabina Bendová, Magdalena Merglová

Předseda: Sabina Bendová

Místopředseda: Veronika Mejtská

— Mgr. Pavlína Trúsiková, Mgr. Helena Marholdová —

9. 11. 2018 | přečetlo 6 lidí | ↑ zpět nahoru

Školní rok 2017/2018

Sběr papíru

Ve středu 25. 4. a ve čtvrtek 26. 4. 2018 se uskuteční sběr starého papíru. Odevzdávat se bude vždy od 7.00 do 7.50 za výdejnou obědů (vchod na školní pozemek). Všechny balíky musí být svázané!
Děkujeme všem rodičům za podporu.

— žákovský parlament —

10. 4. 2018 | přečetlo 296 lidí | ↑ zpět nahoru

Ježíškova šifra

Na středu 20. 12. si třída 7. A nachystala pro děti z družiny akci s názvem "Ježíškova šifra". Ve 14 hodin se děti 1. až 3. třídy rozdělily do 9 skupin, kterých se ujali žáci 7 třídy, aby je doprovázeli na jednotlivá stanoviště, kde se nacházely části šifry. Děti musely vyluštit zašifrovanou větu, která se skládala ze "čtyř jazyků" a měla jim odhalit místo, kde se nachází poklad. Nakonec dětem mělo vyjít:  "Okolo se prochází, u šaten se nachází, angličtina a němčina se tu učí, je to jediná místnost, kde se nemučí". Všechny děti správně zjistily, že místností byla jazyková učebna, v níž objevily truhlu s pokladem, Každý si odnesl nějakou cenu - například deníček, sladkosti nebo neonovou hmotu - sliz. Podle ankety a výrazů v tvářích dětí jsme poznali, že se jim akce líbila, a snad se nám i podařilo navodit předvánoční atmosféru.

— Veronika Mejtská a třídní 7. A —

4. 1. 2018 | přečetlo 143 lidí | ↑ zpět nahoru

AZ kvíz pro družinu

— Žáci 6. A —

21. 12. 2017 | přečetlo 159 lidí | ↑ zpět nahoru

Mikulášská show

Ve čtvretek 7.prosince jsme si pro děti ze školní družiny připravili v tělocvičně soutěže. Stanoviště byla velice zajímavá. Na závěr jsme jim ukázali salto vpřed a kotouly letmo přes nějakého dobrovolníka. Dětem i nám se to velice líbilo a budeme se na ně těšit na dalších akcích.

— Žáci z 9.třídy —

12. 12. 2017 | přečetlo 169 lidí | ↑ zpět nahoru

Bingo

Dne 16. listopadu si žáci 6.A  připravili pro prvňáčky v družině hru Bingo. Dětem se Bingo moc líbilo, užily si to. Odměnou jim byly sladké bonbónky.

— žáci 6.A —

30. 11. 2017 | přečetlo 137 lidí | ↑ zpět nahoru