úvod » O škole »

ŘEHOŘOVA 3
618 00 BRNO - ČERNOVICE

Tradiční aktivity naší školy

Velkou oblibu získaly některé pravidelné aktivity:

Zájmové kroužky

Pro žáky obou stupňů nabízíme velké množství zájmových kroužků:

Kde nás najdete

Budova naší školy se nachází v Brně–Černovicích (viz mapa, přesné GPS souřadnice: 49°11.05572' s.š., 16°38.12342' v.d.), v sousedství parku, ukryta v bohaté zeleni. Díky rozsáhlé rekonstrukci je zmodernizovaná, plně bezbariérová. Součástí školy je pavilon školní družiny s jídelnou, tělocvična, rozlehlá školní zahrada a hřiště s umělým povrchem.

Spojení

Kdo jsme a co chceme

Jsme škola s více jak padesátiletou tradicí. Stavíme na klidné, pohodové atmosféře a individuálním přístupu k žákům. Ve výuce využíváme metody činnostního učení a prvky daltonského vzdělávacího programu. Zaměřením na výuku cizích jazyků, informatiky a na sport chceme dosáhnout, aby naši absolventi ovládali počítačovou techniku, byli fyzicky zdatní a ve sjednocené Evropě se bez problémů domluvili. Své jazykové znalosti si žáci mohou ověřit při pravidelných výjezdech do zahraničí.

Zaměření

Nabízíme

Zapojení do mezinárodních projektů

Naše škola je zapojena do několika mezinárodních projektů:

Náš styl výuky

Podporujeme přirozenou touhu dítěte po poznání, jeho schopnost pracovat samostatně i v týmu. Žáci jsou vedeni k zodpovědnosti, k sebehodnocení a sebekon-trole. Poskytujeme individuální péči žákům mimořádně nadaným i žákům se specifickými poruchami učení.

Každé dítě má zažít úspěch

Úspěšný start dětí při přechodu z mateřské na základní školu podporujeme projekt „Edukativně-stimulační skupiny pro předškoláky“.

Edukativně-stimulační skupiny předškoláků

Jsou určeny pro děti ohrožené počátečním školním neúspěchem.

Jsou to děti:

Mohou pomoci i rodičům, kteří si nejsou jisti, zda je jejich dítě zralé pro školní docházku. Cílem projektu je rozvoj jednotlivých schopností potřebných pro úspěšné zvládnutí čtení, psaní a počítání.

Den předškoláků

Budoucí prvňáčci mají možnost na podzim navštívit spolu s rodiči školu, do které mohou od září nastoupit. Jsou pro ně připraveny zábavné a zajímavé úkoly v prostorách školy a soutěže a hry v tělocvičně. V této době se mohou rodiče u učitelek budoucích prvních tříd informovat o zápisu do 1. tříd, o práci v 1. třídách a připravovaných akcích pro budoucí prvňáčky.

© 2004-2017 Základní škola Brno, Řehořova 3 |  prohlášení o přístupnosti | mapa webu | RSS | hledání | ↑ nahoru